www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj trenutno počnete: Maj 2009
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 5:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Spravil sem se zjedkat neko ploščico in zašel v težave. Mešanica HCl, H2O2 in vode mi je kar naenkrat jedkala prehitro. Tuhtam kje sem zgrešil, preverim razmerja kemikalij (napisana na steno delavnice)... vse pravilno, le vonj je bil rahlo sumljiv - malo preveč saden.
Izkazalo se je, da je bil v 0,5l plastenki, kjer bi morala biti voda, sadjevec. Nauk zgodbe, pravzaprav dva nauka: vedno označuj vsebino steklenic (to bi kot kemik že lahko vedel Whistle ) in sadjevec ni primeren za jedkanje! d'oh!


In tretji nauk? Sadjevec pospešuje postopek jedkanja!

Zdaj vem zakaj ciroza jeter Very Happy

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Misko
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Apr 2006 15:15
Prispevkov: 549
Aktiv.: 2.50
Kraj: MS

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 5:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Take stvari je res potrebno pazit da je vse označeno. Od prijatelja dedek je spil antifriz iz plastenke od vode ker je mislil da je vino. Sad
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 6:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo godrnjam čez toner, ki sem ga kupil za 5€ v PN
Izpis je odličen. Enak originalu. Le TIV ne gre več delati. Povezave se luščijo... Očitno bo treba breskvico malo "naviti"

_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 02, 2009 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mar bi spil tisti šnopec, čeprav ga ne maram. Bi se vseeno bolje počutil in naredil manj škode. Ko sem zadevo zjedkal in zlotal sem opazil, da sem narobe naredil footprint ene komponente. In to ključne štiriindvajsetnoge d'oh!
Eh, ja, morda bo jutri bolje. PCB je popravljen, zdaj si bom pa nalil kozarček terana Smile

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 12:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piroman je napisal/a:
Mar bi spil tisti šnopec, čeprav ga ne maram. Bi se vseeno bolje počutil in naredil manj škode. Ko sem zadevo zjedkal in zlotal sem opazil, da sem narobe naredil footprint ene komponente. In to ključne štiriindvajsetnoge d'oh!
Eh, ja, morda bo jutri bolje. PCB je popravljen, zdaj si bom pa nalil kozarček terana Smile


Bi potem lahko vsaj na šnopček zvalil krivdo za to kar si naredil. Boo hoo!

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Danes sem se na široko izognil šnopčka, popravil včerajšnje grehe in glej ga zlomka, moj krmilnik za koračne motorje z A3982 dela tako, kot bi moral... Dancing

Zdaj grem naredit še dva komada Smile

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 8:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Glede na to, da je še vedno dobivam zasebna sporočila za tisti svetlobni regulator, ki sem ga pred davnimi časi objavil na forumu EN, sem se odločil, da naredim še eno verzijo. Tokrat sem uporabil AVR-ja (tiny13). Vezje pa se lahko priključi, kot navadno stikalo. (brez "0") Bilo je sicer nekaj "porodnih" težav, tako da je bil potreben osciloskop. Na testni plošči zadeva sedaj lepo deluje. Skušal bom pripraviti članek za eno od sledečih revij.


P5030064.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  403.86 KB
 Pogledana:  12 krat

P5030064.JPG



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klemen88
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Jan 2008 17:37
Prispevkov: 747
Aktiv.: 3.76
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 9:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Glede na to, da je še vedno dobivam zasebna sporočila za tisti svetlobni regulator, ki sem ga pred davnimi časi objavil na forumu EN, sem se odločil, da naredim še eno verzijo. Tokrat sem uporabil AVR-ja (tiny13). Vezje pa se lahko priključi, kot navadno stikalo. (brez "0") Bilo je sicer nekaj "porodnih" težav, tako da je bil potreben osciloskop. Na testni plošči zadeva sedaj lepo deluje. Skušal bom pripraviti članek za eno od sledečih revij.


Pred kakšnimi 3 mesci sem delal isto stvar in meni ni delovala detekcija 0 in si brez osciloskopa "bos"! Še vedno nisem uspel našparati denarja za osciloskop, gledal sem pa za PoScope ter MCP . Poscope mi je bolj pri srcu zaradi logičnega analizatorja, ki je kar dobrodošel pri delu z mikroprocesorji, ta drugi pa zaradi tega ker ne potrebuješ računalnika za merjenje...
Ima kdo kakšno izkušnjo s tem MCP osciloskopom?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.68
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 9:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej si še tole alternativo: V Conradu imaš osciloskop USB-osciloskop DSO-2090 ki stane cca 225eur. Na Ebay ga dobiš pod istim imenom (drug proizvajalec) s shipping za okoli 150 eur. Vsekakor pa če te mika PoScope, se odloči za slednjega, v kolikor ne potrebuješ take pasovne širine. PoScope tudi mene mika, ker prepozna I2C ter ostale tipe komunikacij ki se precej pogosto uporabljajo v navezi z mikrokrmilniki. Pa tudi podpirati je treba izdelke Made in Slo!!!

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pobesneli
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Jan 2008 1:24
Prispevkov: 1070
Aktiv.: 5.39
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 03, 2009 10:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo sem pospravil mojo "delavnico". Spravit mi je uspelo tudi kontroler cnc-ja v ohišje. Na sliki spodnja škatla.

Zraven pa moj skoraj končan cnc Smile Sedaj bo projekt malo obstal ker se moram začet učit Confused

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sibica
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Maj 2009 15:24
Prispevkov: 1097
Aktiv.: 6.02
Kraj: Vremska Dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 6:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Končno mi je uspelo predelati 220V stikalno uro, da deluje na 12V. Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 7:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

VolkD je napisal/a:
Sadjevec - hm... dokler z njim ne zaliješ kaktusa je v redu. Potem je pa ogenj v hiši...


Pa porka mizerija, s tem sadjevcem nimam sreče. Plastenka je od incidenta z jedkanjem stala zraven smeti in čakala, da odroma do kontejnerja in ker pri nas očitno mečemo stran samo prazne plastenke je moja, misleč, da je notri voda (hm, tole mi je znano) zlila preostanek k "neki roži". Sedaj mojo ubogo sivko že kakšno uro namakam v vodi, da bi preživela... Pray
Joj, sem jezen. Glede rastlinja sem precej občutljiv... Mad

_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.08
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 7:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, čuj! Drugič pa bo treba ta sadjevec raje prej spraznit - spit! Laughing
_________________
Upanje ni del naše projektne strategije.
Member of Trisat - 1. Slovenian satellite running new fault tolerant aerospace processor.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.08
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 8:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za danes sem končal.Jutri še odmontirat radtator.


IMG_1003.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  537.45 KB
 Pogledana:  5 krat

IMG_1003.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
StricGeza
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Apr 2007 11:53
Prispevkov: 1047
Aktiv.: 5.04
Kraj: Gradišče pri Divači

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 04, 2009 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jezim se nad nesposobnostjo Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad delavcev HTE-ja
ugotavljam da ne poznajo številk, naročil sem upore 2k dobil pa upore 2.2k.

zanima me če lahko mego88 sprogramiram s programom za mego48 ali so potrebne kakšne spremembe?

_________________
Človek,kateri ne dela napak,običajno ne dela nič!!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group