www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kit kompleti za začetnike
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75550.77

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 11:01 am    Naslov sporočila:  Kit kompleti za začetnike Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Obelix
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Maj 2008 13:59
Prispevkov: 1862
Aktiv.: 9.64
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 1:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če smem pristaviti še svoj piskrček.

Za prireditve kot so "noč raziskovalcev" in podobno, iščem preprosto elektronsko napravico, ki bi jo bilo moč sestaviti (zlotati) v eni uri. Torej nekaj kar sestaviš, priklopiš na baterijo in deluje (piska, utripa...). In ker je poceni, odneseš potem tudi domov.

Za vsak namig vnaprej hvala in lep pozdrav, Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.07
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 2:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj takega imam pripravljeno za 7 št. revije.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75550.77

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 2:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
idolenc
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 19:19
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pozna kdo Kosmos elektronik XN 1000/2000/3000?
Kakšno je vaše mnenje o teh setih (za otroka začetnika)?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
program_er
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Mar 2008 13:47
Prispevkov: 2173
Aktiv.: 11.12
Kraj: Maribor (Pohorje)

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Všeč mi je Vellemanova spletna stran o njihovih KIT-ih in Modulih. Dobro je, da lahko za vsak KIT/Modul downloadaš navodila z ilustracijami, sheme, spiske elementov oz. vse kar potrebuješ za izdelavo (še TIV imaš v PDFju).

Jaz recimo če kaj iščem v iskanje zgoraj levo vtipkam ime projekta in najde KITe/Module. Recimo za Christmas Tree najde tri module. Wink Pratktično, sploh za začetnike.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
Jule
Član
Član



Pridružen-a: Sob 27 Okt 2007 12:48
Prispevkov: 2533
Aktiv.: 12.67
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 9:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem imel(še imam) doma ko sem bil še majhen tole zadevico. Noter so 2 različna tipa eksperimentov. Mehanični(elektromotor, magneti, brenčalo, elektromagnet) in elektronski del(upori, kondenzatorji, tranzistorji, ledice, diode, reed rele, zvočniki...) zdraven pride knjigica ki mi je tudi sedaj še kako uporabna. Noter so vezja razložena(od zelo enostavnih do multivibratorjev, logična vrata, piskači, brnači, utripalniki, sirene, glasbeni instrumenti...)

Namenjeno za popolne začetnike. Gor je plošča na katero tlačiš posebne vzmeti in vmes zatakneš elemente - brez spajkanja.

Dobi se tudi verzija, kjer so samo te elektronske komponente (brez mehanskih)

_________________
lp Jure
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75550.77

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 16, 2009 10:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.


IMGP3678.JPG
 Opis:
Elementi na 1000 lukenj platah s SIL letvicami za povezovanje s tankimi žičkami
 Velikost datoteke:  104.69 KB
 Pogledana:  37 krat

IMGP3678.JPG



IMGP3679.JPG
 Opis:
Prve 4 sheme, ki jih tudi 7-letnik razume, ker jih je sam zvezal in preizkusil.
 Velikost datoteke:  149.7 KB
 Pogledana:  63 krat

IMGP3679.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 9:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Te reči so super za mulce za rojstno dnevna darila , lahko jih neverjetno motiviraš.

en primer :

Pred tednom sem nečakinjama (5let,6let) nesel kot darilo dinozavra ki je zakopan v glino. Razložili smo otrokom da so živeli dinozavri in so izumrli in so se leta nalagale plasti mineralov , pepela ki so okamenela tako so ostale kosti v skali.

OK

Male začnejo pridno praskat ko , pridejo k njima fantki iste starosti in samo gledajo.

Pride ženka in jim razloži da so kot pravi arheologi ki so izkopavali zverine in da so zato imeli tudi pomočnike včasih tudi črnce......

OK

Nečakinja pogleda sosedovega fantka in mu porine pred nos dinozavra v glini z besedami '' DELAJ ČRNC''

a je potreben kak komentar

otroci so bili popolnoma pridni 5ur in so glino veselo spihali po celi sobi sestavili oba dinozavra ; sestra pa bi me skoraj ubila.

_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.09
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 9:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jule tista škatla se je v 60 tih imenovala Elektropionir. Seveda ni imela notri tranzistorjev.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
idolenc
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 16 Nov 2009 19:19
Prispevkov: 3
Aktiv.: 0.02

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem tudi še iz tistih časov, ko je Obstajal Mehano Elektropionir. In tedaj sem o elektroniki več vedel, kot sedaj. Sem pa videl, da ima sin (9 let) željo po seznanjanju, kako stvari delujejo in tudi smisel za sestavljanje. Zato bi ga rad malo usmeril v elektroniko.
Moj problem pa je, kje kupiti Mehano proizvode (Mehano Electronics). Ali kaj podobnega. Npr. Kosmos elektronik XN 1000.
Pa ne me pošiljati v Avstrijo. Lahko po internetu.
Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Raptor
Član
Član



Pridružen-a: Sob 22 Mar 2008 14:20
Prispevkov: 533
Aktiv.: 2.73
Kraj: Ravne na Koroškem/Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 11:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz bi priporočal to:

http://www.fischertechnik.de/de/

Ni ravno poceni, ampak se da pa narediti res vse pa imajo ogromno kompletov na voljo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 17, 2009 1:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj zelo podobnega Elektro pionir-ju sem pred časom videl v Čip-u v MB. Bom naslednjič pogledal kdo zadevo izdeluje. Bili sta dve različni verziji.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zack69
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Apr 2008 16:57
Prispevkov: 186
Aktiv.: 0.96
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2009 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Nekaj zelo podobnega Elektro pionir-ju sem pred časom videl v Čip-u v MB. Bom naslednjič pogledal kdo zadevo izdeluje. Bili sta dve različni verziji.


tudi jaz sem zasledil to tam ....
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
legenda
Član
Član



Pridružen-a: Ned 24 Dec 2006 23:35
Prispevkov: 167
Aktiv.: 0.79
Kraj: Lj. okolica- Dobrunje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 19, 2009 10:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

stari dobri časi... Shocked Applause

http://www.limundo.com/aukcija-ELEKTRO-PIONIR-557264
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika za začetnike Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group