www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SMD vs klasika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 8:33 pm    Naslov sporočila:  SMD vs klasika Odgovori s citatom

Zanima me, v kakšni meri ste prešli na uporabo smd komponent pri izdelavi tiskanin. Kaj mislite o tem in kje so pravzaprav dileme glede uporabe te tehnologije? So vprašljive knjižnice, dobavljivost materiala, ...? Mogoče lahko razvijemo kako koristno debato na to temo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matej
Član
Član



Pridružen-a: Pet 17 Okt 2003 14:00
Prispevkov: 270
Aktiv.: 1.21
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 10:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se smd elementi ne zdijo slabi samo vseeno jih nikoli ne uporabljam.
Vzrok pa je v najvecji meri izdelava tiska in spajkanje na njega. Evil or Very Mad


l.p.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 11:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mene predvsem "morijo" kondenzatorji na katerih nič ne piše.V bistvu nisem bogvekaj še sestavljal (eno PLL vezje) ampak so mi zelo všeč ker ni potrebno vrtati luknjic za elemente.Glede knjižnic nisem imel nikakršnih problemov ker sem delal kar s SLIKAR-jem Shocked
pa tudi vezje ni bilo nevem kako zahtevno -dvostransko.Vse skupaj sem naredil bolj za test in sem potem videl določene napake -naprimer pini na SMD niso bili čisto točno odmaknjeni in take malenkosti.

_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
gregio
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Jul 2003 19:38
Prispevkov: 45
Aktiv.: 0.20
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2004 11:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki problem znajo biti manjae komponenke napr. qsop,saj [slovenščina je zame španska vas] imam sedaj en problem v eaglu s tem,sam ne vem kako bi to resil
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
iskra
Član
Član



Pridružen-a: Tor 14 Okt 2003 10:13
Prispevkov: 791
Aktiv.: 3.55
Kraj: Lokev ,Boa , KOPER

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 9:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pridejo prav , posebej ko je vezje malo zakomplicirano. V protelu (2.0) ni problema saj že obstajajo ali pa jih na hitro ustvariš. Confused Za pricinit , pa lupa in .....
Klasika povsod izginja , brez njih , bi bil prenosni telefon , le pogojno prenosen Sad
L.P.iskra
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.23
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 10:04 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Smd kar precej uporabljam, velikokrat tudi kombinacijo smd in klasike, problem pa je zaenkrat še dobavljivost nekaterih smd komponent. Velikost oziroma majhnost ni problematična, tudi ne knjižnice elementov, saj po večini knjižnice so, ki jih uporabim kot predlogo in nato ustvarim svojo knjižnico. Vsa tiskana vezja, ki jih zrišem so iz lastnih knjižnic. Montaža smd elementov je pravzaprav še preprostejša, npr upori, kjer ni potrebno vrtati lukenj, kriviti priključkov in upore zatikati v vezje, zaciniti in nato še porezati priključke. Z dobro osvetljitvijo prostora oziroma delovne površine, kvalitetno pinceto in spajkalnikom je spajkanje smd zelo preprosto. Odsotnost oznak na kondenzatorjih smd me ne moti, saj tako ali tako uporabljam material iz trakov. Je pa seveda možno smd kondenzator izmeriti njegovo kapaciteto.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ferdo
Član
Član



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:10
Prispevkov: 340
Aktiv.: 1.53
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2004 1:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Največkrat tudi jaz kombiniram smd in klasiko, sploh če določenih smd komponent ne dobim (najdem). Spajkanje z malo vaje ni problem. Je pa problem pri popravilih instrumentov, ker nimam nastavkov za odlotavanje smd komponent.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group