www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Simatic S5 eprom izdelava ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2005 9:43 pm    Naslov sporočila: icon_question Simatic S5 eprom izdelava ? Odgovori s citatom

Ravnokar sem brisal en tak eprom. Eprom sem zaradi lažjega birsanja sicer odlotal ter prilotal podnožje.

V podjetju sicer imamo orginalno siemensovo programirno napravo, ki tudi omogoča programiranje teh eprom modulčkov.
Software za sam S5 poznam bolj slabo zato me zanima, če le ta zna tvorit tudi bin datoteko, katero bi z običajnim eprom programatorjem vpisal v eprom.
Zanima me tudi, če ima kdo načrt samega modulčka. Glede cene katera naj bi bila kot za vse siemensove izdelke zelo visoka (okrog 100 000 sit ) se bi ga izplačalo izdelat v samogradnji. Orginalna tiskanina je dvostranska. Poleg tega je na njej vrjetno še kaj "nepotrebnega" v smislu samega delovanja. Po moje je na samem vezju tudi en del programatorja. Le tega pa ne bi potreboval, v koliko bi eprom recimo sprogramiral na orginalni ploščici ter ga potem prestavil. V prilogi izgled.



eprom.jpg
 Opis:
eprom modulček za simatic S5
 Velikost datoteke:  117.89 KB
 Pogledana:  44 krat

eprom.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Iztok
Član
Član



Pridružen-a: Pet 08 Okt 2004 0:55
Prispevkov: 4974
Aktiv.: 22.40
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2005 1:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo, software za S5 ne zna delat z datotekam *.bin. Programirna naprava lahko bere in programira te EPROM-e s pomočjo standardnih datotek *.s5d, kakršne lahko tudi direktno dobiš iz krmilnika ali nalagaš na krmilnik. Poleg programiranja z PG-jem lahko te EPROM-e programiraš kar z krmilnikom.
Samogradnja pa je vsaj zame vprašljiva zaradi smiselnosti in težav pri izvedbi. Kot prvo bi težko dobil ustrezen konektor potem pa je še problem ohišja-vodil, ki morajo tak EPROM v industrijskem okolju ne glede na vibracije trdno držati v konektorju in krmilniku. Imel sem primer poškodovanega EPROM-a (zlomljeno vodilo) ki je zaradi vibracij zlezel iz podnožja in posledično uničil krmilnik. Kot drugo pa je vprašanje smiselnosti. V dobrih desetih letih dela z stroji, ki imajo tak krmilnik, nisem nikoli rabil teh EPROM-ov, ker sem si iz vsakega krmilnika "potegnil" program in ga shranil v večih kopijah, hkrati pa sem redno menjaval baterije in občasno pregledoval, če se je na katerem krmilniku prižgala rumena lučka BAT.

BTW, ustrezne litijeve baterije se dobijo tudi v prosti prodaji in niso tako drage kot .... Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2005 7:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Iztok hvala za pojasnilo. Sicer imamo v podjetju vse S5 krmilnike opremljene z epromi. Na idejo o samogradnji sem prišel, ko sem izvedel kaka nenormalna cena tega je pri nas.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group