www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Koliko pa to stane - NNN-tič

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.86
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2006 5:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kje se to zadevico dobi? Pa cena mogoče? Lahko tudi na zs.
_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4252
Aktiv.: 19.00
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 09, 2006 5:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

To na sliki je Proxxon žaga.Za ceno je mogoče najdeš Najdi.si in napišeš proxxon.


slika 1.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  397.35 KB
 Pogledana:  83 krat

slika 1.jpg



slika 2.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  385.49 KB
 Pogledana:  54 krat

slika 2.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.18
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2006 9:17 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

andrejj je napisal/a:
To na sliki je Proxxon žaga.Za ceno je mogoče najdeš Najdi.si in napišeš proxxon.

Tale proxxon je 400 eur, kar veliko, mar ne ?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
andrejj
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Mar 2004 15:06
Prispevkov: 4252
Aktiv.: 19.00
Kraj: 8232 Šentrupert

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2006 9:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja,je pa draga.Zato bom raje sam napravil.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6564
Aktiv.: 29.33
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 25, 2006 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Diskusijo o rezanju tiskanin ste spremenili v lepo skropucalo, kjer je govora samo še o cenah in tem ali je drago ... Shame on you
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.86
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 1:10 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz pa rade volje vidim da kdo napiše koliko katera stvar pride, ne pa da pol ko grem tako stvar iskati, pa prevozim pol Lj vidim ceno pa me skoraj kap. Mogoče kdo najde kakšno stvar cenejšo pa pove kje se to dobi. Sej smo zato tukaj da si pomagamo. Ne rabijo nas obirati še tam kjer nebi bilo potrebno.

Samo moje mnenje. Če so cene moteče, lahko popravim sporočila brez problema.

Pa brez zamere Embarassed

_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.18
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 12:59 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja Frenki, ampak bistvo takih tem pa je, kako najceneje priti do dobrega rezultata. Če je pogoj nizka cena, potem drage stvari takoj odpadejo. Meni se zdi v redu, da je poleg ideje in rešitve zraven napisan še okvirni strošek, cena, čas izdelave, zahtevnost izdelave in seveda rezultat.
Sam sem bil že močno navdušen nad proxxonovo namizno krožno žago, sem nekaj časa okleval in se potem odločil da jo za 400 euroiv ne bom kupil. Prvič je predraga, drugič pa premajhna. Če bi bila mizica večja, bi se najbrž že odločil. Sama rezilka tudi ni poceni. Za rezanje vitroplasta bi moral imeti diamantno ki pa je sploh draga.
Večina na forumu to rabi za hobi, zato je marsikatera poceni rešitev dobra ali vsaj zadovoljiva. Jaz delam veliko in zato rabim bolj kvalitetno orodje. Verjetno bom šel v izdelavo mizice z vodili in prislonom. Verjetno bo dražja od proxxonove mini krožne žage.
Največji problem ni sama konstrukcija ampak rezilka. Vitroplast veliko bolj krha orodje kot drugi materiali z veliko manj steklenimi vlakni. Sam uporabljam FR2 ali CEM, nekako tako imenujejo ta material, je mehkejši in ima samo 2 plasti steklenih vlaken.
Če vse dobro premislim, se mi zdi, da je informacijo o ceni še kako dobrodošla. Za hobi vsekakor drago ne pride v poštev.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.18
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 2:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Slabo sem si pogledal zgornjo sliko žage, šele ko mi je Vajdo povedal za ceno, sem bolj natančno pogledal, in videl da gre v bistvu za dve različni žagi.
Tale na sliki je KS230 in stane v proxxon katalogu 109 eur, mizica je 160x160mm
Tisto za katero pa sem jaz mislil da gre, pa je FKS/E in stane v proxxon katalogu 365eur in ima mizico 295x240mm
Že tista dražja verzija je majhna mizica, tista cenejša pa je še manjša.
Cene pri nsa oziroma v naših trgovinah pa so še malo višje.
Zame osebno je še tista večja premajhna, kaj šele tista manjša

PS frenki:
V naslovu bi lahko napisal da gre za proxxon namizno žago Wink da bo tema vsaj uporabna, tako pa bo potonila v pozabo, zarad naslova.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6564
Aktiv.: 29.33
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 2:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ok, že večkrat je tekla diskusija na tole temo, pa še enkrat. Moje mnenje je, da vsake - recimo temu - tehnično obarvane teme le ni potrebno popackat še z nekimi "informacijami" o cenah. Problem rezanja vitroplasta bo enak tudi čez dve leti, medtem, ko objavljene cene mogoče že drug teden ne bodo veljale več. Torej se bo nekdo, ki ga zanima rešitev omenjenega problema kopal še čez par strani neuporabnih informacij o cenah, veljavnih pred dvemi leti. Ali je to potrebno? Še en zorni kot: tema diskusije je bil nastavek za rezanje tiskanin, debata pa teče o takšnih in drugačnih žagah. Da bi si kdo vzel pet minut časa in začel novo temo, kjer bi se povsem nemoteno lahko razvila diskusija v tej smeri je pa že preveč. Ponavadi se naredi "... da ne bom odpiral nove teme ..." ali pa niti to ne.

reber je napisal/a:
Meni se zdi v redu, da je poleg ideje in rešitve zraven napisan še okvirni strošek, cena, čas izdelave, zahtevnost izdelave in seveda rezultat.

Reber strinjam se s teboj, ampak kdo se pa potrudi in pripravi tak prispevek? Poglej si forum zbirka projektov. Tam boš našel CarpeDiem, Highlag, MarE69, NeoTO, Proteus, Silvo, pa mogoče še koga. Pripravite projekt v takšni obliki, ga dokumentirajte in objavite. Verjemi, da me v takrat ne bo motilo, pa tudi če je zraven objavljena kosovnica s cenami in viri.

Vajdo je napisal/a:
Jaz pa rade volje vidim da kdo napiše koliko katera stvar pride, ne pa da pol ko grem tako stvar iskati, pa prevozim pol Lj vidim ceno pa me skoraj kap. Mogoče kdo najde kakšno stvar cenejšo pa pove kje se to dobi.

Seveda, še ena podvarianta bolhe, ebay-a ali podobnega je tisto kar manjka. Pa bomo kmalu diskutirali samo še o cenah v tej ali oni trgovini. Če se gremo forum o elektrotehniki, diskutirajmo prvenstveno o elektrotehniki, in postavimo neko mejo še sprejemljivih "komercialnih" informacij.

Sedaj pa raztrgajte tole moje razmišljanje, poskusil bom odgovoriti na vsako konstruktivno razmišljanje na to temo.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Sokrat
Član
Član



Pridružen-a: Čet 25 Avg 2005 11:00
Prispevkov: 5584
Aktiv.: 24.95

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 2:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kaj pa namenski podforum, kjer bi se nadaljevale take teme, ki zaidejo v cenovne vode ? Moderator pretrga temo na pol, del ostane kjer je, drugi del pa gre v temu namenjen podforum. Po potrebi bi lahko za ta podforum nastavil auto-purge, da bi recimo po enem mesecu/letu (ali kadar pac informacije zastarijo) teme same sle v binarna nebesa.

Imas podforum, namenjen hecom, ki nima nobene zveze z elektroniko. Te cene imajo vsaj nekaj veze in (kot sta napisala reber in Vajdo) lahko komu koristijo. Najbrz ne bi imel kaksnega bajnega prometa, bi pa ocitno presegal nekaj drugih podforumov, saj se precej debat konca pri cenah.

Dovolj konstruktivno ?
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jjakob
Član
Član



Pridružen-a: Pet 19 Nov 2004 14:12
Prispevkov: 1348
Aktiv.: 6.02

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sokrat, to je odlična ideja! Applause
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.18
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 7:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sicer pa, če tema zaide, se lahko tudi preimenuje. Včasih se zgodi, da je zaideni del teme celo bolj zanimih in uporaben kot začetek teme.
Glede cen pa, v nekaj letih se ne spremenijo veliko, sedaj ko se približujemo evru, pa bo to še bolj stabilno. Sicer pa se gre ponavadi za bolj približne cene, 5 eur gor ali dol.
Mislim, da mnogim podatek o ceni koristi in ga tudi z veseljem sprejmejo.
Čeprav je elektrotehniški forum, še vedno se vse vrti okoli denarja, ves material za delo, orodje in naprave moramo kupiti, narediti ...

Drugače pa, frenki, prav imaš, če se tema razvije v smer babjega čveka, potem res ne spada v elektrotehniški del.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vajdo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Sep 2004 23:06
Prispevkov: 1088
Aktiv.: 4.86
Kraj: Ribnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 10:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Z vsem napisanim se strinjam, tudi sam sem mislil predlagati pač oddelek, kjer bi bilo govora o cenah. Pa da ne bo kdo mislil da iščem napake ali pa kreg. Ravno nasprotno. Želim da forum ostane na takem nivoju kot je. Vendar pa, tako kot sem že povedal. Ni mi problema napisati ZS nekomu, ki ga cena zanima, samo zakaj če lahko objavim ceno in jo vidi še kdo drug, ki ga ista stvar zanima. Seveda če bo želja da se cen ne piše, jih pač ne bom oz samo na ZS. Samo dajmo se okoli tega vprašanja zmenit, pa bo.

Pa lep večer še naprej. Wink

_________________
Lep pozdrav, Primož
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo MSN Messenger - naslov
janez03
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Sep 2004 9:43
Prispevkov: 143
Aktiv.: 0.64
Kraj: tržič

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 26, 2006 11:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem enakega mnenja kot predhodniki: Podatek o ceni pri amaterskem delu velikokrat odloča ali si nekaj lahko privoščiš ali ne. (Bill od M$ bi dejal: ali stvar potrebuješ ali ne).

L.p.; Janez
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14563
Aktiv.: 65.08
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2006 10:48 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Z vsem napisanim se strinjam, tudi sam sem mislil predlagati pač oddelek, kjer bi bilo govora o cenah

Eno tako sporočilo obstaja: Ugodne ponudbe Sam po navadi pišem tja.

Sicer tudi sam dostikrat navedem ceno, ter kje je sem določeno stvar nabavil. Kar mislim, da ni moteče. Moteče pa postane, ko debata zaide v smer, ki nima več nobene veze s prvotnim spročilom. (v danem primeru je preveč zašla v smer "cene")
Sam običajno, če je le možno sporočilo "očistim" ter razdelim. (kot je s tem sporočilom storil Frenki)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Forum in Filemanager Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 99 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group