www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Težave z Linux SuSE 10.0
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 2:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem naredil en test pred kratkim 3 dni sem inštaliral aMsn in ga zbrisal ko ga hočem še enkrat inštalirat mi noče
Nobenega paketa mi noče namestit pa zmeraj ista napaka.

_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bi prebral, kar je napisano na pripeti zaslonski sliki, bi šlo, ... Lepo ti je napisal, da je izbran paket, ki ga na instalacijskem strežniku ni ali pa je verzija drugačna od tiste, ki jo Yast hrani pri sebi. Poženi lepo Yast, poišči problematični paket in umakni kljuko za instalacijo-update-karkoliže iz omenjenega paketa. Potem bi morala instalacija kakega drugega paketa steči brez težav. Vse skupaj seveda drži pod pogojem, da je vpisana pravilna pot do instalacijskega strežnika in verzije distribucije (>>current<< običajno ni dobra izbira).

Rpm-u je običajno potrebno povedati pot do datoteke-vira.... Če si jo pripel na desktop, kjer jo vidiš ti, za rpm to ne velja. Kot ti je predhodnik svetoval: za začetek bo boljša izbira pripravljenih in ne source paketov - ob instalaciji bo manj težav.

... in naj bi bil Linux in ne Linuxi, ...

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 4:00 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nikjer ne najdem te kljukie ki jo moram unaknit.
_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
[g0ran24]
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Avg 2005 11:27
Prispevkov: 503
Aktiv.: 2.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa še to linux dela razliko med malimi in velikimi črkami:

dir in DIR sta čisto različna zato jaz vsaj ko delam v shelu in je ime datoteke veliko uporabljam tipko TAB sepravi dam rpm -i (nato prvi znak datoteke in pritisnem tipko TAB)

lahko pa tudi poskusiš predhodno chmodat datoteko rpm v izvršilno sepravi


chmod +x ime_datoteke
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 4:51 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Lp, Frenki


Yast_cc_sw.png
 Opis:
Yast cc sw
 Velikost datoteke:  89.32 KB
 Pogledana:  36 krat

Yast_cc_sw.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 8:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Frenki
_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 29, 2006 11:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja frenki tukaj lahko inštaliram samo pakete ki so na petih cdjih kaj pa paketi pobrani iz interneta?
_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 12:17 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

rpm Question
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 3:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja pred kratkim sem inštaliral aMule-2.1.0-0.i586-SuSE_10.0.rpm vse je delalo potem sem amule zbrisal in čez nekaj časa sem poskusil spet inštalirat isti paket pa napiše tisto napako.
_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 4:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

manijak je napisal/a:
...potem sem amule zbrisal in čez nekaj časa sem poskusil spet inštalirat isti paket ...

Kako si ga to zbrisal?

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
manijak
Član
Član



Pridružen-a: Pon 22 Avg 2005 20:19
Prispevkov: 73
Aktiv.: 0.33
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 30, 2006 4:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

YaST2 dodaj/odstrani programsko opremo napisal na levo aMule in zbrisal
_________________
LP Jan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group