www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tečaj C jezika za ARM
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 04, 2011 10:49 pm    Naslov sporočila:  Tečaj C jezika za ARM Odgovori s citatom

Živijo!

Je mogoče organizirati tečaj jezika C za embeded programiranje po možnosti za ARM? Sam sem bral neko knjigo o C pa sploh nimam motivacije, da bi do konca prišel,... Kar potrebujem je tečaj in nekoga, ki bi me popeljal skozi koristne vaje, mi povedal osnove C-ja nato pa nekaj o tem, kako programirati registre, ustvariti blinker,...

Če bi bilo potrebno plačati bi pač plačal. Interesenti so zapisani v spodnji razpredelnici:

Koda:

1.  71GA
2.  Roadracer
3.  mucek
4.  RGorazd
5.  Samo87
6.  TilenS
7.  domen_pucer
8.  bolha95
9.  rudiP
10. saso
11. piroman
12. mirkatmir
13. s59ma
14. teslo
15. Mihec
16. jajo


Nazadnje urejal/a 71GA Sre Jun 29, 2011 6:58 pm; skupaj popravljeno 11 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.16
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2011 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz bi se pridružil da spet malo osvežim znanje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5333
Aktiv.: 24.73
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2011 8:56 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

He, jaz tudi ... Tale C ... Parkrat sem se ga že učil, parkrat malo tudi znal in parkrat večino pozabil Smile Smile Smile

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RGorazd
Član
Član



Pridružen-a: Čet 20 Maj 2004 15:57
Prispevkov: 1712
Aktiv.: 7.69
Kraj: Ig

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2011 12:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

V stilu "Hands on session" od zore do mraka. In seveda make it work from scratch. Torej, osnove programiranja > registri > funkcije > in pa main(); Eventuelno predelava kake že izdelane knjižice (npr za LCD ; prilagoditev na druge GPIO). Če ostane čas, še kak timer (counter, pwm...) Če se bo organiziralo kaj podobnega, sem takoj za. Osnova so lahko STM32 (ker že nas ima nekaj discovery ter elektronik boarde)

LP G

_________________
.
._. _ _ ._. _.__. _|
[ (_](_)[ (_] /_(_]
._|
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
TilenS
Član
Član



Pridružen-a: Čet 24 Nov 2005 12:29
Prispevkov: 556
Aktiv.: 2.50

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2011 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Mucek, jah saj to je problem (no vsaj pri meni Smile )... Jaz sem že znal osnovne stvari narediti z C-jem ampak kaj mi pomaga, če pa potem nisem imel kaj preveč projektov za naredit z tem jezikom in sem tako pozabil vso zadevo že po parih mesecih.
_________________
LP Tilen
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Samo87
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jan 2008 2:14
Prispevkov: 462
Aktiv.: 2.34
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 05, 2011 4:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če se bo kaj organiziralo, sem tudi jaz interesent, predlagam pa delo na AVRjih. Very Happy Predvsem bi pa rad bolje razumel kazalce...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
domen_puncer
Član
Član



Pridružen-a: Čet 01 Maj 2008 13:30
Prispevkov: 78
Aktiv.: 0.40
Kraj: Ljubljana, Mozirje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 7:50 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce bo kdo organiziral, lahko porabi mene kot nekega asistenta pri hands-on.
_________________
Tiskanje sudoku
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 9:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce bi se nas se malo nabralo bi mogoce res kdo ponudil tecaj Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Roadracer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 16 Okt 2005 18:41
Prispevkov: 482
Aktiv.: 2.16
Kraj: LJ/Litija

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Žiga a lahko spremeniš svoj prvi post in dodajaš notri prijavljene uporabnike, da se bo videlo koliko nas je. Bo lažje za organizacijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 11:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem spremenil, sporočite mi, če ste/niste v razpredelnici, pa vas dodam/odstranim.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mucek je napisal/a:
He, jaz tudi ... Tale C ... Parkrat sem se ga že učil, parkrat malo tudi znal in parkrat večino pozabil Smile Smile Smile

Lp, g


Pri meni podobna zgodba. Me tudi zanima.

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudiP
Član
Član



Pridružen-a: Tor 07 Avg 2007 15:30
Prispevkov: 1234
Aktiv.: 6.07
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 12:41 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Prijavljam se na tečaj Cja.
_________________
Lep pozdrav iz Kopra Rudi
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
saso
Član
Član



Pridružen-a: Čet 18 Mar 2004 10:16
Prispevkov: 510
Aktiv.: 2.29
Kraj: Trbovlje

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 2:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz sem že znal pa tudi pozabil.

Bi se tudi pridružil če bo kaj iz tega.

_________________
LP
Sašo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
piroman
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Okt 2003 12:06
Prispevkov: 2707
Aktiv.: 12.15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 3:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če bo tečaj, pridem.
_________________
One shouldn’t work on semiconductors, that is a filthy mess; who knows if they really exist!
Wolfgang Pauli, 1931
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mirkatmir
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 9:14
Prispevkov: 1876
Aktiv.: 8.42
Kraj: Ribnica (JN75IR)

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 3:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zadevo podpiram, vendar je za kaj več kot "demonstracijo C-ja" en dan premalo. Potrebovali bi vsaj nekaj dni (npr. ob sobotah). Če se bo organiziralo kaj takega, bi z veseljem prišel.
_________________
lp, Miran (Miro - S51SK)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> ARM arhitektura Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 68 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group