www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

c++ in unix

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrelinoge
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Nov 2004 1:43
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.28
Kraj: vse od Murske Sobote pa do Maribora

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2005 8:03 pm    Naslov sporočila:  c++ in unix Odgovori s citatom

Lep pozdrav.
Bom kar takoj povedal, da o unix-u nimam pojma.... Sad
Bi pa moral v C++ napisati program, ki bi v neki mapi na disku sam poiskal določene datoteke, jih odprl, prebral in izbrisal. Program bi se moral samodejno zagnati ob zagonu računalnika (ki je mimogrede zeeeeeloooo star). Na računalniku so nameščeni unix-i.
Ne vem kako naj napišem program, da se bo zagnal brez Windowsov. Zagnati bi se moral v DOS-u ali ne vem v čem?
Prosil bi če mi lahko kdo malo razloži te zadeve ali pa še lepše, če mi lahko kdo napiše osnovni program, ki zadostuje, da se program samodejno zažene v unixu oziroma v DOS-u.

Že vnaprej hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2005 9:22 pm    Naslov sporočila: icon_sad  Odgovori s citatom

V tvojem sporočilu sicer "ne najdem ne repa ne glave" Think , pa bom poskusil vseeno napisat vsaj kak komentar. Na osnovi navedenega ne verjamem, da kdo sploh razume kaj bi pravzaprav rad. Če je računalnik "zeeeeeloooo star" dvomim, da boš sploh dobil kje kako varianto c++ za katero že Shocked verzijo "nameščenih unix-ov"? V najboljšem primeru pričakuj kako varianto ANSI C prevajalnika. Sploh pa ne razumem, zakaj bi za tako enostavno zadevo, kot je iskanje seznama datotek v mapi, njihovo branje in brisanje motovilil s c++, če zadevo elegantno lahko rešiš že z enostavno shell skripto?

Tole glede poganjanja v DOS-u si pa "krepko streljal mimo". Ni ga verjetno junaka, ki bi za šarjenje po unix particijah poganjal neko DOS orodje.

Mogoče še glede samodejnega zagona programa ob startu. V časih DOS-a se je program ali paketna skripta zapisala v autoexec.bat in izvedla. Unix se pri tem nekoliko razlikuje. Napišeš rc skripto in jo postaviš na primerno mesto. Startna procedura bo poskrbela za njeno izvajanje ob pravem času.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrelinoge
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Nov 2004 1:43
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.28
Kraj: vse od Murske Sobote pa do Maribora

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 19, 2005 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdaj pa res vse vem.... hvala za razlago Very Happy

Pa nisem jaz ne vem kaki profesionalec v programiranju in unix-u. Nimam pojma kaj me sploh vse čaka, če želim karkoli delati za unix-e. Zato sem prosil če mi lahko kdo malo razloži kaj o tem.
Bi pa vprašal tudi kaj sta rc skripta in shell skripta. In kaj je težava s prevajalnikom?

Program, ki bi ga rad napisal, bi prebral vsebino vseh datotek v neki mapi, in potem vse skupaj v strnjeni obliki shranil v drugo datoteko, ter nato še izbrisal vse prebrane datoteke. To bi moral narediti ob vsakem zagonu računalnika.

Do zdaj sem upal, da bom lahko program spisal v Dev-C++ zdaj pa več nimam pojma kako naj se sploh lotim zadeve. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group