www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PCB program
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

piflar je napisal/a:
Tu sem pa jaz že v globoki vodi. Prosil bi vas, da mi še priporočite kakšen programator za narest (obvezno USB), potem pa neham morit.


Za delo z MCUji bo potrebne malce vec samoiniciativnosti ( :google: ). Tole pade ven prakticno na vrhu zadetkov Exclamation

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.24
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2007 2:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat: Ja vem, se opravičujem, ker druge pošiljam googlat. Sem jih sam iskal (in našel) pa ne vem kaj je v redu. Dokler bi pa še vse potrebno ugotovil, bi sigurno spet pozabil na programator. Hvala 100x!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piflar
Član
Član



Pridružen-a: Čet 06 Dec 2007 17:56
Prispevkov: 246
Aktiv.: 1.24
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 11:24 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kit vsebuje že sprogramiran čip, tako da sem spet pred problemom jaca in kokoške. Sem ga kar naročil (okoli $30). Ko ga dobim, se me pa ne boste več rešili. hehe

Hvala Sokrat. Cool
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.15

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 12, 2007 12:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prvega (za programator) bi ti lahko tudi kdo od forumasev sprogramiral ... Ampak kit komplet je najbolj prakticen; avtor ima najbrz nekaj malega od tega pa se preizkuseno je ze.
_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ulec
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Mar 2008 11:22
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 12:51 pm    Naslov sporočila:  KiCad Odgovori s citatom

Ali ima kdo kaj več izkušenj s KiCad-om. Sam sem porabil dva dni za učenje, nato pa sem obupal. Je popolnoma Free, ampak, ali je dovolj kvaliteten in user-friendly, da bi ga človek začel uporabljati?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trot
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Jan 2007 20:25
Prispevkov: 1270
Aktiv.: 6.07
Kraj: glej fogl

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 12, 2008 1:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem ga tudi naložil, vendar pa ga še nisem uspel pogledat. Kaj pa te matra?

Poglej še tukaj.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2009 4:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se programja tiče, imam nainštalirane KiCad, gEDA (gschem- schematic) in pcb ( risanje plate, očitno.).

pcb zna potegnit netlisto iz gschem-a.

Od teh treh mi je dvojica gschem-pcb bolj všeč od KiCAD-a, nisem pa še nič konkretnega narisal z nobenim od njiju- se pripravljam za prvi projekt.

Nainštaliral sem tudi Microchip-ov MPLABv-8.10 preko Winea in pa Xilinxov WebPack11.2 za Linux.

Vse kar nekako dela, kot rečeno pa nisem imel časa za dejanski projekt.

kar se plat tiče, sta mi gschem in pcb všeč,ker:

- spominjata malo na legendarni Tango
-nimata pederskih omejitev ( število pinov, velikost plate itd)
- sta odprta koda in dokaj lepo odprta za spremembe in dodelave.
- sta dokaj enostavna za uporabo
- procesorsko nezahtevna. Lepo delata tudi na "jetrih"

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group