www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Topli zrak ali vroča voda?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 10, 2005 7:36 pm    Naslov sporočila:  Topli zrak ali vroča voda? Odgovori s citatom

Včeraj sva bila pri znanci in smo se pogovarjali in je naneslo za centralno ogrevanje.Rekel je,da bo zdaj pripravljal v hiši ogrevanje kamin na drva.Je bil pri enem privatniku in svetoval ogrevanje na topli zrak za centralno ogrevanje.Zdaj pa okleva,jaz mislim,da bi raje na vročo vodo.Kaj vi mslite?Je doma na deželi okoli Šmartno ob Paki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4250
Aktiv.: 19.06
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 11, 2005 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pričakoval sem sem za odgovor in verjetno je za toplovodno centralno ogrevanje kot na topli zrak.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.03
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2005 5:32 pm    Naslov sporočila:  Centralno na topli zrak sem videl v Ameriki Odgovori s citatom

Centralno na topli zrak sem videl v Ameriki, a sem bil zelo razočaran.

Poglavitne lastnosti:
Cevovodi za topli zrak vzamejo veliko prostora, če cevovodi niso dovolj široki, tedaj mora biti hitrost toplega zraka po njih večja in začne zrak v ceveh šumeti.
Prostori niso ennakomerno topli, nekje je toplo, drugod piha.
Cevovodi za topli zrak so tudi zvočni prevodniki, kar govoriš v eni sobi, se sliši v drugi.
Za regulacijo toplote po posameznih prostorih so rešetke z loputami, v katere se lovi prah in se zasiri v njih in so potem težko krmljive.
V cevovodih se v vogalih nabira nesnaga in so po moje nehigijenski.

V kolikor gre za kamin in morda še en prostor, je morda to cenena rešitev, a kot rečeno, malo muzike.

Pozdrav
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group