www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Napakica na forumu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
milans
Deda
Deda



Pridružen-a: Tor 30 Dec 2003 10:36
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.75
Kraj: Dravograd

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 20, 2004 11:43 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srečko, ko bo modem začel vzpostavljati povezavo, pritisni na gumb "prekliči" in nato boš lahko umaknil (odkljukal) kljukico za samodejno povezavo.
_________________
l.p. Milan
"Vaja dela mojstra, če mojster dela vajo!"
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Srecko
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Dec 2003 21:29
Prispevkov: 1006
Aktiv.: 4.52
Kraj: Okolica Cerkna

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2004 1:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisto z Diall up sem rešil tako,da sem pustil,da je modem 10krat klical v prazno -ni
bil priklopljen ne tel.linijo šele takrat se je okence obarvalo normalno .da sem lahko odkljukal avtomatsko vzpostavitev.
Kaj pa prvi del vprašanjanja ali res nihče ne ve odgovora ali imate vsi ADSL in vas to niti ne prizadene.
Jaz žal za enkrat še nimam možnosti za ADSL tako pravi Telekom.
Kaj pa administratorj pravijo ali je forum tako nastavljen ali je le pri meni napaka .
Frenki sem ti tudi glede FM poslal že pred časom vprašanje pod zasebno in tudi na majl,ki ga imaš tu pa nisem dobil odgovora nič za to ker vem ,da si ravno v tistem času imel probleme z forumom in ne vem ali si jih sploh dobil.
Gre pa za to ,da sem poiskusil iz FM sneti en načrt za neki napajalnik ki ga je nekdo dal gor in je v tistem času tekla debata na forumu pa mi ni uspelo ko sem tam kliknil za snetje se mi je pokazal Racman Jaka in me vprašal ali sem se zgubil ,če pa sem kliknil na disk ali kar že pomeni tista sličic ki je tam v enem kvadratku.
Naj povem ,da sem na forumu prijavljen že leto dni in prav toliko približno na FM .
Tu sem prijavljen pod Srečko tam pa pod srecko majla sta ista to pa za to ker sem takrat ko sem se prijavil na FM imel težave in mi jeSilvo svetoval ,da menda FM ne sprejema šumnikov in sem namesto č dal c.
Nasj povem še ,da se mi zdi ,da sem takrat snel ene 3 datoteke in od takrat nič več sem pa medtem zamenjal OS iz Win98na 2000.
Tolikd za sedaj za kakršnokoli pomoč se zahvaljujem.

LP Srečko

_________________
Samouk
Tukaj sem doma
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 25, 2004 10:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Srečko, na zasebna sporočila o temah, ki so opisane na forumu načeloma ne odgovarjam. Vzrok je vsaj delno pomanjkanje časa in nesmiselno ponavljanje napisanega.

Glede zgodovine obiskanih strani bi težko rekel karkoli, ker sam načeloma ne delam na ta način. Nekaj možnosti za tako obnašanje bi lahko bilo v dejstvu, da se na nekaterih straneh foruma pojavlja vsebina iz drugih strežnikov, ki bi lahko preprečila off-line prikaz strani - samo ugibam, za kak konkretnejši odgovor bi moral preveriti omenjeno.

Glede omenjenih težav s Filemanager-jem pa je tako, da so gor nekatere datoteke, kjer so v imenih uporabljeni šumniki. Manipulacijo posebnih znakov sem nekoliko spremenil, zato v takšnih in podobnih primerih verjetno res sporočilo o napaki. Te datoteke bom sicer "uskladil" vendar bo še trajalo nekaj časa. Ostali primeri težav mislim, da so na forumu lepo opisani. Ne glede na različno registracijo - vsaj kar se uporabniškega imena tiče - bi sicer ob pravilni prijavi datoteko moral dobiti. Seveda pa v tem primeru še vedno ostaja pravilo dovoljenih treh datotek dnevno. Sam se načeloma uporabe posebnih znakov (med njimi so tudi šumniki) izogibam tako v imenih datotek, kot v raznih uporabniških imenih, geslih, ... Glede pomoči pri problemu različne registracije pa je tako, da uporabnika "Srečko" na FM ne bo možno odpreti, "Srecko" na forumu pa mislim, da že obstaja. Če želiva imeni uskladit, bi bila verjetno najboljša rešitev izbira nekega tretjega uporabniškega imena v obeh primerih.

Po dogodkih v zadnjem mesecu pa je žal tako, da bodo nekatera vprašanja ostajala tudi brez odgovorov, saj imamo očitno tudi med domačimi obiskovalci takšne, ki jim je poznavanje organiziranosti strežnika v pomoč pri nekaterih "poskusih".

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 12, 2005 4:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem pisal odgovor na post, pritisnem pošlji in dobim:
Prvič:
Could not connect to smtp host : 113 : No route to host

DEBUG MODE

Line : 110
File : /x/smtp.php

Drugič:
Could not connect to smtp host : 111 : Connection refused

DEBUG MODE

Line : 110
File : /x/smtp.php

Ko sem ponovno kliknil predogled in nato še pošlji je bil prispevek sprejet.
Verjetno je samo slučaj (?), ampak vseeno.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.30
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 18, 2005 7:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Večkrat ko pridem na forum in kliknem na določen na novo napisan post dobim tole obvestilo:
Citiram:

Obvestilo

Od tvojega zadnjega obiska še ni novih objav

To se dogaja odkar obstaja RSS "živ zaznamek". Če na post kliknem tam je vse v redu. Mogoče ve zakaj se to dogaja?
Uporabljam Firefox, če pobrišem zgodovino nič ne pomaga... Kakšna ideja?

_________________
If in doubt about performance disassemble your code and try to follow it. If you get bored then the CPU probably will too...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2005 6:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da sem že nekje omenil problem, ampak ga bom še 1x.
Če je priponka slika bi bilo dobro da se odpre v brskalniku (novo okno), sedaj mi pa odpre novo okno in moraš sliko potregnit dol.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2005 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

glavič je napisal/a:
Mislim, da sem že nekje omenil problem, ampak ga bom še 1x.
Če je priponka slika bi bilo dobro da se odpre v brskalniku (novo okno), sedaj mi pa odpre novo okno in moraš sliko potregnit dol.


Tole s slikovnimi priponami gre po mojem mnenju iz strežnika pravilno in opremljeno z vsem potrebnim za to, da brskalnik na klient strani ve kaj naj s prejetim počne. Kako se pa zadeva obaša na klient strani je pa seveda odvisno od nastavitev brskalnika. Konkretno Firefoxu lahko za vsak tip datoteke poveš, kaj naj z njim počne. Če boš določil, naj .jpg odpira Firefox, jo bo ob kliku na download odprl v novem oknu.
Predpostavljam, da je bilo to vprašanje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
glavič
Član
Član



Pridružen-a: Pon 17 Maj 2004 23:12
Prispevkov: 321
Aktiv.: 1.44
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2005 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še vedno sem mnenja da se postavi nepravilen header in zato potem firefox hoče sliko povleči. Firefox (kot vsak drug brskalnik) ima po defaultu nastavljen da se slike odpirajo v samem brsalniku razen če se poda drugačen header... Nevem pa zakaj dela v ie.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 03, 2005 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, tole je bilo pa malo "razkopavanja" Confused

Ne vem čemu, vendar je v headru za IE
Koda:
Content-Disposition: inline;

za ostale browserje pa
Koda:
Content-Disposition: attachment;


Tole sem spremenil, upam pa, da mi ne trešči ven kje drugje. Če bo kdo opazil kak stranski efekt, naj prosim sporoči.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group