www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

gumbna baterija za polnjenje

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
andrelinoge
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Nov 2004 1:43
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.28
Kraj: vse od Murske Sobote pa do Maribora

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2005 9:35 pm    Naslov sporočila:  gumbna baterija za polnjenje Odgovori s citatom

Ve kdo mogoče za kakšno 3V gumbno baterijo iz katere bi lahko vlekel okrog 100mA. Mogoče kaj malega več. Morala bi biti čimmanjša oz. še bolj čimtanjša (max. recimo 20 x 3 mm) in pa primerna za polnjenje.

Gledal sem recimo Lir2430 in pomislil, če bi to lahko bil cr2430, ki sem jih našel v IC elektroniki na spletu, samo po datasheet-ih zgleda, da se cr2430 ne da polniti če prav razumem.

Hvala za morebitne odgovore!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Ned 19 Sep 2004 22:04
Prispevkov: 16777193
Aktiv.: 75248.05

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2005 7:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
forum-1
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 30 Jul 2005 16:29
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2005 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj časa nazaj sem videl nekaj takega pri conradu, sam ne vem kakšen tok da iz sebe. Imeli so jo v akciji za drobiž (par centov)v smislu odprodaje zalog, mislim da na nemški strani. Drugače pa so takšne vgrajene pri digitalnih programskih urah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
forum-1
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sob 30 Jul 2005 16:29
Prispevkov: 6
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2005 9:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj časa nazaj sem videl nekaj takega pri conradu, sam ne vem kakšen tok da iz sebe. Imeli so jo v akciji za drobiž (par centov)v smislu odprodaje zalog, mislim da na nemški strani. Drugače pa so takšne vgrajene pri digitalnih programskih urah.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.09
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2005 11:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kolega je privlekel od nekod "ročno" uro, ki ima vgrajen GPS.

Litijeva baterija, ki napaja uro ima dimenzije cca fi12x 20 3V. GPS deluje s to baterijo ca 5h Rolling Eyes
Litijeve baterije sicer menda niso mišljene za praznenje z velikimi tokovi.


Koliko Ah pa rabiš?

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrelinoge
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Nov 2004 1:43
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.28
Kraj: vse od Murske Sobote pa do Maribora

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2005 12:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jah. V bistvu bi rad poganjal dva minijaturna motorčka (iz telefona). Malo se igram z izdelavo zelo majhnega robotka. Zaradi tega bi baterija mogla biti čimmanjša in čimlažja. Gumbne Baterije so za to super, ampak jih ne morem menjevati zato bi morala biti takšna za polnjenje. In zdi se mi, da bo težko najti kaj primernega.

Testiral sem nekaj že z navadno cr2025 in je letelo super, ampak je zdaj že prazna.
V datasheetu za njo piše to - Max. Cont. Discharge Current 3,0 mA. Mislim, da je bila že bolj slaba in ker motorčka vlečeta bistveno več kot 3mA se mi je baterija spraznila precej hitro. Za njo piše - Rated Capacity 235 mAh

Zdaj pa že več ne vem kaj je bolj pomembno. Max. tok ali kapaciteta? Za tako majhnne baterije imam kot kaže prevelike zahteve Confused
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Slowfly
Član
Član



Pridružen-a: Sre 18 Feb 2004 2:07
Prispevkov: 4082
Aktiv.: 18.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2005 12:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Li-Po bonbončki so rešitev zate. Tole na primer. Dve taki vzporedno, dahneta do 120 mA. Edina težava je poseben polnilec, sprazniti pa jih ne smeš pod 3V/celico ( se napihne in umre)
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrelinoge
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Nov 2004 1:43
Prispevkov: 63
Aktiv.: 0.28
Kraj: vse od Murske Sobote pa do Maribora

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2005 10:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmmmm. Izgleda zanimivo, čeprav mi oblika in polnilci ne dišijo preveč.

Sem pa razmišljal tudi o supercap kondenzatorjih. Navodilo za gradnjo 9V baterije s pomočjo kondenzatorja sem našel nekje na forumu. Kaj bi lahko jaz tudi uporabil recimo kakšen 1F kondenzator, ki je dovolj majhen? Kako dolgo bi sploh lahko vlekel ta tok iz njega?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 25.05

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2005 10:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dokler se ne bi izpraznil Rolling Eyes Pri znani napetosti in kapaciteti lahko izracunas kolicino shranjene energije, in ce to delis s predvideno porabo (napetost * tok) bos dobil "trajanje" v casovnih enotah v idealnih razmerah.

Kalkulator za shranjen naboj in shranjeno energijo kondenzatorja.

Konverzijski faktor iz joulov v watt/ure. Za watt/sekunde pomnozis s 3600, za watt/minute pa s 60 (zna biti bolj prakticno glede na to, da bolj pozresni porabniki ne bodo delali niti del ure, kaj sele kaj vec)

Tvoja moc (v wattih) bo najbrz kar napetost * tok porabnika). Samo se zdelis stevilke in dobis trajanje tvoje "baterije" v izbranih casovnih enotah.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 75 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group