www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Adept - no map file found?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> FPGA in CPLD programabilna vezja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2011 6:03 pm    Naslov sporočila:  Adept - no map file found? Odgovori s citatom

Začel sem z x-boardom (XC2C256). Xilinx ISE web pack je verzija 13.1. Potem pa z Adeptom želim zapeči program v cpld-ja, pa mi javi tole:
Preparing to program XC2C256...
No map file found. Xilinx ISE must be installed.
Programming Failed.

Initialize chain pa deluje. Kaj bi lahko bilo narobe?

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
aly
Član
Član



Pridružen-a: Tor 28 Sep 2004 14:51
Prispevkov: 9406
Aktiv.: 42.36
Kraj: Kranj - struževo

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2011 6:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Huh.
Malo sem že ven iz tega posla, pa vendar...
Ko daš inicializacijo verige, ti pravilno razpozna vse nanjo priključene čipe?
.BIT fajl za programiranje ali .MCS je (za ...PROM) oziroma ustreznega za CPLD imaš zgeneriranega?

Preglej verigo pri bildanju, če je vse ok in ni kakih čudnih warningov ter da imaš Target pravilno nastavljen.

_________________
I'm going to stand outside, so if anyone asks, I'm outstanding Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 18, 2011 6:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prepozna XC2C256 kot edini čip. Končnico datoteke zahteva *.jed, ki jo ISE tudi zgenerira.
Pri reportu je tale warning:
[Warning]:Cpld - Unable to retrieve the path to the iSE Project Repository. Will use the default filename of 'PrvaVaja.ise'.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2011 6:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bi mogoče moral prvo inštalirat ISE in potem Adept ali je vseeno?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 19, 2011 9:16 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Probal na novo inštalirat. Adept že pri inštalaciji tečnari, da Xilinx ISE ni inštaliran :bonk: . Katere verzije pa ostali uporabljate?

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
strobos
Član
Član



Pridružen-a: Sre 24 Sep 2003 12:19
Prispevkov: 726
Aktiv.: 3.27
Kraj: Brežice

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 23, 2011 9:45 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne vem, zakaj moram vedno jaz sporočati napake takim firmam Smile . Poslal sem namreč mail na Digilent glede tega Adept software. In res so odgovorili v manj kot 48 urah (do 48 ur je manjkalo le nekaj minut Smile ). V mailu so mi napisali, da je to problem njihovega softwarea in da si naj snamem zadnjo verzijo z njihove strani. Ko sem jim že skoraj odpisal, da imam zadnjo verzijo, sem šel še enkrat preverit na njihovo stran in opazil, da so pravkar ponudili novejšo verzijo Very Happy . Potegnil sem jo dol, starega odinštaliral in to novo inštaliral in dela! Tako imam Adept 2.7.2 in Xilinx ISE 13.1. Bi pa verjetno problem tudi rešil tako, da bi s prejšnjo verzijo Adepta uporabil starejšo verzijo ISE-ja.

Lp
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> FPGA in CPLD programabilna vezja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group