www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Flash eeprom ASD AE29F2008 datasheet ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2003 3:57 pm    Naslov sporočila:  Flash eeprom ASD AE29F2008 datasheet ? Odgovori s citatom

Omenjen eeprom je bil na eni osnovni plošči -sumim povožen ali poškodovan.. Z Willemom sem ga prebral, zbrisal ter poskušal napisat z novejšim flash-om. Bin sem našel ma netu. Do ca. 60% gre programiranje normalno nato se ustavi ter javi nekaj podobnega kot da ne more pisati na lokacijo. Če sem programiranje ponovil je je mogoče šlo ali pa tudi ne malo dlje. Potreboval bi PDF, da vidim a gre za kake posebnosti pri programiranju ter konec koncev kak je sploh ta eeprom. Ga je kdo že programiral z Willemom ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2003 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ASD je ST-jeva blagovna znamka. Ali bi bilo možno da gre za M29F200B?


M29F200B.pdf
 Opis:
M29F200B

Download
 Ime datoteke:  M29F200B.pdf
 Velikost datoteke:  208.8 KB
 Downloadano:  7 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 19, 2003 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da sem kar pravilno napisal "2008" - sedaj ga nimam pri sebi - sem ga dal Lojzu, ki je bil ravno pri meni, bo še na svojem programatorju poskusil. Sicer ga najdeš na "spisku" v menuju Willema.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 8:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tudi poskušal preprogramirati omenjeni eprom AE29F2008 z Willemom, vendar ga lahko samo preberem. Ko ga poskušam brisat ali programirat ali dobiti njegov ID zadeva ne deluje. Enako se mi dogaja z AT29C010A. Hardware test na Willemu je vse OK. Kaj mi lahko kdo svetuje kaj je narobe ?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 9:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Na kakem PC-ju poskušaš ? Po vsej vrjetnosti je težava PC. Sam sem poskušal na P150. Šlo ga je zapisat tam do polovice potem je "crknil" - javil napako, da v eno lokacijo ne more pisat. Potem ga je probal programirat Lojz. Brez problema tudi mojim programatorjem. PC je bil hitrejši.

P.S.
Pred programiranjem pogasni vse rezidentne programe, ki ti "čepijo" v ramu.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 10:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

PC je Duron 800, 128MB Ram, Win2k Pro. Katere rezidentne programe misliš ? Mogoče antivirus in podobno ? Katero verzijo softwera uporabljate za programiranje ?

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 10:47 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da, mislim razne antivirusne programe. Sofware na to tudi opozori.
Računalnik ne bi smel prodstavljati problema. Uporabljam zadnjo verzijo softwera. A PIC ter serijski EEprom programira normalno ?

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še nekaj sem se sedaj spomnil; Frenki je imel nekoč težave z Willem-u ko se mu je na port "vsedel" en driver za HP-jev tiskalnik.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 11:29 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res je, v mojem primeru je bil to DeskJet status monitor. Ob vpisovanju je javljal napako na naključnih lokacijah. Ko sem to odstanil je šlo programiranje uspešno skozi.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 11:38 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pice in serijske eeprome programira brez težav. Res pa je da ne morem z njim nikakor sprogramirati niti 89c2051 na MC-51 adapterju (ne morem niti z BlowIt in DL2TM programatorji). Imam HP DeskJet tiuskalnik, ki sicer dela preko USB porta, vendar bom preveril če mi slučajno ta ne dela problemov.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 11:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni adapter za 89c2051 dela normalo. Preveri pravilnost nastavitve dip swich-ev, Ohmsko preveri, da okrog le teh ni kakega kratkega stika ali pa, da bi bilakaka vez prekinjena.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dipsi111
Član
Član



Pridružen-a: Sre 12 Nov 2003 21:17
Prispevkov: 348
Aktiv.: 1.56
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 8:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dip switchi so nastavljeni tako kot je ponazorjeno na sliki. To sem že milijonkrat preveril. Preveril sem tudi ohmsko, nikjer nobenega problema. Zaenkrat nisem več pameten !

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group