www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Volt-amper meter

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2003 7:18 am    Naslov sporočila:  Volt-amper meter Odgovori s citatom

Pozdravljeni
Izdelal sem si volt-amper meter po nacrtu ki ga je naredil Sivo z PIC-om 16C71. Volt meter mi deluje vredu ampermeter pa ne. Ker je moj usmernik drugacejsi od Silvotovega verjetno nisem vredu prikljucil ojacevalnika za ampermeter (LM358 sponki C in A). Zato prilagam shemo mojega usmernika. Datoteke mi ni uspelo pripeti tukaj (ne vem zakaj) zato sem jo pripel na Filemanegerju v direktorij Testne datoteke/koko1
Hvala za nasvete
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2003 7:59 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ojačevalec priklopiš na tisti upor 0.33E (na njem meriš napetost) zna pa biti problem ker je ta upor v +. Bo treba ojačevalec drugače narediti Najbolje, da daš upor 0.1E v - ter na njemu meriš napetost z obstoječim ojačevalcu.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2003 7:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo sem sprobal z uporom v minus veji vendar mi se vedno ampermetr ne dela. Res da nimam upora 0.1E sem uporabil 0.22E. Pa se nekaj me zanima. Kaksno najvecje napajanje je lahko za LM 358, saj je pri meni cca 20V.
Hvala
Se to nisem pozabil da sem ti dolzen PIC-a, samo nisem se nabavil. Bom ga pa sigurno vrnil
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.33
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 29, 2003 10:01 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

LM 358 je za simetrično napajanje +/- 15V torej bi moral delati do 30V
Ti vhod na A metru dela ? Daj gor neko enosmerno napetost pa boš videl, če kaj prikazuje. Načrta usmernika nimam tukaj. Sem se sedaj spomnil, da mi je kolega rekel, da sem v načrtu zamenjal vhoda na ojačevalcu Embarassed preveri, oz zamenjaj med sabo konca na upor.
Glede PIC-a ne kompliciraj ... ne rabiš mi ga pošiljat itak je šel iz službene "reprezentance" Wink

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rimci
Član
Član



Pridružen-a: Sre 30 Apr 2003 19:01
Prispevkov: 461
Aktiv.: 2.07
Kraj: Prekmurje

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 31, 2003 7:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo hvala za nasvete. To da si se zmotil pri risanju ojacevalnika sem opazil pa tudi na forumu sem zasledil. Ampermeter mi sedaj dela, napaka pa je bila v skurjenem LM358. Embarassed Samo ne vem kako sem ga skuril, saj mi dva nista delala tretji pa je delal s tem da nisem nic delal na vezju samo zamenjal sem jih. Da pa bi novi bili skurjeni pa tudi ne verjamem.
Se enkrat hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group