www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

[C++] Visual Studio Express na Linuxu?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 865
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 12:27 pm    Naslov sporočila:  [C++] Visual Studio Express na Linuxu? Odgovori s citatom

Katere programe rabim za programiranje v C++ na linuxu (Ubuntu)?

V Windows okolju uporabljam Visual Studio C++ Express 2008 (sedaj 7/64, prej Xp). Visual Studio se mi dopade, sem ga navajen, in nisem še probaval alternativ.

Na računalnik sem dal tudi Ubuntu Linux in poizkušam čim več opravkov narediti na Linuxu, zato tudi iščem alternativo za Visual Studio.

Bi pa kaj native za linux in ne Wine.

Lep pozdrav,
Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
.
Član
Član



Pridružen-a: Pon 23 Avg 2004 16:16
Prispevkov: 16777190
Aktiv.: 75556.11

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 12:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Brisana vsebina odstranjenega uporabnika.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LinuxFuter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Jun 2007 14:40
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.89
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 3:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Za programiranje v c++-u potrebuješ v linuxu beležko (urejvalnik teksta) ter prevajalnik g++, ki pa je nameščen na skoraj vseh linux mašinah (mogoče bi lahko celo tisti skoraj kar izpustil).
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chaos
Član
Član



Pridružen-a: Sob 16 Sep 2006 22:12
Prispevkov: 1063
Aktiv.: 4.98
Kraj: Zagorje ob Savi

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 6:56 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Osnova za programiranje je seveda prevajalnik, to je gcc in g++ za C++. Če bi rad delal v IDE-ju, imaš pa kar nekaj možnosti, npr:
- KDevelop
- QT Creator
- MonoDevelop (če bi rad programiral v .NET)
- Codelite
- NetBeans
- Eclipse, kot ti je že Mare predlagal
- ...

Jaz zadnje čase vse grafično pišem s pomočjo QT Creator-ja - z uporabo QT Frameworka, ki je zastonj in preprosto prenosljiv med linuxom, windowsi, macom, določenimi telefoni, ... (vse kar rabiš narediti, ko program preneseš iz linux na win, je na novo zagnati qmake Smile )

Za vse ostalo programiranje pa uporabljam kar vi (tekstovni urejevalnik) - se mi zdi, da gre tako še najhitreje.

LP!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 08, 2011 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se IDEjev tiče, si pozabil IMHO enega najboljših: CodeBlocks.

Pri compilerjih je pa resda gcc nekako glavni, a se dobijo tudi druge izbire.

Recimo Open64 v verziji tako za Intla kot AMDja pa še kaj, LLVM, clang etc.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saran
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2009 16:26
Prispevkov: 729
Aktiv.: 3.96
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 3:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ko sem prebral naslov teme, sem se kar nasmejal.

Microsoft in linux sta kot črna in bela barva, ki se težko mešata. Tako da na kakšen visual studio lahko kar pozabiš. Linux ima svoja orodja za programiranje in razvoj, kot so ostali že omenili. Rabiš samo beležko (oz. IDE, če se ti ta pristop bolj dopade - jaz osebno uporabljam beležko) in pa prevajalnik - za C jezik rabiš "gcc", za C++ pa "g++". Pri IDEju je postopek že avtomatiziran.

Prepričaj se še, da imaš orodja inštalirana: "sudo apt-get install build-essential". Včasih tudi kakšni auto-tools prav pridejo. Knjižnice pa tudi na podoben način inštaliraš - "sudo apt-get install libpng libpng-dev".

Veliko veselja pri programiranju, ker je linux zakon!!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
žrepko
Član
Član



Pridružen-a: Tor 23 Mar 2010 20:12
Prispevkov: 700
Aktiv.: 4.10
Kraj: Ptuj-Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 3:53 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Malo Off Topic ampak:
Kaj bi začetniku svetovali pri začetku programiranja,
katero razvojno okolje za programiranje v Cju,
Kakšna literatura za pomoč pri začetku?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Brane212
Član
Član



Pridružen-a: Sob 13 Dec 2008 11:24
Prispevkov: 360
Aktiv.: 1.93
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 20, 2011 4:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

žrepko je napisal/a:
Malo Off Topic ampak:
Kaj bi začetniku svetovali pri začetku programiranja,
katero razvojno okolje za programiranje v Cju,
Kakšna literatura za pomoč pri začetku?



Meni je Codeblocks zakon. Najboljša zadeva je code completion in iskanje funkcij in spremenljivk.

Poleg tega da je edini meni znani editor, s katerim lahko odpreš projekt kompleksnosti Linux kernela s tistimi 30k izvornimi datotekami.

_________________
On journey of life I chose the psycho path...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Juvan
Član
Član



Pridružen-a: Sob 08 Maj 2010 9:33
Prispevkov: 19
Aktiv.: 0.11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 16, 2011 7:08 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Malo Off Topic ampak:
Kaj bi začetniku svetovali pri začetku programiranja,
katero razvojno okolje za programiranje v Cju,
Kakšna literatura za pomoč pri začetku?


Meni osebno je na začetku precej pomagal "pelles c", zaradi ene stvari, prvo kot prvo je res čisto C compiler in IDE, tako da moraš res uporabljati standardne C funkcije, drugo pa da ima res zelo dober help glede vseh standardnih funkcij, npr. v kodi imaš funkcijo malloc() in jo samo označiš desn gumb in help in ti lepo urejeno in detajlno izpiše vse potrebno.

To je to kar se tiče enostavnega C IDE-ja, drugače je pa tudi meni osebno Code::Blocks zelo všeč in ga tudi največ uporabljam.

LP.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bdbstone
Član
Član



Pridružen-a: Pet 04 Feb 2011 23:05
Prispevkov: 49
Aktiv.: 0.31
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 1:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

men je se najboljsi Kate pa seveda vi. Kompajlas pa z z make(naredis si Makefile), oz.gcc.

Tudi v sluzbi smo delal na ta nacin, res malokdaj si videl da bi kdo uporabljal kaj drugega, ker enostavno ni bilo potrebe, pa tudi ta nacin je dosti hitrejsi od marsikaterega IDE okolij. Primeren je prakticno za vse situacije razen pri razhroscevanju. Ce rabis debbuging tool, bi sam omenil dva zmogljiva IDE okolja: KDevelop in pa Eclipse. Eclipse se mi zdi da je eno najbolj zmogljivih IDE okolij v Linuxu(celo bolj zmogljiv kot npr.KDevelop), ampak tudi dost pocasen in hroscat, vsaj ko sem ga nazadnje uporabljal, je bilo pa to res ze dolgo-dolgo nazaj, KDevelop pa zelo vredu in dost zmogljiv program, tezko bi najdel eno samo napako, razen mogoce to da sem pogresal nekaterih funkcij, ki sem jih potem iskal v Eclipse in pri drugih IDE okoljih.

Sicer pa najbolje da si te IDE okolja sam poskusis in vidis katera ti najbolj ustreza. Kaka funkcija kjer jo nikjer drugje ni, pa ti prav lepo pride.

Programirat in pa kompajlat je pa v Linuxu dosti lazje in hitrejse kot v Windows okolju, npr.samo linkanje knjiznic napises samo gcc -lknjiznica -lknjiznica2 program_tapata.c, seveda je tukaj treba omenit da rabis prvo imeti kompajlano knjiznico ponavadi v /usr/lib direktoriju in seveda povezavo kjer lahko to knjiznico najde(tezava ki se zna v Linuxu zaradi "razlicnosti distribucij" dostikrat pojavit:D).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
R33D3M33R
Član
Član



Pridružen-a: Pon 08 Jun 2009 13:56
Prispevkov: 244
Aktiv.: 1.35

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2011 1:02 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V Gnome okolju je Geany dokaj spodoben IDE.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.69
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2011 1:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ali pa na Netbeans, ki je tudi osnova za novi MplabX Mr. Green
_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.44
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 26, 2011 4:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hmm kateri IDE bi potem priporočali za STM32 discovery kit in pa TI pariferijo, da se nebom potem kot začetnik tolkel po glavi zakaj to ne dela, ker je hroščato. Omenjate tudi Eclipse kateri se mi je na začetku zdela(po zadnjem branju ne več Smile ) zelo ušečna zadeva ampak ni več to to.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group