www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Magnetno stikalo -kje ga dobiti...

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 12:39 am    Naslov sporočila:  Magnetno stikalo -kje ga dobiti... Odgovori s citatom

Ravno prejle sem imel eno "nujno" intervencijo Sad Klical me je znanec mesar težava je bil stoj za rezanje slanine. Dobro, napako sem lokaliziral stroj tudi spravil v pogon. (začano - nekaj je "prebrikanega" ) Zanima me kje bi lahko dobil magnetno stikalo ORGINAL

sem sicer našel na netu. A dvomim, da ga bom kje pri nas dobil. Stikalo je okroglo premera 30mm aktivna površina je sprednja ravna ploskev. Ima dva kontakta mirnega ter delovnega ter sta oba v rabi.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 1:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

a se ne bi mogoče dalo kako rešit vse skupaj z induktivnim stikalom
naprimer omron ali pa telemecanique drugače pa v naši firmi uporabljamo
magnetna stikala ki so pravokotna in prav tako magnetki nekje 5mmx5mmx60mm če rabiš informacije o nabavi ti jih lahko priskrbim
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 9:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z induktivnim stikalom bi sicer stvar šlo rešit a potrebno bi bilo kar precej predelave z elektro in mehanske strani. Stikalo namreč "lovi" skozi pločevino (prokrom) Pripeljano pa je na en poseben rele kjer rabi breznapetostni delovni ter mirovni kontakt galvansko ločen. Če imaš kak info o kakem dobavitelju bi te vsekakor prostil za naslov. Bom še pa sam danes malo pregledal - včeraj je bila že "pozna" ura Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 21, 2003 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no sem pogledal še enkrat vse skupaj in opazil daimamo tudi senzorje na magnet fi30 gor piše schmersal in neka številka ki pa ne vem kaj pomeni in nimam pojma kje bi tako stvar dobil se bom pozanimal kaj več naslednji teden ko bom imel več časa
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.29
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

no končno sem dobil nekaj uporabnih (upam) podatkov:
torej včasih so magnetna stikala vseh vrst in oblik izdelovali nainštitutu za vakuumsko tehniko v ljubljani
če pa tam ne dobiš nič pa pskušaj stopiti v stik z firmo tipteh d.o.o ul.ivana roba 21 ljubljana no ti pa so zastopniki za
sick,scimersal,leutze in mislim da bi moral tam vsekakor dobiti kaj uporabnega
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.28
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 9:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cero,

Najlepša hvala za info. Stvar sem sicer sedaj predal kolegu WHP (upam, da ne bo izgledalo kot reklama) -mislim, da mogoče komu, ki se ukvarja z elektro vzdrževanjem zna priti prav. Rekel mi je, da če je stvar iz Nemčije potem sploh ni problem.
Če ne bo uspel se bom obrnil na naslov, ki si ga navedel.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group