www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Winmodem SM56 in Pingo 2.0

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Strela
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Nov 2003 13:33
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2004 9:43 pm    Naslov sporočila:  Winmodem SM56 in Pingo 2.0 Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Kot začetnik v Linux-u sem zopet zabredel v težave Shocked : imam slovenski Linux Pingo 2.0, ki je v bistvu predelan RedHat 9. Inštaliral bi rad motorolin winmodem tipa SM56. Pogledal sem na motorolino stran in ugotovil, da so tam tudi driverji za RedHat 9. Te driverje sem snel z Interneta (so v rpm paketu) in ji inštaliral po navodilih (z ukazom rpm -i {ime_datoteke_z_driverjem.rpm}. To se je lepo končalo s sporočilom o uspehu, vendar je vmes izpisalo napako (undefined simbols). Ko sem (po navodilih za inštalacijo) inštaliral modul driverja z "insmod sm56", je insmod javil, da je modul preveden z gcc verzije 2, jedro pa z gcc 3 in da to ne deluje skupaj. Modul se tako ni inštaliral in modem ne deluje. Kaj lahko storim? Izvorne kode driverja v rpm-ju ni, drugega driverja pa ne najdem.

Hvala za pomoč!

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2004 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kombinacija winmodem in Linux je križ Crying or Very sad . Sam sem sicer uspešno spravil skupaj, da deluje normalno pod SuSE, je pa nekaj dela. V vsakem primeru bi ti svetoval, da prideš do source driverjev. Na forumu smo nekaj o tej temi že debatirali, preberi si tukaj. Poglej tudi malo navedene linke in poskusi. Če ti bo uspelo prepoznavanje modema in dobiš driver izvorno kodo si na dobri poti, ni pa nujno, da bo v končni fazi tudi delalo. Pingo distribucije sicer ne poznam, vendar mislim, da bi morala biti v osnovi zelo podobna ostalim večjim. Bom pogledal malo, če med svojimi arhivi najdem kaj uporabnega ti sporočim.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Strela
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Nov 2003 13:33
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.10

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 05, 2004 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabil sem skripto scanModem in ta je modem prepoznala ter mi svetovala ogled nekaj spletnih strani. Strani sem si ogledal in na žalost ugotovil, da s SM56 modemom pod Linux-om ne bo nič: Motorola ga ne izdeluje več, driverjev tudi ne, izvorne kode pa noče izdati. Drugje se driverjev ne da dobiti, motorolin pa ne deluje na jedru mojega Linuxa (ni preveden z gcc verzije 3). Poskusil sem tudi še zadnji trik, ki sem ga izvedel na omenjenih spletnih straneh: modul driverja sem "nasilno" vstavil v sistem, a končalo se je s "čudnim" obnašanjem sistema in modem še vedno ni deloval. Driver sem sedaj odstranil in zadeva je zaključena. Verjetno si bom inštaliral RedHat 8.0, kjer mi je ta modem že deloval ali pa kupil nov modem, podprt iz strani Linux-a.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stealth.us
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Sep 2005 20:06
Prispevkov: 99
Aktiv.: 0.44

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 09, 2006 10:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer malo pozno... Ena vredu stvar je tule: http://www.linuxant.com/drivers/?PHPSESSID=1f011f2a4528831fe6c964e1da0c3b56 samo ti pri zastonj verziji omejijo download, ki je že tako počasen... Ti pa prepozna modem kar preko interneta, seveda če imaš še kakšen drug dostop do interneta.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group