www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Dvokanalni V-meter (PIC18F258)

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zbirka projektov
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 8:12 pm    Naslov sporočila:  Dvokanalni V-meter (PIC18F258) Odgovori s citatom

Kategorija projekta:
Elektronski merilni instrumenti

težavnost: 3

tehnologija:2

potrebno predznanje: 2

predviden čas za izdelavo: 3h

predvidena orodja in oprema:
Pribor za izdelavo tiskanega vezja, pribor za spajkanje. Programator za programiranje PIC18F258

koristne informacije: PIC se da naročiti kot free sample na micochipovi domači strani.

Opis:

To je namreč eden iz med prvih projektov s PIC-em serije 18Fxxx. Uporabil sem enega iz med vzorcev, katere sem naročil pred kratkim. Program je pisan v assemblerju – verjetno še s precej prediha serije 12x ali 16x. Ker je bila na forumu ravno debata o digitalnih prikazovalnikih analognih vrednosti sem dobil idejo, da naredim en tak instrument, ki bi ga lahko brez večjih hardwerskih sprememb uporabiti za merjenje različnih analognih veličin.
(napetosti, toka, temperature, tlaka …) Pic ima sicer 8 10-bitnih analognih vhodov. Omogoča tudi različno možnost reference. Kot +ref sem izbral Vdd (5v) napajanje mikrokontrolerja. –ref pa je Vss. To pomeni, da lahko za napajanje vezja uporabimo tudi vir katerega želimo meriti, če je le ta napetost dovolj visoka in vezju ne predstavlja problem dodatna obremenitev ca 100mA. Kot vhoda sta uporabljena AN0 ter AN1. Prav tako je še analogni vhod AN2 – katerega pa programsko nisem uporabil – je pa na tiskanini pripravljen za uporabo. Vezje sem prvenstveno predvidel za uporabo na delavniškem usmerniku, tako da je AN0 vhod preko uporovnega delilnika pripravljen za meritev napetosti v mejah od 0- 99.9 Prikaz 0.0-99.9 Vhod AN1 pa za meritev toka (prikazuje 0.00 -9.99) Na usmerniku sem predvideval soupor 0.1R Pri toku 1A je padec napetosti 100mV. Za prikaz 1.00 na displeju potrebujemo Uref/1024 *100 == ca 0.488V torej je potrebno ojačanje ca 4.9. V ta namen sem uporabil operacijski ojačevalec LM358. Ker le ta vsebuje dva ojačevalca, sem vezje skonstruiral tako, da je močno uporabiti tudi drugega. (na vhod AN2)
V prilogi je načrt, TIV risan v Layoutu ter hex za PIC.

Fotogafija izdelanega vezja:



Va_p18x.zip
 Opis:
Nacrt,TIV,Hex

Download
 Ime datoteke:  Va_p18x.zip
 Velikost datoteke:  48.65 KB
 Downloadano:  285 krat


VAizvorna.zip
 Opis:
Izvorna koda - pred vpisom v mikrokontroler jo je potrebno prevesti.
Že prevedena HEX datoteka je v zgornji priponi

Download
 Ime datoteke:  VAizvorna.zip
 Velikost datoteke:  2.46 KB
 Downloadano:  102 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Zbirka projektov Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 70 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group