www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi k reviji elektronik Nr.4
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2009 4:24 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

aly je napisal/a:
Sokrat je napisal/a:
Tega zelo mocno ne zelis.

Question
Zakaj ne? Ne želiš prispevati k boljši reviji? Razloži mi prosim svoje stališče. Zgleda, da me je na morju sonce le preveč osmodilo in ne uspem povezati misli... Se oproščam.


Nimas kaj povezati, ker ti tukaj manjka celotna debata z Darkom o tej temi (od vceraj zjutraj, torej preden sta prisla sem s tema finima predlogoma). Ene same stvari se ne da povezati.

Ker si radoveden in ker imam obcutek, da se bo cez pol dneva nasel se tretji junak, ki bo napisal isto:

Povedal sem ze, da bi/bom v tem primeru zmetal stran vse, kar ne ustreza niti minimalnim kriterijem za pisanje seminarskih nalog. To sicer pomeni manjsi fond clankov, ne bo pa vec tezav z poravnavo teksta, lektoriranjem (hvala za trud !), slikami, prilepljennimi direktno v Wordov dokument, itd. Moje stalisce je torej drugacno od obstojecega (da naj bi vsi prispevki prisli na vrsto ne glede na obliko in vsebino). Evo, zato - meni branje in pritiskanje Delete ne pobere prav dolgo, vsekakor pa manj, kot je potrebno za popravljanje.

Kar se tice oblikovalskih predlogov, bodo morda tako ali tako prisli kmalu na vrsto (listingi s fontom fiksne sirine) oz. bo to potrebno najkasneje takrat, ko/ce pride zadeva do tiska (poravnava).

Pa se to: program menda nima opcije za avtomatski prelom vrstic v skladu z nasimi slovnicnimi pravili. Jaz alternativ, ki bi to omogocale, ne poznam. Ce jih kdo, z besedo na plano ...

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
l-note
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Jul 2004 12:32
Prispevkov: 100
Aktiv.: 0.45

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 22, 2009 4:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če sem pra razumel, se za urejanje uporablja program Indesign. Po google-u sem malo iskal pod besedno zvezo "Indesign hyphenation" in našel tole povezavo. Tam piše, da naj bi od verzije CS2 program vseboval slovar za slovensko deljenje besed, verjetno pa je treba to nekje v nastavitvah vklopiti in nastaviti. Lahko kdo to v Indesignu preveri?

Edit: Našel sem še en video na to temo, le da v njem ne pokaže izbire različnih slovarjev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 1:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

tudi jaz bi najprej pohvalil vse ki so prispevali k reviji. Res je super da jo sploh imamo. Morda res ne dosega visokih oblikovalskih standardov, ampak izhaja pa.

To kar so že frugi pred mano omenili bi dal jaz na listo želja, ki se jih izvede če je pač čas.

Rajši preberem revijo tako kot je, kot pa da je sploh ne bi bilo. Revija izhaja dokaj pogosto za nekaj kar dobimo brezplačno.

Sicer sem šele začetnik in čakam na primeren načrt za usmernik (naslednja številka?), sicer bi tudi sam kaj prispeval.

Lep pozdrav vsem,
Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.08

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 9:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

gregoral je napisal/a:
Sicer sem šele začetnik in čakam na primeren načrt za usmernik (naslednja številka?), sicer bi tudi sam kaj prispeval.


Tale stric jih ima nekaj objavljenih na svoji strani: http://www.reber.si/

_________________
Ka ti bo pa torba ce si kupu kolo ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gregoral
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Nov 2006 9:42
Prispevkov: 688
Aktiv.: 3.25
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 31, 2009 10:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za informacijo,

na rebrovi strani sem že bil, tudi na forumu sem že prebrskal in pogledal vse načrte, pa se še vedno nisem odločil kaj bi izdelal.

Gledal sem načrt za 0-30V in 0.02-5A, ta se mi še kar dopade, mogoče bi lahko tega izdelal.

Zenkrat se še malo odločam, tudi časa zaenkrat nimam toliko kot bi si želel.

Lep pozdrav, G
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group