www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

RS232 stikalo

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
varann
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Feb 2011 12:30
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 12:46 pm    Naslov sporočila:  RS232 stikalo Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem.

rad bi priklopil 2, 3 stikala na RS232 ter v svoji aplikaciji nadziral njihovo stanje. Dejansko se gre za števec "pritiskov" na stikalo.

Problem je, da modul naj nebi bil domače izdelave, saj bom potreboval nekje do 30 takšnih modulov. Seveda bi pa tudi moral biti cenovno ugoden.

Vse kar sem do sedaj našel so dosti prezahtevni vmesniki in seveda cenovno dragi. Ali ima kdo mogoče kakšno idejo, kaj in kje naj iščem?

Hvala vnaprej.
Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 12:58 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj ne bi smel biti domače izdelave? Rabiš kak certifikat?. Najceneje boš prišel skozi, če greš v samogradnjo. (Max232 ,en manjši mikrokontroler, napajalnik, konektor, škatla..) dosti nad 20€ ne bi smelo priti po komadu. V redni prodaji nisem videl kaj podobnega.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
varann
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Feb 2011 12:30
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 2:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovor.

Težava je ravno v količini ter glede na to, da gre to v proizvodnjo, želim imeti stvar rešeno bolj na profi nivoju - rešitev mora biti 100%

Nizka cena ne igra glavne vloge. Mi pa ni praktično uporabit PLK s 16 I/O za tako enostavno stvar Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 3:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nekaj podobnega sem že delal za stranko. Bi ti bolj priporočal RS 485 mrežo (glede na to da ni neke hude porabe bi lahko celo napajal po istem kablu).

nisi povedal kakšne so razdalje med moduli in skupna razdalja.

Drugače bi se dalo to za en pametni $ brez problema naredit, sploh če se ne gre samo za par komadov Mr. Green

lp

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 5:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, se strinjam s predhodnikom. Če bodo razdalje večje od kakšnih 20 m in je na drugi strani računalnik, ki se mu port da skonfigurirati (navadno v BIOSU - bolj kot ne vsi industrijski računalniki to omogočajo) na 485 protokol, je ta precej bolj robusten. Hitrost prenosa podatkov je sicer manjša, ampak še vedno polna kapa.

LP, Grega

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2318
Aktiv.: 10.44
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 8:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se gre na hardwerski strani le za branje "pritiskov" bi mogoče razmislil o rešitvi z FT232/FT245.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 8:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, USB je vseeno bolj priporočljiv kot pa RS232. Treba je gledati tudi par let naprej, ne samo trenutne potrebe.
Sicer pa o okolju uporabe še ni nič napisanega.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
s56a
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Jan 2008 23:05
Prispevkov: 172
Aktiv.: 0.87
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

RS-232 ima 3 kontrolna vhoda CTS, DSR in RI, ki jih lahko krmilis z +3-15V cez 300 Oma. Made in China zahtevo bo tezje zadovoljiti Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bosko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 29 Nov 2008 20:57
Prispevkov: 162
Aktiv.: 0.87
Kraj: Vače

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 8:43 pm    Naslov sporočila: icon_bad  Odgovori s citatom

In zakaj imam občutek da se klima giblje proti "vse kar je tuje je pa ful kvalitetno"?? Ko pa škripa, je pa tudi sosedova pamet dobrodošla. Tudi fantje z foruma znajo naredit kvalitetne ter profesionalne rešitve, seveda pa.. Za nasvet so pa dobri vprašat, a ne?? Pardon , danes sem imel enega takega pacienta na telefonu 20 minut...
Aja. Najbolj mi pa grejo na _ _ _ _ _ člani, ki se prijavijo samo zato da dobijo informacije, potem pa....

_________________
Ko sem naredil , nisem vedel da se tega ne da......
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 10, 2011 10:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi driverji FTDI čipov imajo podporo za 485 mrežo
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
varann
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Feb 2011 12:30
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 8:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se ne motim, sem iskal točno tole

http://arduino.cc/en/Tutorial/DigitalReadSerial

sprobam pa poročam Smile

lp, igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 14, 2011 10:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No, o tem sem jaz govoril. USB, mikrokontroler in tipka.
Ne vem zakaj bi moral biti RS232.

varann pa itak tu ne sodeluje v komunikaciji ampak ima monolog Confused


bosko je napisal/a:
Najbolj mi pa grejo na _ _ _ _ _ člani, ki se prijavijo samo zato da dobijo informacije, potem pa....

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
varann
Član
Član



Pridružen-a: Čet 10 Feb 2011 12:30
Prispevkov: 11
Aktiv.: 0.07
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 15, 2011 12:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Nisem si upal več spraševat. Zato sem sam sebi ponudil odgovor in ga objavil. Pa smo si bot. Malo heca... Very Happy Sem se menil preko pm, ker so mi ponudili pomoč.
Tema se lahko zapre ali postavi status kot rešeno. Upam da komu prav pride, mogoče začetniku kot sem jaz.

lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group