www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Timer

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
madzi
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 10:46
Prispevkov: 315
Aktiv.: 1.41
Kraj: Pragersko, Dragonja vas, Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 24, 2003 10:37 pm    Naslov sporočila:  Timer Odgovori s citatom

Nabavil sem si vse za fotopostopek, zdaj pa me zanima ce bi se dalo naredit nek timer za žarnico. Naprimer nastavil bi čas osvetljevanja potem bi se pa žarnica po pretečenem času izklopila.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 12:16 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Timer narediti ni kak poseben problem - enostavnega lahko narediš s "555" datashet lahko najdeš na Filemanager Kakega "boljšega" lahko v prihodnosti naredimo na PIC testni plošči. S tem, da ti ne bi priporočal, da bi z njim izključeval žarnico. Sploh, če boš za osvetljevanje uporabljal VTF-ko. Kot prvo rabi precej časa, da polno zagori. Ko jo izključiš pa spet potrebuje kar nekaj časa, da se ohladi ter se ponovno vključi. Torej tak timer za izključevanje ni primeren - razen, če boš vedno le 1x osvetljeval. Sam imam sicer timer, a takega z zvočnim signalom. Ko dam pod luč pritisnem gumb začne se "count down" Ko pride na "0" me opozori z zvočnim signalom ca 15 sec. nato se resetira - je ponovno pripravljen. Zelo prikladno kadar delam več ploščic.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 9:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Embarassed Jaz uporablam navadno igračko , uro ki jo naviješ na določen čas, in po izteku časa zazvoni (moja je v obliki jabolka) . pa me še ni iznevirila.
Za film uporablam predlogo sprintano na paus ( z laserjem) ,zgoščeno z nitro razredčilom , tako da si lahko privoščim tudi malo daljše čase osvetljevanja -8...15 minut , So pa zato časi fisiranja mnogo krajši in brez ostankov fotolaka Wink Confused Question mislim da osvetljujem z 125 W živosrebrno žarnico ( odsluženo- po navadi odleti notranji upor) in to že Think deset in več let Confused .
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 9:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

O samem osvetljevanju smo sicer že precej pisali, pa mogoče, da malo stvar osvežimo, da se morebitni začetnik ne bo ravno na te številke zanašal.
Čas osvetlitve je odvisen od "starosti" torej koliko je lak suh ter od same debeline sloja. Posledično pa seveda od kvalitete filma, razdalje osvetljevanja ter moči žarnice. Torej ko je govora o ČASU - le ta je najbolj kritičen takrat ko gre za slab film. Takrat ga je treba "zadeti" Torej da UV svetloba še preveč "ne dobi" tisto česar ne bi smela ter dovolj tisto kar lahko. Zato sam priporočam, da se vedno izprintata dva filma ter se zlepita. Pri filmih natisnenjenih z INK-jet (boljšimi tiskalniki) je običajno tudi eden zadovoljiv. Laser (HPlj L5 , LJ1100 ) katere med drugim tudi sam uporabljam pa tudi pri najboljši resoluciji en izvod ni najbolj zadovoljiv.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 9:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Cool Silvo , vidim , da še nisi probal spreja "AFTERPRINT" Cool
Kar se tiče časov , se pa strinjam s teboj , najzaneslivejši je preizkus z različnimi časi. Jaz to napravim tako , da izprintam črte, nato pa vsako minuto ,odkrivam en del (kvadratek) tiskanine. Tako dobim na eni ploščici osvetlena področja od 1 pa do.. minut . Po fiksiranju pa je takoj jasen najprimernejši čas za tisti fotolak.
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 25, 2003 9:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Silvo , vidim , da še nisi probal spreja "AFTERPRINT"
razno "mazanje" na izprintan film mi ne diši - bilo mi je marskaj predlaganega ...nitro razrelilo, terpetin .... sam vedno vedno naredim dva filma ju zlepim - vse filme shranjujem v fascikle (če jih bom še kdaj potreboval) vsakega si oštevilčim - že davno tega sem napisal en program ter si lepo dodam komentar - da čez čas ne ugotavljam zakaj zaboga je že ta film bil Crying or Very sad Evil or Very Mad. Program je napisan v Clipper-ju - DOS ( če koga zanima bom bazo spraznil ter pripel ) Sam z njim vodim vso evidenco literature v delavnici.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group