www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SAMBA strežnik - težave

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
afelbar
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Ned 10 Jul 2005 19:51
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.00

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 10, 2005 7:52 pm    Naslov sporočila: icon_question SAMBA strežnik - težave Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Sem začetnik pri uporabi linuxa, zato imam kar nekaj težav. Glavna pri vsem tem pa je sledeča in vas lepo prosim, če mi kdo zna svetovat.
Imam inštaliran Pingo Linux 3.1. Postavil sem si spletni strežnik z Mysql bazo in php-jem in mi dela vse fenomenalno. Problem pa mi nastane pri Samba strežniku, ko hočem sherati eno mapo za dostop windowsov do tega. Nastavil sem vse po navodilih od omrežja, do sambe, delovne skupine,... V omrežni soseščini se računalnik pokaže, ko pa hočem dostopat do mape mi napiše da : "\\STREZNIK ni na voljo. Morda nimate dovoljenja za uporabo tega omrežnega vira. Obrnite se na skrbnika tega strežnika." Vse lepo in prav, vendar sem na eno drugo mašino enako naložil Pingo linux in nastavil sambo in mi dela vse brez problema. Ne vem več kaj še naj preverim, nastavi oz. kje bi še ga lahko polomil. Ne bi pa rad še enkrat nalagal sistema, ker si nočem uničit www strežnika.
Lepo vas prosim za nasvete in se vam že v naprej zahvaljujem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Matevžk
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 03 Nov 2005 10:47
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.02
Kraj: Podljubelj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 04, 2005 1:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hm, ja. S Sambo sem tudi sam imel precej težav pri loginu ...
Najbolj zihr (vendar seveda ne najbolj varno) deluje, če postaviš "security=share".
Default je "security=user". Meni je z veliko muk uspelo postaviti tudi tega, vendar te moram pri tem opozoriti, da Samba hrani svojo podatkovno bazo z uporabniki, zato ni dovolj, da uporabnik obstaja v samem sistemu ... se morata pa vseeno gesli ujemati itd bla bla bla.
No, poskusi s security=share, pri samem shareu pa nastavi "guest ok = yes".

_________________
lp
Matevžk
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75302.43

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 10, 2005 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group