www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 12

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
drVrh
Član
Član



Pridružen-a: Sre 20 Feb 2008 20:17
Prispevkov: 918
Aktiv.: 4.68
Kraj: Slovenija-Koroska-Prevalje-Lese

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 2:47 pm    Naslov sporočila:  Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 12 Odgovori s citatom

Pa naj se odpre tema za debato nove revije!

Darko odgovarjam na tvojo ugankop v reviji:

DES20 - Društvo elektronikov Slovenije - Številka 20 pa pove koliko merilnih območij lahko meri AVO meter (čeprav jih ima 21) Twisted Evil

_________________
Iz dneva v dan sem se spraševal kaj je to elektrika, vendar nisem našel odgovora ... in še vedno si postavljam to vprašanje
LP
Grega
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 64.08
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 5:00 pm    Naslov sporočila:  Re: Komentarji in predlogi k reviji Elektronik Nr. 12 Odgovori s citatom

drVrh je napisal/a:
DES20 - Društvo elektronikov Slovenije - Številka 20 pa pove koliko merilnih območij lahko meri AVO meter (čeprav jih ima 21)

Majhna napakica. 20 pomeni število preklopov. Teh je pa 20.
Ampak vseeno v redu. Na ARM seminarju lahko prevzameš nagrado.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 11:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivi in poučni članki, vendar sem našel napako, napačna vezava fluorescentk v članku o izdelavi osvetljevalne naprave.

V prikazani vezavi vžge samo ena fluorescenčna žarnica, ki pa je zaradi dušilke, ki mora imeti 2x većjo moč od fuorescentke, preobremenjena in bo v nekaj urah delovanja žarnica uničena, čeprav bo njena svetilnost samo malenkost večja kot sicer.

Pri vezavi v tandemu sta fluorescentki (vsaka s svojim štarterjem, ki mora biti ali za 110V ali za tandem spoj), vezani zaporedno, kot prikazuje spodnja slika, ki je popravljena slika iz revije:



tandem.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  54.56 KB
 Pogledana:  5 krat

tandem.png


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka1995
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Apr 2010 21:42
Prispevkov: 614
Aktiv.: 3.62
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2011 11:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael: v uporabi so starterji za paralelno vezavo! tako da je tista shema pravilna.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 12:05 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bimetalni štarter tu veze nima.

Problem je, da je napačna vezava, ki kuri žarnici ! Če ne verjameš, pravilna vezava tandema je narisana tudi na elektromagnetnih dušilkah (pri elektronskih dušilkah štarterjev ni).

Bom jutri slikal eno tako dušilko, če bo še vedno dvom.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GregorN
Član
Član



Pridružen-a: Tor 20 Nov 2007 7:48
Prispevkov: 1162
Aktiv.: 5.84
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 1:19 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sedaj gledam zvezek drugega letnika kjer so nas učili vezati tandem vezavo fluorescentnih luči (kompenzirana vezava) in morem reči, da je enaka Lukovi.


Fluo.jpg
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Fluo.jpg
 Velikost datoteke:  9.69 KB
 Downloadano:  62 krat


_________________
LP! Gregor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka1995
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Apr 2010 21:42
Prispevkov: 614
Aktiv.: 3.62
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 9:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

hm, sedaj niti sam ne vem...Azrael ima na shemi žarnice vezane zaporedno tako da se napetost deli...jaz sem pa vezal vzporedno in sem zato kupil tudi posebne štarterje za paralelno vezavo... hmm... no važno da osvetljuje Mr. Green
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 12:39 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

http://members.misty.com/don/f-lamp.html#wd9a

Skratka, ne verjemi preveč štacunarjem. Tudi meni so hoteli prodati 36W dušilko, čes, da 18W žarnica ravno tako sveti nanjo (kar dži, samo žarnica bo zdržala mogoče 15 ur vse skupaj).

Še obljubljena slika elektromagnetne dušilke:



Dušilka.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  318.23 KB
 Pogledana:  2 krat

Dušilka.jpg


Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.09
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 1:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Všeč mi je esej o akumulatorjih, obsežen, razumljiv in poučen. Verjetno ga bom še večkrat bral, vse kadar bom imel probleme z akumulatorji.

Prvi članek pa je za mene previsoka znanost. Sicer je tudi obsežen in poučen, a predpostavlja, da bralec marsikaj že ve in gradi na tem.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2011 1:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vidmarjev članek je poučen in zanimiv tudi za takšne (mene Smile ), ki se opisanih podvigov sicer ne bomo lotevali, saj ima precej uporabnih idej, nasvetov - npr. glede spajkanja majhnih čipov itd. Je pa res kar zahtevno branje, če hočeš prav vse razumeti ...

LP, Grega

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jajo
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Dec 2009 21:45
Prispevkov: 103
Aktiv.: 0.59
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 10:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zdravo

Razmišljam da bi si naredil takšno osvetljevalno napravao pa me zanima koliko časa traja osvetljitev vezja. Razmišljam da bi naredil nekakšen timer da bi mi izključilo po preteklem času.

LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka1995
Član
Član



Pridružen-a: Sob 17 Apr 2010 21:42
Prispevkov: 614
Aktiv.: 3.62
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2011 10:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz osvetljujem 1-2 minute Very Happy timer bom pa tudi jaz naredil...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Revija www.elektronik.si Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group