www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

win xp in serijski porti-problemii

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.42
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2005 8:31 am    Naslov sporočila:  win xp in serijski porti-problemii Odgovori s citatom

Ima mogoče kdo kakšno idejo kako prepričati (če je to sploh mogoče) xp-je da bi seriski porti delovali normalno.
Imam namreč sledečo težavo.Nabavil sem prenosnik in nanj instaliral licenčni Bascom 8051 in stvar deluje, problem pa imam pri programiranju skozi PG302 (ne sprogramira...)da bo pa vse skupaj še bolj zanimivo pa preko PG302 (njegov samostojen software v katerega prenesem hex) programira brez problemov...?!zanimivo da se mi isto dogaja tudi z programom PICBASIC-PRO (javlja da je komunikacija z ISP-PRO neuspešna ke da je port že zaseden od neke druge naprave..haloo
Da pa to ni samo problem prenosnika sem se prepričal tako da sem vso stvar prenesel na pc (z xp-ji) in se tam zadeva identično obnaša...
V nastavitvah sem že preizkusil kar nekaj nastavitev a brez nekega uspeha...
Zanima me tudi ali bi mogoče pomagal nov comctl32.dll ali njegov instaler 40 comupd.exe (ali je samo za win 98?)

kakšne ideje,sugestije,izkušnje ali morda celo rešitve vse je zelo dobrodošlo...


lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Domenius
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Nov 2005 14:15
Prispevkov: 1188
Aktiv.: 5.33
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 30, 2005 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej v BIOSu v kakšnem načinu ti deluje COM port. Možno je, da je v IR načinu. Tudi jaz sam imel takšen problem - vandar na običajnem PCju. Port mi je kar nehal delovati - sem mislil da sem ga skuril Rolling Eyes . Čez nekaj časa pa sem formatiral disk in stvar je ponovno oživela.
_________________
It's electric!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
smatjaz
Član
Član



Pridružen-a: Pon 10 Nov 2003 16:33
Prispevkov: 803
Aktiv.: 3.60

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 12:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pojdi v Control panel in določi, na katerem COM portu imaš Serijski port na računalniku. Lahko si instaliral napr. software za GSM telefon in ti je že ta zasedel COM1, ti pa imaš tvoj serijski port pod COM2, 3,....

To se je meni že večkrat zgodilo.



LP Matjaž

_________________
Električni aparati delujejo na dim ... ko dim iz njih uide ... ne delujejo več!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 01, 2005 8:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slisal sem da z bascomom ne mores delat na nekaterih prenosnikih
_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lado
Član
Član



Pridružen-a: Pon 09 Feb 2004 13:22
Prispevkov: 987
Aktiv.: 4.42
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 02, 2005 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

zadeva rešena!


v registru sem pobrisal vse smeti -vse kar smrdi na bascom ali mcs in stvar je začela delovati...tudi z usb na rs232 vmesnikom....kje je pa tukaj logika pa ne vem...

lp

Lado
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 78 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group