www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tester rotorjev kako ga izdelat ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 9:46 pm    Naslov sporočila: icon_question Tester rotorjev kako ga izdelat ? Odgovori s citatom

V spročilu kjer je govor o elektromotorju, je mislim da Andrej omenil napravo poseben elektromagnet s katerim se da testirat medovojni stik rotorja. Torej zanima me kako tako napravo izdelat. Oziroma ima kdo kako učinkovito metodo za ugotavljanje okvare rotorja. Dostikrat se namreč rotor "da rešit" v koliko je slučajno prekinjena ali ima slab spoj kaka žička z navitja na kolektor a je to "na oko" zelo težko opazit.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2005 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem že narisal in bom skeniral jutri.Ker za skener treba urediti in če bo šlo,bom poslal
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2005 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vzel sem jedro transformatorja CM(trakasta navita jedra).Odžagal poševno zaradi naleganje rotorja.Na eni stran jedra sem dal tuljavnik,ki sem navil čisto do kraja.Žica CuL 0,4-0,5.Tako sem dobil kot eletromagnet.Rotor dam na eletromagnet in na rotor dam manjšo jedro CM polovično.Ta je tudi navita ne vem,točno.Mogoče 20 ali več tanke žice Cul(0,25-0,30)Odcepa na univerzalni inštrument,nastavljen izmenični Am.Danes sem probal,pa sem pozabil,kako deluje.Meni se zdi,rotor obračati na vrhu rotorj manjšo jedro.Če je v redu,ampermeter kaže majnši tok,če ima stik pa zaniha na večji tok.Tako jaz mislim.Bom dobil nekje pokvarjen rotor in bom probal.Kje sem to videl,je bil v reviji Sam,posebna priloga(naši stručnjaci).žal mi je,da nimam več.Tudi v knjižnici sem pogledal knjigo navijanje univerzalnega motorja in nisem našel.Jutri bom pripel risbo.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 12:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Andrejj, če vsaj približno veš, kdaj je bila stvar v SAM-u, (leto) bom pogledal po svojem arhivu, morda najdem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi sam imam kar zajeten arhiv "SAM-ov" nekje na podstrešju. Če bi vedel letnik, bi skušal to najti.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne bi mogel spomniti.Vem pa,da bi morala posebna priloga, v katerem bralci sprašujejo in strokovnjaki svetujejo.To je pod "elektrika"
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V SAM 10/86 so zadevo obdelali takole:

L.p.; Janez



tester.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  297.26 KB
 Pogledana:  379 krat

tester.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 8:34 pm    Naslov sporočila: icon_great  Odgovori s citatom

Janez, hvala za prilogo.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Si pa veliko listal,tale je prava.Še vedno čakam za ureditev skenerja.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 9:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tretji kupček (letnik), deseta številka.-dokaj bolje kot po Murphy-ju.
Andrej kaj te pa skener zaj* ?
L.p.; Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2005 9:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ni nič narobe s skenerjem.Urediti je treba,ampak ne jaz.Ker ne poznam dobro na računalnika,ureja moj sin za v hišno mrežo.
Lp Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.14
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2005 7:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Skener je že urejen,prilagam skico.Ki sem to napravil.
Lp Andrej



skica.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  218.05 KB
 Pogledana:  267 krat

skica.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group