www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Opto I/O card with USB Interface

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.93
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2010 12:13 am    Naslov sporočila:  Opto I/O card with USB Interface Odgovori s citatom

Pozdravljeni;

Kje bi se dalo dobiti kaj takega:
http://www.disys.de/USB_boards/ENG/usb_eng.htm ali
http://www.creanex.com/en/product02.html

Te so z USB - še raje pa bi jih imel s IP/TCP povezavo

Nameravam narediti nekja kar bo zahtevalo veliko I/O - programska kompleksnost pa ne velika. dobil sem že kar nekaj ponudb od proizvajalcev PLC samo je vse skupaj predrago za moj žep (ker mora biti dostopno preko IP/TCP ali OPC serverja.

Takele plate pa bi povezal preko USB na PC še raje pa dislocirano preko IP/TCP če bi jih našel potem pa bi se spravil narediti driverje za Lbview in programsko aplikacijo z njim - sam nikjer ne najdem prodajalcev takih plat. Če bo kdo imel več sreče naj prilima link do prodaje.

Hvala
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simeon
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Maj 2007 21:55
Prispevkov: 118
Aktiv.: 0.57
Kraj: Šentjernej

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2010 12:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z Opto 22 se ukvarjajo v podjetju Metronik. Preveri pri njih, če imajo tisto kar potrebuješ.
_________________
Sej bo bolš!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.00
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2010 8:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za usb varianto lahko uporabiš Borisov PoKeys, galvansko ločitev pa narediš sam. Po moje najcenejša varianta.
_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.93
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 02, 2010 1:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

damo je napisal/a:
Za usb varianto lahko uporabiš Borisov PoKeys, galvansko ločitev pa narediš sam. Po moje najcenejša varianta.


A mi lahko pripneš link - ker mi tole ni poznano . . .

Se m našel http://www.poscope.com/product.php?pid=2 kot kaže ima že izdelane driverje za LabView - kar ga naredi odličen kandidat za moj projekt.

Če si prav predstavljam ima 5V TTL logiko vhode/izhode pa zaščitim z optokopplerji na relejski plošči da imam pokrit tud močnostni del.

Koliko je pa poštnina če naročim pri njih?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmouse
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Avg 2009 22:27
Prispevkov: 1059
Aktiv.: 5.93
Kraj: Bloška planota

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 04, 2010 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No sam sem tole naročil - pa da vidimo koliko časa traja transport 8 pravijo 2-3 tedne)

- poštnine ni na računu (sem vzel 2 kosa)

Zdaj pa grizem skozi manual in protokol manual
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Avtomatizacija v industriji Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group