www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Moj MSP430F2274 projekt in še par težav
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Neoxy
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2008 14:45
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.27
Kraj: Murska Sobota, Maribor, Ljubljana, KOper

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 11:12 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No pa sem probal predlagane zadeve.

Naredil sem tole:

- Preostale 4 pine LCDja sem vezal na maso
- Vcc pri LCDju sem povezal preko dušilke(sem probal za foro)
- Pred LCDjem sem postavil še 100n keramične kondenzatorje

Rezultat:
- Še hujše Smile

Zaradi motenj so se začeli tudi sami od sebe prožit nekateri optični senzorji( oziroma vsaj mikrokrmilnik je to motnjo zaznal). LCD pa je prav tako spet naključno začel z čudnimi znaki...

Naslednje:

Odstranil sem dušilko, saj sem sklepal da je zaradi nje vezje še bolj občutljivo ker pobira večino motenj... Rezultat malo boljše ampak vseeno ni bilo rešitve...

Se ******* in se spravim odklapljat motorje enega za drugim da sploh ugotovim kateri povzroča motnje... Prvo odklopim motor tekočega traka 1, potem 2 in potem
predalnika... ti motorji niso povzročali težav... se pravi je motnja nekje na modulu ki podaja element enega po enega. Tam sem imel na stolp vzporedno z motorjem za podajo vezane še male vibracijske motorje iz telefonov (da bi se elementi v cevi lažje poravnali) no in ko sem te male motorčke odklopil je delovalo VSE OK...
Nisem še obširno testiral ampak kaže zaenkrat brez problema...


A mi lahko potem nekdo razloži kako je mogoče da so motnjo povzročali prav tile mali motorčki preko katerih teče izredno majhen tok?

Prav tako sem naletel še na en majhen korak nazaj bi temu rekel... To pa je temperaturna odvisnost elementov... saj mi senzor barv ni več dobro zaznaval vseh barv ko sem sobo prezračeval in je bila hladnejša..

Rešitev: Malo izboljšat ADC branje, se pravi bo malo bolj natančno treba nastavit senzor in nastavit REF_ON na mikrokrmilniku da bom razpolagal z celotnim spektrom 0-1023 (Do zdaj je blo le med 800 - 1023)

_________________
Neoxy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 11:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo!

Daj prilepi kakšen "spyshoot". Lego kocke in elektrika gre lepo skupaj, sploh če delujejo v sinergiji.

Tud sam uporabljam Legice za razne mehanične poizkuse. Ravno predvčerajšnjem sem šel po dolgem času po nakupih...legic Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Neoxy
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2008 14:45
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.27
Kraj: Murska Sobota, Maribor, Ljubljana, KOper

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 12:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mihec je napisal/a:
Zdravo!

Daj prilepi kakšen "spyshoot". Lego kocke in elektrika gre lepo skupaj, sploh če delujejo v sinergiji.

Tud sam uporabljam Legice za razne mehanične poizkuse. Ravno predvčerajšnjem sem šel po dolgem času po nakupih...legic Very Happy


Me veseli da nisem edini Smile Če nimaš pravega orodja na voljo z legokockami hitro narediš mehanski prototip.. Smile

Pogledam na telefon če mam kake slikice.. Smile

_________________
Neoxy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Neoxy
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2008 14:45
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.27
Kraj: Murska Sobota, Maribor, Ljubljana, KOper

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena slika, ki sem jih slučajno našel na telefonu... Bom pa vse bolj podrobno dokumentiral ob prvi priliki Smile


_________________
Neoxy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Neoxy
Član
Član



Pridružen-a: Sob 12 Jul 2008 14:45
Prispevkov: 51
Aktiv.: 0.27
Kraj: Murska Sobota, Maribor, Ljubljana, KOper

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 12, 2010 5:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kratek video zagona in izklopa:

http://www.facebook.com/v/469707492886

_________________
Neoxy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group