www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Virus na bankomatih?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2003 9:57 pm    Naslov sporočila:  Virus na bankomatih? Odgovori s citatom

Oktobra je luč sveta prvič ugledala novica o napadu računalniškega virusa na bančni avtomat, konkretno gre za Dieboldov izdelek.

Bankomati dveh neimenovanih bank so doživeli okužbo z virusom Nachi. Okuženi bankomati so bili takoj izolirani, saj je virus kazal ambicije širitve na ostale bankomate. Do okužbe je prišlo zato, ker proizvajalec bankomata ni poskrbel za pravočanso namestitev Microsoftovega varnostnega popravka.

Bančni avtomati sicer delujejo z različnimi operacijskimi sistemi. Velika večina jih še poganja IBM-ov operacijski sistem OS/2, 12 odstotkov pa jih že poganjajo MS Windows, njihov delež pa naj bi krepko narasel.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2003 10:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj ne moreš vrjeti Sad kako je sploh "tja" prišel? Sem pa zadnjič naletel na navidez zelo "nov" bankomat - s slikovnim ozadjem - meni sicer zelo motečim. Stvar je delala zelo zelo počasi Crying or Very sad imel sem občutek, da ravno zaradi tiste grafike. Če se ne motim je bil svoj čas .. ne vem ali je še ? na bankomatih pri nas IBM-ov OS2 ? , ki naj bi se zamenjal z Microsoftom. Slutim, da je bil na zgoraj opisanem že Microsoftov OS ker je stvar "mlela" kot Windowsi

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.41
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 30, 2003 9:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poti za okužbo verjetno ne manjka. Najbolj verjetna je preko nadzorne mreže, kamor so priključeni. Druga zgodba pa so operacijski sistemi. Kolikor je meni znano je bil pri nas večinoma uporabljan OS/2. V zadnjem času pa so pričeli z uporabo MS operacijskih sistemov kar vsaj po mojem mnenju ni ravno modra odločitev. No, bomo videli kako bo v bodoče, saj to ni edina potencialna nevarnost, mislim da je v naši mreži bankomatov še nekaj "cvetk" ki so že in verjetno še bodo udarile na plano.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Novice Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group