www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Knjiga v slovenščini za Ubuntu
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
GregaG
Član
Član



Pridružen-a: Pet 12 Sep 2008 22:14
Prispevkov: 83
Aktiv.: 0.44
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2010 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

malo obsežnejša tema, kjer matthai in ostali z veseljem pomagajo če imate problem z ubuntu

http://slo-tech.com/forum/t412162/0
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2010 4:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Seveda pa ne pozabite na slovensko Ubuntu skupnost na http://www.ubuntu.si
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 08, 2012 7:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priročnik za Ubuntu (Ubuntu Manual) je sedaj na voljo tudi v slovenščini: https://www.ubuntu.si/2012/09/ubuntu-manual-zdaj-tudi-v-slovenscini/
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 09, 2012 9:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo,

Malce me moti ta zapis:

Zapisovanje diska
Ko kliknete na gumb Zapiši ..., boste videli okno “Lastnosti ...”.
Hitrost zapisovanja lahko določite v spustnem seznamu Hitrost zapiso-
vanja. Najboljše je izbrati najvišjo hitrost

Do sedaj sem bil prepričan, da je najbolje zapisovati pri najnižji hitrosti Rolling Eyes

Lp, Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 16, 2012 7:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se le delno strinjam. Rekel bi, da zapisovanje pri najnižji hitrosti nima smisla. Je pa res, da je pisanje medijev na meji zmogljivosti medija/zapisovalnika preveč tvegano, saj lahko kakovost medijev precej niha. Sam zapisujem CD-je na 32x in DVD-je na 8x pa sem do sedaj zavrgel zgolj enega ali dva.

Smo pa ta niz zgolj prevedli. Ne vem kdo je avtor, sem pa vprašal na strani projekta, če lahko obrazloži ta nasvet. Žal še ni bilo odgovora.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Merlin
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Dec 2007 0:47
Prispevkov: 289
Aktiv.: 1.46

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 17, 2012 8:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za pojasnilo, bom tudi jaz uporabljal te hitrosti, mediji so pa Verbatim, upam da so kvalitetni, za zapis pa uporabljam k3b.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2012 7:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verbatim tudi sam uporabljam že nekaj let. Bodi pozoren na izvor ploščkov. Kvaliteta gre menda nekako tako Singapur > Tajvan > Indija > Kitajska

// držite se naslova teme
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jernej_Ženko
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Sre 12 Dec 2012 15:43
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 16, 2012 9:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj fajn, samo včasih rabiš kaj spicifičnega, ko je samo za windows nareto, zato pa VIRTUALKA!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edi
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Nov 2007 23:12
Prispevkov: 169
Aktiv.: 0.85
Kraj: Ljubljana - Kot pri Ribnici

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 9:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Moj Ubuntu pa zgleda čist drugače.
Ikone s programi imam na dasni strani, neko opravilno vrstico pa na vrhu ekrana, vendar je tam samo ikona za pošto, Blutooth, Wireles, zvočnik, ura in nek kao zobnik. Nikjer ni nobenih programov. Ali imam napačno distribucijo?
Ko sem za štos imel live Pupy linux je vse od prve delovalo in bilo nameščeno, tu mi pa vse manjka d'oh!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Highlag
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Jan 2004 20:42
Prispevkov: 4034
Aktiv.: 18.17
Kraj: Črnuče

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Privzeta distribucija Ubuntu uporablja vmesnik Unity, ki uporablja zaganjalnik - trak z ikonami, ki so privzeto na levi strani.
Na vrhu se v levem kotu skriva meni, na desni pa imaš gumb za izklop računalnika, ter ikone zvočnika BT ter še nekaj malenkosti.

Kolikor Ubuntu uporabljam (po malem že precej časa), mi je Unity všeč. Me sicer moti nekaj stvari, a ne toliko, da bi gledal za drugimi distribucijami.

Linuxu na splošno manjka malo več standardizacije. Sicer je lepo ko imaš ogromno izbire, po drugi strani pa tudi to odvrača kakšne resne proizvajalce programske opreme, da bi to platformo vzeli resno. Čeprav se tudi to počasi spreminja.

Ima pa Ubuntu tudi kar nekaj prednosti pred ostalimi distribucijami, vsaj tule v kokoški. Imamo precej dobre in ažurne prevode v Slovenski jezik.

_________________
If at first you don't succeed, destroy all evidence that you tried.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1137
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2012 10:32 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@ Edi

Linux MINT je z standardnim Gnome vmesnikom.
Ravno iz tega razloga (Unity) sem šel na Mint.



mate.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  361.71 KB
 Pogledana:  5 krat

mate.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 30, 2013 4:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Rad bi samo obudil to temo, da bi dodal, da je prevajalska skupnost prevedla priročnika: "Kako začeti z Ubuntujem 13.04" in "Kako začeti z Ubuntujem 12.04". Knjigi lahko dobite v obliki PDF s strani Ubuntu Slovenija, mislim pa, da obstaja tudi tiskana različica! Na isti strani pa lahko najdete tudi različico Ubuntu imenovano Slovenska Ubuntu Premešanka
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group