www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

S-T Linux

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2005 6:56 am    Naslov sporočila:  S-T Linux Odgovori s citatom

Tisti, ki želite poskusit Linux brez kakršnega koli nameščanja na disk, lahko verzijo, ki se poganja s CD ja snamete s Slo-Tech-a. Tam najdete tudi navodilo. Povezava kjer lahko snamete image, velik je ca. 500M.

Kot zanimivost naj povem, da na računalniku s katerem sem v tem trenutku na internetu teče ta Linux. Kot sem zgoraj omenil ni potrebne nobene instalacije. Računalnik se mi je "postavil" s CD-ja v ca. 3 minutah. Vse nastavitve so bile samodejne. Kliknil sem na Firefox ter že surfam. Paket vsebuje "vse živo" Od Open Office do raznih grafičnih programov iger itd.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2005 12:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy Tudi jaz se oglašam preko linuxa Very Happy Very Happy Kot je napisal Silvo deluje "od prve" vse.Malo me matra še nastavitev grafične , Imam pa občutek , da mi internet deluje mnogo hitreje kot prej Question
_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2005 1:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam ga testiram že danes cel dan. Imam namreč poleg svojega na preklopniku še en računalnik v katerim sem menjal disk. Oba PC-ja sta siemensova scenica. Eden PIII 800 drugi Celeron 1000. V drugem je dodatna grafična. PIII se odziva malo počasneje - izgleda, da je vzrok "slaba" CD enota ter le 128M rama. Sicer oba delujeta normalno.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2005 1:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

iskra je napisal/a:
Imam pa občutek , da mi internet deluje mnogo hitreje kot prej Question


Iskra, tole je čisto možno. Vzrok je lahko v "tvojih" Windowsih. Morebiti se ti nalaga kaka nepotrebna "navlaka" , katera ni nujno "škodljiva", tako, da ti je razni antispy in antivirusni progami ne zaznajo, lahko pa upočasnijo sistem.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
egomez
Član
Član



Pridružen-a: Sob 03 Apr 2004 18:49
Prispevkov: 517
Aktiv.: 2.32
Kraj: Ljubljana/Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 29, 2005 2:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem ga preizkusil že pred časom in je res lušna zadevica.

Podobna tej varjanti je tudi Slix (linux), ki ga ravno tako zaženeš iz CD-ja in je v slovenščini. Opis in download na:
http://slix.ljudmila.org/sl/about/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 30, 2005 8:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Confused Majhna pomoč , ne morem zmanjšati resolucije (nastavil mi jo je na maksimalno) . če jo spremenim mi vrže iz sinhronizacije. Trenutno delam na enem PC-ju katerega so "črvi" popolnoma onesposobili. Windowsi so popolnoma onemogočeni in očitno bo treba uporabiti formatiranje diska. Zanimivo s Linuksom lahko nemoteno šarim po disku in kopiram datoteke , mape Confused samo CD-ja ne morem zapeči.
Se mi pa tale Linux Very Happy vse bolj dopade.

_________________
L.P. iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group