www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Potrebujem načrt radijskega aparata Savica 1320
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 14, 2007 8:18 am    Naslov sporočila:  Potrebujem načrt radijskega aparata Savica 1320 Odgovori s citatom

Živjo
Imam radijski aparat Savica 1320 z gramofonom.
Imam problem ker mi kuri varovalko na primarju transformatorja, tako da je transformator verjetno "oddelal svoje".
Potreboval bi shemo radijskega aparata ali pa vsaj vrednosti na sekundarju transformatorja.
Za vsako informacijo se zahvaljujem.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 14, 2007 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej, če je pravi. Upam, da se vidi kolikor toliko.


P7140061.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  403.48 KB
 Pogledana:  357 krat

P7140061.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 14, 2007 11:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za svetlobno hiter odgovor!! Smile

Zaenkrat je dovolj.
Sekundar je 2x12,5V in 6,3V (7V)
Bom pobrskal če imam kakšnega s primernim navitjem.


Pa bom izkoristil še priložnost in vam zastavil še vprašanje glede BLAUPUNKT RIVIERA 2154
shema :
http://84.84.246.164/schemas/Riviera-H2154-schema1.jpg

Tudi pri temu je zgorel transformator, pa me zanima če sem pravilno izračunal sekundar transformatorja 250V in 7V skupna moč pa je več kot 63VA?

Imam pa tudi ARIJA EI Niš
shema: http://www.stariradio.com/Sheme/novesheme/EI%20Nis%20-%20Arija.jpg

Izhodna stopnja je v redu, UKV in ostala radijska področja pa so gluha, prav tako se magično oko (EM84) ne spreminja oz se spremeni za malenkost samo na MV ne da pa nobenega zvoka sam sumim ECH 81 oz C20?? Ali je možno da je nekje prekinjen stik na stikalih??

Hvala
LP


Omega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.08
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 16, 2007 9:22 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Transformatorji zelo redko crknejo. Razen če ni nekje kratek stik, pa imaš žebelj namesto varovalke. Odklopi elektroniko radija z sekundarja in poglej, če ti še vedno kuri varovalke. Če ne kuri več, je napaka v radiu, ne v trafotu.

Arija EI: narobe je lahko karkoli, vključno z stikali. Za stikala je dober kakšen kontakt cleaner spray. Šmirgl (smirkov) papir ali praskanje z izvijačem je nekaj najslabšega. Slab kontak je lahko tudi v podnožju kakšne elektronke (spray, pa porukat elektronke).

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1138
Aktiv.: 5.57
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 18, 2007 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Je " odletel " AC188 začasno sem ga zamenjal z AC151 pa deluje z manjšimi popačenji.
Hvala infrared-u za diagnozo! Very Happy
In Silvu za shemo! Very Happy
Lp
Omega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.86
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 19, 2007 12:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm.. Nekje moram še vedno imeti parčke AC187k in AC188K. Tiste v pravokotnih ohišjih za hlajenje.
_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2009 6:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat me je prosil za boljši scan. Žal nimam scaner-ja (priključenega-instaliranega -> je nekje v "šupi" Sad ). Naredil sem več fotografij bolj od blizu. Upam, da bo zadostovalo.


radio portoroz_ssg1241.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  radio portoroz_ssg1241.zip
 Velikost datoteke:  2.36 MB
 Downloadano:  120 krat


savica_sn120.zip
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  savica_sn120.zip
 Velikost datoteke:  1.57 MB
 Downloadano:  121 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2009 8:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sken iz knjige Radio prijemnici.

Podobni sta še shemi Portorož SSG1241 in Robert SN76. Če kdo rabi, bom pripel.



Savica120UKV.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  116.25 KB
 Pogledana:  150 krat

Savica120UKV.gif


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 25, 2009 8:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Pa bom izkoristil še priložnost in vam zastavil še vprašanje glede BLAUPUNKT RIVIERA 2154

Tudi pri temu je zgorel transformator, pa me zanima če sem pravilno izračunal sekundar transformatorja 250V in 7V skupna moč pa je več kot 63VA?

Firma v dokumentaciji pravi približno 58W, kar se sklada s shemo, ki pravi, da je poraba pri 220V in vklopljenem UKV 265mA.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
julijanz
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 08 Nov 2009 11:01
Prispevkov: 2
Aktiv.: 0.01
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 09, 2009 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz rabim ta načrt, hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ikar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Dec 2007 12:32
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 07, 2011 9:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me ,če ima kdo načrt ojačevalnika s AC 187-188. Kje bi lahko nabavil AC 187-188 v paru?

L.p

_________________
Slavko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alamut
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Dec 2011 14:51
Prispevkov: 16
Aktiv.: 0.11
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 8:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Novinec na forumu in še laik, kaj se elektronike tiče. Obnovil sem par radio-lampašev, beri zamenjal ELKO-te in ostale kondenzatorje ter skurjene upore kaj več pa ne obvladam.
Mi manjka šolska osnova.
Tudi sam sem se lotil popravila Savice SSN 1310, tista s podolgovatim in nizkim ohišjem zato bi mi shema prav prišla.
POT 500k LOG za nizke tone ne deluje, drugače radio deluje opazil pa sem, da občasno potihne in ob vrtenju potenciometrov ponovno igra v polno pa spet potihne...
Slab kontakt, potenciometer?

Pozdrav vsem!

_________________
Mir in vse dobro!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
KlavdijC
Član
Član



Pridružen-a: Sob 15 Avg 2009 16:26
Prispevkov: 1519
Aktiv.: 8.50
Kraj: Tolmin

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 5:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo pospajkaj vezje okoli kontaktov potenciometrov in okolici vezja. Poglej še ostale spajke. Za nekaj časa bi lahko rešil težavo z kontakt sprejom, če ni tako deformiran potenciometer da bo treba menjati. Če se simptomi pojavljajo med premikanjem potenciometra je to to.Lahko uporabiš novega z tremi priključki in ne štirimi. Razlika bo v zvoku v tišjem položaju. Nekako telefonsko se sliši. A ni moteče če drugače ne gre. In ob prilik iz kakega drugačno zdelanega pobrat potenciometre ven in zamenjati.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ikar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Dec 2007 12:32
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 21, 2011 6:29 pm    Naslov sporočila:  popravilo radija savica sn 120 Odgovori s citatom

Kaj mogoče kdo ve kdaj so izdelovali radije planica v tranzistorski tehniki?
_________________
Slavko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ikar
Član
Član



Pridružen-a: Pon 31 Dec 2007 12:32
Prispevkov: 164
Aktiv.: 0.83
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 22, 2011 1:13 pm    Naslov sporočila:  popravilo radija savica Odgovori s citatom

Do sedaj mi je spomočjo foruma uspelo usposobiti ukw področje.Radijo lepo dela na ukw,na sv pa ni nobenega sprejema. Do sedaj sem zamenjal vse elektrolite. Kaj bi lahko bilo narobe?
Lep dan,

_________________
Slavko
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group