www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PWM
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 06, 2008 9:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

AD pretvorbe se izvajajo ena za drugo v glavni zanki, ker so casovno nekriticne, in ob pretvorbi samo napolnis ustrezen register tvojega PWMja s katerim potem primerjas vrednost tekocega stevca. Mislim, da bi lahko dosegel precej visjo frekvenco PWM (to doloca dolzine kode za interrupt, ki ti poganja PWM, ter frekvenca delovanja MCUja, ki jo tudi povecaj, ce se ni maksimalna mozna za izbrani tip oscilatorja).
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce jaz prav razumem moramo potem za tri trimerje izvesti tri A/D pretvorbe za vsak trimer posebej, ki se izvajajo zaporedno v glavni zanki. Kako pa potem dolocimo kateri A/D port pripada kateri pretvorbi, ce ne moremo omogociti vsakega posebej kot analogni vhod? Ali ste to mislili kako drugace?

Hvala,lp!

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 1:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se opravicujem, seveda jih lahko CHS2-CHS0!!!

hvala SOKRAT uspelo je!

lp

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 5:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali mi lahko kdo svetuje kaksne LED-ice bi bilo za uporabit za taksno RGB okrasno svetilko. Lahko so posamezne barve ali pa kar RGB led-ica. Predvsem me zanimata moč in svetilnost (seveda cena v rangu poceni izdelka
Wink ). Malo sem gledal HTE pa imajo vsega skupaj dve RGB ledice z nekoristnimi podatki.

Hvala,lp!

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ne bos svetil s podatki ... Kupe take, kakrsne si lahko privoscis (v tujini so sicer cenejse, vecja verjetnost pa je, da jih nekaj ne bo delovalo in da bo vecja variacina med njimi, malo dlje jih bos cakal).

Ko jih bos imel, bos z nekaj eksperimentiranja ugotovil kaksen tok skozi vsako od njih ti najbolj ustreza vizualno in glede na to sestavil apliakcijo.

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 08, 2008 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat, mogoce prevec zahtevam ampak vseeno. Od 100% dutycycla pa do nekje 30% se moc lepo znizuje potem pa mi ledica umes utripne in se spet lepo znizuje do minimuma.
A bi bil mogoce pripravljen pogledat zakaj se to odgaja. Saj program je cisto kratek! Res bi bil hvalezen ker ne morem pogruntat kje se skriva napaka oz. v cem je trik!

Hvala,lp!



PWM_LED_control!.rar
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  PWM_LED_control!.rar
 Velikost datoteke:  1.46 KB
 Downloadano:  24 krat


_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Tonci
Član
Član



Pridružen-a: Tor 05 Avg 2008 18:14
Prispevkov: 629
Aktiv.: 3.29
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 11, 2008 2:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem ledice kupil prek ebaya! Stvar je taka da so bile cenovno ugodne(20c kos s poštnino in upori). Problem rgb ledic je, da ne svetijo tako močno kot navadne ledice. Sam sem se malo igral in ugotovil, da če jih narahlo pobrusim po plastiki (nisem ravno brusil, ampak sem uporabil viledo) se zaradi loma svetlobe barve bolj enakomerne in lepše. Pri čisti diodi se pozna pod kotom ena barva ali druga, pri difuznih pa ne! Če te zanima lahko naredim nekaj slik (ene ali druge varjante)! Trenutno tudi sam izdelujem pwm! Če si blizu doma, ti lahko podarim eno!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Jan 2007 23:56
Prispevkov: 465
Aktiv.: 2.22
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 3:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja prosim pripni kaksno sliko da vidim ucinke! Drugace sem iz doma blizu Slov. Konjic ampak sem odsoten do decembra, sluzba Wink

Hvala, lp!

_________________
Živleje ni potica, življeje je črn kruh. Bul ga šparaš bul je suh. Zato pa kr na mizo žjim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 05, 2008 3:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tiny261 ki je nadgradnja Tiny26 ima 3 neodvisne PWM izhode in bi z enim mikrokontrolerjem lahko kontroliral RGB diodo Very Happy
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group