www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Zamenjava win XP z Linux
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
watts
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 17:59
Prispevkov: 422
Aktiv.: 2.58
Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 9:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Za druge stvari je pa recimo čisto neuporaben - npr. programiranje in razvoj AVR kontrolerjev v basicu...


Virtualbox + Windows XP na njem

Problem rešen Smile
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
protoncek
Član
Član



Pridružen-a: Sre 31 Jan 2007 9:41
Prispevkov: 9573
Aktiv.: 45.68
Kraj: Mengeš

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 9:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odvisno. Če pretežno rabiš WIN aplikacije je bolje da uporabljaš Windows. Virtual box je za zadeve, ki se rabijo občasno. Npr. jaz na sedmici uporabljam XP mode zato ker Canonov program za tiskanje na CD-je ne deluje na Win7. In nekajkrat letno, ko tiskam CD-je pač poženem XP način. Da bi pa to dnevno uporabljal je pa brez veze. Dejstvo je da nobena simulacija ne deluje tako dobro kot realna stvar.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
watts
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 17:59
Prispevkov: 422
Aktiv.: 2.58
Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 21, 2011 9:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Dejansko je tudi to res kar praviš, zato tudi nobenemu ne vsiljujem Linux.
Štos je v temu, kar si rekel, ja, drugi štos je, da morda! ne deluje programator za raznorazne uC na VBoxu, ...

Edina večstranska rešitev je Dual Boot. kar pa zna prirediti težave z prostorom na disku...

Kamor pogledaš, imaš plus in minus. Think
Vredno je premislit, kaj dejansko rabiš, ter da pri tem ostaneš.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
twom
Član
Član



Pridružen-a: Ned 26 Okt 2003 0:37
Prispevkov: 868
Aktiv.: 3.90
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2011 7:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

protoncek je napisal/a:
Dejstvo je da nobena simulacija ne deluje tako dobro kot realna stvar.
Razen Windows emulacije v Linuxu, kjer potem programi napisani za windows delajo hitreje in zanesliveje (npr. s kakšno periferijo, ki direkt pod windowsi nagaja)...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
walchunus
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Dec 2010 17:32
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.14
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2011 8:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole je sicer malo staro, ampak vseeno:

MarkoM je napisal/a:
Če imaš preveč časa, potem linux da, če pa nimaš in ti je delo z računalnikom kruh pa linux ne.


Se strinjam, za delo je mswin 100% prava izbira. Ker moj glavni razlog, da sem pri svojem delu (in kruhu) v dveh letih iz 100% linux prešaltal na 100% windows, je ta, da mi sedaj, ko mi kaj ne dela, sodelavci ne težijo da naj si inštaliram windows.

_________________
Tomaž
-------------------------------------
http://serverway.wordpress.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gumby
Član
Član



Pridružen-a: Sob 28 Apr 2007 12:32
Prispevkov: 4066
Aktiv.: 19.67

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2011 9:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Razen Windows emulacije v Linuxu, kjer potem programi napisani za windows delajo hitreje in zanesliveje (npr. s kakšno periferijo, ki direkt pod windowsi nagaja)...

Seveda mora najprej svizec zaviti celoten računalnik v folijo.

_________________
Tule nisem več aktiven.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
walchunus
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Dec 2010 17:32
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.14
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2011 10:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Razen Windows emulacije v Linuxu, kjer potem programi napisani za windows delajo hitreje in zanesliveje (npr. s kakšno periferijo, ki direkt pod windowsi nagaja)...


Vse take izjave so meni malo za lase privlečene. Vedno je kje kaj, kjer je v enem sistemu boljše ali v drugem boljše. Gre za tekmujoče si tehnologije, ki se razvijajo paralelno. Ni sistema, ki bi bil kar sam po sebi boljši. Ali "najboljši". Ogromen faktor je tukaj navada in navada okolja, torej ljudi s katerimi delaš ali jih poznaš. Ogromen faktor. Če nekaj poznaš ali če okoli sebe ljudi, ki nekaj poznajo, potem se ti običajno ne ljubi ukvarjati z ničemer novim, ker vse kar ni tako, kot si navajen, je "kr neki". Kar ne dela tako, pa "sranje". Tako pač je.

Win7 je po mojem mnenju za magnitudo boljši in bolj uporaben sistem kot vsa ostala škropucala, ki jih je dosedaj microsoft spravil skupaj. Res, kapo dol, po vsem, kar sem bil navajen. Še vedno pa pogrešam marsikatero "ključno" "klikarsko" uporabniško stvar, ki sem jo navadil dnevno uporabljati v linuxu že pred petimi, desetimi leti (tam so jo pa, mogoče, prekopirali od nekje, kjer so jo prekopirali od nekje drugje... tako pač to gre, pomembno je tu samo, da vmesnik pod Okni še danes tega nima... in na tem mestu "zeva luknja"). In grem stavit, da čez kakih pet, deset let, ko se bodo pri Microsoftu to spomnili dodati v Okna, bo to "revolucionarno" in ne vem kaka inovacija in bodo kakih 15 (20? 30?) let staro neodvisno tehnologijo celo skušali patentirat (so že poskušali, če smo pri tem). To je malo moteče, eno tako vzdušje, en tak svet, ki je popolnoma ignorantski do vsega, kar je okoli njih, vsako stvar, ki jo naposled skopirajo, pa je Microsoftova največja inovacija. A ja?

No, skratka. Zadnja leta sem 100% windows. In mi nič ne manjka. Ampak to ni zato, ker, v mojem primeru, drugače ne bi moglo biti. Temveč zato, ker je tako vzdušje. In ignoranca. Pred leti sem imel nameščena Okna samo zato, da sem enkrat na mesec v Internet Explorerju lahko urejal zadeve z davčno. Glejte, to pa je ignoranca nekoga. In to ni računalniški sistem. Driverji? To je ignoranca nekoga, ki nima veze z linuxom. Ampak, ne boste verjeli, najbolj sem se ene dva tedna zafrkaval z driverji za wifi kartico *pod windowsi*. In ne, ni mi je uspelo prav usposobit in sem jo zabrisal. Kak usran sistem! Wink (cinizem, ne mislim resno)

No, Windows 7 se dejansko kar da uporabljat Smile

_________________
Tomaž
-------------------------------------
http://serverway.wordpress.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jahtba
Član
Član



Pridružen-a: Čet 27 Okt 2005 23:38
Prispevkov: 250
Aktiv.: 1.12
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 22, 2011 12:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam Windows že leta, sem pozkušal Linux,preprosto ni mi šlo. Razlog je verjetno v tem,ker nikoli nisem hotel s svojo potjo nazaj na začetek (pot bi kar nadaljeval naprej po starem). Šele takrat,ko bi začel na novo, bi stvar stekla tako kot je treba, da pa samo zamenjaš Windows z Linux -om in se še naprej vedeš kot v Windows-u pa ne gre,razlike so prevelike in kaj je še zelo važno med sebo neprimerljive. Že pri oarticijah je razlika (tukaj seveda ni važno kaj je boljše ali kaj ne).
To je pač podobno kot pri uporabi žlice in paličk. Z žlico nimam težav,s palčkami pa kar precej,res pa,poznam ljudi,ki obvladajo obe tehniki.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
darko32
Član
Član



Pridružen-a: Pon 24 Maj 2010 22:27
Prispevkov: 151
Aktiv.: 0.89
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2011 12:17 pm    Naslov sporočila:  Zamenjava win XP z Linux Odgovori s citatom

Problem linuxa ni v ttem, da je neuporaben in slab. Problem je v tem, ker proizvajalci strojne opreme ne dodajo gonilnikov in podpore za najnovejšo strojno opremo skupaj z izdelkom.
Res pa je, da za isti izdelek se kasneje vključi v sam OS. ZAto je najbolje, če se nabavlja računalnik preveri za katere operacijske sisteme je priložena podpora.
Ali pa nepisano pravilo, da se je strojna oprema starejša kot je sam operacijski sistem.

Drugače pa na Linuxu deluje brezžična povezave za določene no name Prenosnikike bolje kot za kakšen HP ali podobni.

Glede službe pa je res, da premalo podjetij pozna ta OS. Zato pa imamo to kar imamo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
watts
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 17:59
Prispevkov: 422
Aktiv.: 2.58
Kraj: Knežak

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2011 6:51 pm    Naslov sporočila:  Re: Zamenjava win XP z Linux Odgovori s citatom

darko32 je napisal/a:
Glede službe pa je res, da premalo podjetij pozna ta OS.


http://www.tech-no-media.com/2009/07/linux-is-not-operating-system.html
beri odstavek "Linux is not a operating system"...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.35
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2011 10:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

In kaj je potem po tvoje? Malčkeno kompleksnejši Firmware? Iz tega stališča potem tudi Symbian, Android OS, Google OS, in nenazadnje Mac OS, ki vsi bazirajo na UNIX sistemu niso operacijski sistemi. Da nebo ratala znanost. Wink

BTW, ali sem kot zadnjega navedel MAC OS, pa saj ni res, tega pa množično uporabljajo v službene namene. d'oh!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 23.92
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 26, 2011 10:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Saj je povedano, Linux je kernel -> jedro okoli katerega lahko zgradiš OS.

Filozofija Lego kock.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
walchunus
Član
Član



Pridružen-a: Čet 23 Dec 2010 17:32
Prispevkov: 22
Aktiv.: 0.14
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 27, 2011 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Azrael je napisal/a:
Saj je povedano, Linux je kernel -> jedro okoli katerega lahko zgradiš OS.

Filozofija Lego kock.


Takele niti pogovorov so marsikdaj prilično dlakocepske (GNU to, GNU ono) in same sebi namen. Navkljub temu pa je res, Linux - ožje gledano - je samo jedro. Širše gledano (in uporabljano), seveda ne, je tudi celoten operacijski sistem. Vendar je pomembno poudariti in vedeti, da "Linux" kot produkt v smislu Windows, MacOs ipd., ne obstaja. In iz tega vidika je tudi govorjenje v smislu "Linux je dober", "Linux je slab", "v Linuxu vse dela", "v Linuxu nič ne dela", "Linux je enostaven", "Linux je zapleten" ipd. popolnoma nesmiselno in brezpredmetno, kot da bi govorili "sadje je sladko" ali "sadje je okroglo". Operacijski sitemi so dejansko: RedHat Linux, Fedora, Ubuntu, Slackware, Android, MeeGo... Večinoma za iste namene uporabljajo iste komponente (ali pa tudi ne) in so si lahko podobni, vendar pa... v bistvu so si po izkušnji, namenu, zanesljivosti in drugem lahko kot dan in noč.

Torej... Linux kot operacijski sistem... tako lahko govorimo samo ohlapno in na splošno (kot o sadju). Če želimo povedat karkoli konkretnega, moramo s prstom pokazati na distribucijo (= "operacijski sistem") in verzijo. "Protesti" glede terminologije so torej v tem primeru povsem na mestu.


@kobranka
Android, Google OS in Linux ne bazirajo na Unixu. MacOS delno bazira na BSDju in torej le pogojno na Unixu. Symbian sploh ne. Oraclov Solaris (in novi OpenIndiana) bazira na Unixu. BSDji... recimo da, pogojno. Linux in vse, kar temelji na njem, ne bazirajo na Unixu, so samo na novo spisani sistemi, tako, da spominjajo na "Unix". To je mišljeno "Unix" kot Unix v klasičnem smislu, torej konkreten operacijski sistem in njegova koda.

Ampak, če sprav spremljam, "Unix" danes niti ni več termin za neko kodo konkretnega operacijskega sistema (kot je bilo včasih), je zgolj skupek specifikacij in "trade-mark", ki ga je proizvajalec upravičen uporabljati, če njegov produkt ustreza specifikacijam in je plačal mastne denarce nekomu, da mu je to dovolil. To pa so, običajno, edino veliki veliki igralci na sceni (kak Oracle, mogoče IBM in HP, SCO... Tudi Apple? Ne vem.), ki si od tega obetajo koristi. Linux v nobenem primeru definitivno ni niti to. Je zgolj Unixu-podoben (Unix-like) sistem.

_________________
Tomaž
-------------------------------------
http://serverway.wordpress.com/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6
Stran 6 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group