www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

eZ430-RF2500 in IAR za začetnika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 7:43 pm    Naslov sporočila:  eZ430-RF2500 in IAR za začetnika Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Tudi jaz poskušam nekaj okrog MSP430. Na mizi imam eZ430-RF2500 z MSP430f2274. Namen sem imel uporabiti IAR prevajalnik, pa se pojavi težava, ki mi povzroča preglavice...
Težava je v tem, da ne znam zapeči programa v uC...
To mi je že pri AVR-jih na začetku delalo težave. Na spletu so razni vodiči kako ustvariti projekt itd, a v nobenem ni dejansko omenjeno(če nisem površno prebral), kako se naloži program v vezje??

Bi bil kdo dobra duša in naredil kratek vodič "za telebane", kako se to napravo (eZ430-RF2500 ali pa katerikoli uC) poveže z računalnikom in jo pripravi k poslušnosti?
Naredil sem projekt in vse nastavitve kot tukaj ali pa v vodiču za IAR...

lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75550.47

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 04, 2011 9:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 12:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

project > download and debug

če ti javi error imaš predolgo kodo za free iar ali pa potečeno licenco za trial. Za slednje greš samo vsak mesec na IAR stran, "download trial" in lahko vedno z istimi podatki vsak mesec preneseš novo licenco.

možno je pa tudi na nimaš pravilnega linkerja nastavljenega oz. si pozabil includat ---io.h

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mihec
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Mar 2006 20:10
Prispevkov: 412
Aktiv.: 1.88
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 2:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Priporočam ti CSS. Meni osebno boljše razvojno okolje. Poleg eZ430-RF2500 razvojnega kompleta imaš tudi priložena navodila kako inštaleraš ter naložiš kodo v uP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 5:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tukaj se pa tudi jaz strinjam css je veliko preglednejši in enostavnejši za uporabo. Pa še free verzija je prav lepo uporabna.
Jaz IAR uporabljam samo zato, ker majo pri TI očitno pogodbo z njimi in nočejo narediti linkerja za na Keil, css pa nima podpore za 8051.

_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.25
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 9:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore!

Sem ugotovil, da sem imel naloženo neko hecno različico IAR prevajalnika, ki možnosti "download and debug" sploh ni imela Eh?
No sedaj sem pretočil novejšo različico, ki je nekako prava (upam).
Pojavile pa so se že naslednje težave. Odprl sem primer projekta za utripanje svetleče diode, ga prevedel in naložil (download and debug), javi ne nobene napake, vendar se na orodju nič ne pozna Confused
Tudi če ga izklopim iz USB mi prevajalnik še vedno vztrajno zatrjuje, da je stvar naložil in da je vse vredu.

No potem sem IAR opustil kot ste mi svetovali in šel na CCS, kjer mi je uspelo vzpostaviti povezavo. :led: Mr. Green
Sedaj pa že k naslednjim težavam...

Trenuten cilj mi je vzpostaviti povezavo med dvema orodjama s pomočjo SimpliciTI protokola. Naredil sem nov projekt, kot je opisano v datoteki ("README"->v priponki), ki pride poleg demo programa za merjenje temperature ter pošiljanje na drugo ploščico in s te na računalnik (to pride že prej naloženo gor). Ko poskušam to oživit mi začne javljati:
Koda:
could not open source file "mcus/bsp_msp430_defs.h"

Nimam pojma, kaj bi lahko šlo narobe oziroma kaj manjka, saj sem šel vse po navodilih...

Pa še vprašanje glede SimpliciTI protokola...
Se je že kdo ukvarjal s tem?
Ima kdo kakšne primere uporabe?
Nekaj primerov sem sicer dobil na internetu vendar ne vem, če bi uspel spraviti kaj pametnega skupaj...

lp, Jernej



README!.txt
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  README!.txt
 Velikost datoteke:  816 Bytov
 Downloadano:  3 krat


_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 05, 2011 11:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naloži si še SmartRF studio 7, da boš videl če sploh kaj pošiljajo.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> 16 bitni mlinčki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group