www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Varčne žarnice test drugič

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2003 3:37 pm    Naslov sporočila:  Varčne žarnice test drugič Odgovori s citatom

Vir priloge VIP 9/03

Članek sem fotografiral - upam, da bo šlo brat - če ne sporočite bom preskeniral

lp
Silvo



P9050027.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  412.56 KB
 Pogledana:  118 krat

P9050027.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 05, 2003 10:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Upam da so res boljše kot so bile na začetku. Meni namreč ni uspelo več komandirati televizije , ko je bila prižgana. Namreč IR sprejemniki so zelo občutljivi na elektromagnetna volovanja . Očitno so te žarnice zelo sevale.Predpostavljam da ta sevanja nam ne tako škodujejo kot IR sprejemnikom ( Upam da ni podobno kot z neosvinčenim bencinom)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2003 1:23 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

He, he zanimivo tole z motnjami IR upravljalca. Tudi sam sem imel podbne probleme (TV gorenje starejši model) Kar nekaj časa sem potreboval, da sem odkril, da je vzrok varčna žarnica.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pero
Član
Član



Pridružen-a: Sob 02 Avg 2003 10:03
Prispevkov: 145
Aktiv.: 0.65
Kraj: Sevnica

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2003 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Varcne zarnice ponavadi delajo nekje na 36kHz zato lahko precej hitro zmotjo kak star TV s slabo narejenim Ir sprejemnikom.

lp,
Pero
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 06, 2003 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da je v njih SFH505. Le ta ima vgrajen ojačevalec ter še izgleda neke filtre. Sam IR sprejemnik sem nekoč testiral. Če pride do "zasičenja"
- stalnega osvetljevanja z IR le ta izgleda da izklopi Sad Izhodni nivo je takrat tudi v prisotnosti IR signala nizek. "Pobere" se šele čez čas ko signala ni več.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2003 12:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem prebiral tale post sem se spomnil, da sem pred nekaj leti testiral tri varčne žarnice Philips v lustru ki se je napajal preko svetlobnega regulatorja. Rezultat testa je bil da so se pri določeni napetosti prižgale in tudi ugasnile, tako da ni bilo nikakršnega efekta o regulaciji svetlobe. Potem pa sem eno varčno nadomestil z navadno in glej ga čudo regulacija svetlobe je delala normalno od najmanjše do največje svetilnosti.
LP Nace
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.34
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2003 3:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nace,

Klasičen regulator svetlobe s triacom ter diakom "reže" sinusoido. Torej triac se vključuje z zamikom od prehoda skozi "0" ter pri ponovnem prehodu ugasne. Večji je zamik večja je "zatemnitev" Željen efekt je le na žarnicah z žarilno nitko. V varčni žarnici je 230V usmerjenih ter glajenih (klasičen usmernik) Za usmernikom je swicher, ki generira kakih 100V . Zaradi tega regulacija s svetlobnim reguloatorjem ni možna.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2003 12:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Zanima me , ko je ravno debata o teh varčnih žarnicah , ali bi bilo možno predelati varčno žarnico z 220V izmenične na 12V enosmerne (avto) in kako?

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2003 1:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lahko , na forum sem pred časom pripel načrt ravno na to temo,ko rešim ta vražji problem z kroničnim primanjkljajem prostih bitov, na mojem HD ti poskeniram še en tak načrt . Lahko pa uporabiš vsako neonko Embarassed flourescentno žarnico in varčuješ z baterijo Wink
Na FM pa imaš tudi razlago teh pretvornikov.
Da se boš lažje znašel:PRETVORNIK
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Nace
Član
Član



Pridružen-a: Pon 12 Maj 2003 0:12
Prispevkov: 828
Aktiv.: 3.72
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 12, 2003 11:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo,
tudi sam sem bil ne malo presenečen, ko sem to videl kako deluje, ker po zdravi logiki se ne da regulirat intenzivnost svetlobe z navadnim svetlobnim ragulatorjem na triac in diac, ampak kot sem omenil v prejšnjem postu sem imel kombinacijo dveh varčnih in ena navadna 60W žarnica na žarilno nitko paralelno vezano na ta regulator in stvar je sigurno delovala!
LP Nace
[/quote]
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jur
Član
Član



Pridružen-a: Pet 02 Dec 2005 14:45
Prispevkov: 5142
Aktiv.: 23.08
Kraj: [color=zelena]Ljubljana[/color]

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2006 3:34 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

infrared je napisal/a:
... Namreč IR sprejemniki so zelo občutljivi na elektromagnetna volovanja . Očitno so te žarnice zelo sevale.Predpostavljam da ta sevanja nam ne tako škodujejo kot IR sprejemnikom...


Tema je stara, ampak vseeno: pred kratkim smo dobili nov velik drag HP laserski tiskalnik. Naprava je delovala slabo. Precej časa tiskanje ni bilo mogoče. Dokler nekdo ni ugotovil, da se težave samo takrat, ko so prižgane luči. Varčne luči (Osram). Tiskalnik ima vgrajen infrardeč priključek, za brezžično tiskanje iz laptopa. Svetloba žarnic generira točno takšne motnje, da je printer začel normalno delovati šele ko smo fizično odklopilo IR vmesnik. Žarnice so nove, oddaljene od tiskalnika okoli 4m.

Jur
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Energetika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group