www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

nr. 5/6 napajalnik - GLUPOSTI

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 10:49 am    Naslov sporočila:  nr. 5/6 napajalnik - GLUPOSTI Odgovori s citatom

LP!

Mogoče (verjetno) bodo še komu pomagale napake, ki sem jih naredil med sestavljanjem ... Smile Saj veste - življenjen je prekratko, da bi vse napake poskusil na lastni koži ...
Vse, ki ste ob sestavljanju ugotovili, kar bi koristilo še drugim sestavljalcem predlagam, da v to temo to napišete ...

1) Priklop transformatorja na konektor CON6:
Na shemi je risano, da gre sredinski odcep transformatorja na pin1: logično se mi je zdelo, da se pini štejejo od leve proti desni ... Napaka.
Kako je bila napaka najdena:
Napetost na C1 je bila čez 50V namesto cca. 21V.
Posledice:
Najverjetneje odletel mikroprocesor (deloma deluje - a ne da nič ven na R2R DA verigo) in triak/tiristor.

2) Priklop tipk na CON2 gre takole:
1 - enkoder levo
2 - enkoder desno
3 - enkoder pritisk
4 - tipka stop
5 - comm

3) SCR (triak ali tiristor)
Obrnjen mora biti s hladilnikom proti zunanjosti plošče. Luknje je treba še povrtati (ravno tako za C1 in R46 do R49)



LP, Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
SimonS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Jul 2004 11:18
Prispevkov: 4590
Aktiv.: 20.60
Kraj: Kobarid

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 12:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko dobim transformator in bo stvar delala kot mora, bom dal slike v malo boljši ločljivosti. Včasih si res malo v dvomih kako pride kakšen element...
_________________
Lep dan
Simon
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Razpored sem ugotovil,ko sem programiral atmege,da ima kontra obrjeno,prav tako za LCD. Mucek,ali je tako prav obrjen tiristor,na spodnji sliki?slaba slika(mobitel)


15112009(001).jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  413.58 KB
 Pogledana:  56 krat

15112009(001).jpg



_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5334
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 6:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se slabo vidi, ampak mislim da je narobe - "hladilna" stran mora biti obrnjena na dol - proti zunanji strani plošče.

LP, Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Samo87
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 2:14
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.34
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

dkone, poglej v datasheet tiristorja katera nogica je G-gate, potem pa še poglej na vezje, kateri kontakt gre preko R1=470ohm na optocoupler. Potem obrni tiristor tako, da bo G na tem kontaktu. Po sliki sodeč imaš narobe obrnjeno, kot je že mucek rekel.
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dkone
Član
Član



Pridružen-a: Sre 07 Mar 2007 18:53
Prispevkov: 2104
Aktiv.: 10.09
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo87 je napisal/a:
dkone, poglej v datasheet tiristorja katera nogica je G-gate, potem pa še poglej na vezje, kateri kontakt gre preko R1=470ohm na optocoupler. Potem obrni tiristor tako, da bo G na tem kontaktu. Po sliki sodeč imaš narobe obrnjeno, kot je že mucek rekel.
LP



sicer uporabil sem triak,in sem gledal da gre gate preko 470ohm upora. Hrbtna stran triaka gleda proti mosfetom. Bom jutri obrnil.

_________________
Denis
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Samo87
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 2:14
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.34
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 15, 2009 8:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja če je Gate na pravi strani potem ne obračat! Jaz sem uporabil triak TIC246 in v mojem primeru je tako kot je rekel mucek: hladilna stran je spodaj glede na tvojo sliko (stran od MOSFETov). Ne vem katerega si pa ti uporabil in kakšen je njegov pinout.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group