www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

24VDC na 220VAC

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 2:09 am    Naslov sporočila:  24VDC na 220VAC Odgovori s citatom

Ko sem malo iskal po netu pretvornike sem naletel na http://mazay.sama.ru/electronic/ups/ups14.htm stran . Zanima me, če ima mogoče kdo kompletno shemo ali pa link nanjo?
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 14, 2003 7:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dva taka pretvornika s Conrad-a sem pripel na Filemanager mapa "Conrad" Tisti močnejši 1kW bi bil mogoče zaradi cene zanimiv za samogradnjo. Manjšega 100W pa mislim, da se ne izplača izdelovati v samogradnji saj stane le okrog 50Eur. Načrti so slabe kvalitete.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 18, 2003 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Res so malo slabše vidni, pa vseeno z malo truda se je tudi dalo nekaj videt. Zanima me če je slučajno kje kaj podatkov o dušilkah in transformatorjih?
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
G-Lab
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2003 9:44
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 3:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne mislim delat nobene reklame za elektron če Silvotu ne bo všeč naj pa odstrani.
na elektro-nu je reber naredil tak pretvornik sicej je iz 12V DC na 220 AC (dalo se ga bi predelat na 24V DC), pravi da mu deluje in so gor tudi vsi načrti (opisan je tudi transformator).
še link http://www.elektro-n.com/forum2/viewtopic.php?t=3433
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 4:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

G-lab tegale nihče ne bo jemal kot reklamo. V kontekstu teme lahko na tem forumu pripneš link do katerekoli strani brez bojazni, da bo forum naredil preusmeritev ali pa moderator brisal. Mislim pa, da vsi vemo kaj je neželjeno reklamiranje.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 5:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za predelavo iz 12 na 24 V na primarju , ni potrebno spreminjati vezja, najenostavneje je predelati primar trafota. Problem teh pretvornikov je v tem , da preveč sipajo baterijo. Zato se uporabljajo PWM pretvorniki , ki na izhodu dajo sinus. Imam eno shemo , ki pa je precej zakomplicirana , mislim , pa da bi bilo lažje vso stvar izpeljati z picom.
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 10:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisto temo na EN sem spremljal, pa se ravno nisem navdušil za izdelavo. Kar pa se tiče 24V-tne verzije pa se mi zdi, da je bilo samo malo okvirno omenjena.
Shema 1000W-tnega, ki jo je pripel Silvo na FM se mi zdi kar v redu.
Infrared, daj prosim prilepi tisto zakomplicirano shemo gor.
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group