www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Star prenosnik in Linux
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 16, 2010 2:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eh, čaki mal.

P2/400 + 128Mje POVSEM drugačen stroj od 386/40 z recimo 4M RAM.

V 4M ne spraviš niti pošten kernel, da ne govorimo o hiotrosti CPUja, prepustnosti vodil ( v tem stroju je verjetno še totalka beden ISA itd)....

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
elson2k
Član
Član



Pridružen-a: Pet 23 Okt 2009 18:09
Prispevkov: 1660
Aktiv.: 9.42
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 16, 2010 2:19 pm    Naslov sporočila:  Re: Star prenosnik in Linux Odgovori s citatom

mi747 je napisal/a:
Doma imam hardversko brezhiben prenosnik Compaq iz leta 1999 ( še celo baterija drži 30 min. ), Pentium II 366MHz, 192Mb RAM, 6Gb HDD in CD pogon.
LP


Brane212, se strinjam, imaš popolnoma prav. Moj post se je nanašal na originalni post od uporabnika mi747 Wink

_________________
As every cat owner knows, nobody owns a cat.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov MSN Messenger - naslov
LukaL
Član
Član



Pridružen-a: Pet 03 Sep 2004 15:59
Prispevkov: 304
Aktiv.: 1.37
Kraj: okolica Grosupljega

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 16, 2010 7:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če še zbiraš predloge, je moj sledeč Debian za base (katere pakete si namestiš, pač izbereš sam) + Fluxbox (če hočeš imeti GUI).

PS: meni sicer na odsluženem PCu (PIII, 450MHz, 256 RAM) dela "k šus"...ne vem pa kako se bo obnašal na prenosniku

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
yang
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Mar 2010 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 7:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej si na spletno stran http://www.distrowatch.com , tam lahko izberes distribucijo po namenu uporabe, ali po strojni specifikaciji.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 06, 2010 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno čemu zadeva služi. Tole moje še vedno "leti". Je pa treba vedeti zakaj se ga rabi.


Yast_cc_sw2.png
 Opis:
Suse
 Velikost datoteke:  179.41 KB
 Pogledana:  67 krat

Yast_cc_sw2.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
yang
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Mar 2010 15:32
Prispevkov: 27
Aktiv.: 0.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 10, 2010 5:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce deluje Ubuntu, bi z malo truda deloval tudi Debian. Pri tem moras izbrati samo "base" instalacijo, torej ko prides do menija, ki nudi izbiro: Namizje, Server, Print Server, X, ne izberes nicesar in se premaknes na naslednji meni - POZOR ! Vcasih ti meni ze oznaci izbiro in jo moras odznaciti. Izbira se vrsi na koncu instalacije, po tem ko so glavni paketi ze nalozeni. Na zacetku pa moras namesto graficne instalacije izbrati tekstovno, kar zna biti za zacetnika malo zahtevno.

Vendar tu se vprasaj, ali ti taka konfiguracija brez X-windowsov zadostuje ?
Lahko pa na sam "base" nalozis minimalno graficno namizje in uporabis recimo "jwm" ali "icewm" Window Manager, ki ne potrebuje dosti dodatnega prostora.

Ce bos izbral DAMN SMALL LINUX pazi, ker za namescanje programov uporablja staro distribucijo Debiana, kjer je namescanje novih programov omejeno, zaradi tega ker se ta del distribucije ne razvija vec in je opuscen. Informacija morda ni vec aktualna, ker ne sledim najnovejsemu razvoju DSL-ja.

Ce Linux zate ni ravno prioriteta, lahko sprobas tudi NetBSD, ta zna biti malo manj pozresen in deluje odlicno tudi na starejsih PCjih, s tem da tu profitiras veliko, ker lahko uporabljas najnovejso distribucijo in imas podporo za nove programe.

Skoda, ne vem ce si bil na Elektronik pikniku v Rakovem Skocjanu, kjer bi lahko brezplacno dobil PC delovno postajo z 800/900 Mhz in 384 MB spomina in vecjim diskom, ki bi lahko poganjala bolj moderen Linux. Ne vem ce jih je kasneje kdo prevzel, vprasaj Darka, morda jih se ima ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group