www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kako so označeni VF trafoti, tuljave ..?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 11:17 pm    Naslov sporočila:  Kako so označeni VF trafoti, tuljave ..? Odgovori s citatom

Nekoč sem kupil (ne vem več kje Sad ) "žakelj" vsemogočih tuljav, vf trafotov. Kako naj vem, če je v njem sploh kaj uporabnega, nap. VF trafo ki se rabi v TV oddajniku (post tukaj na forumu) Obstaja tudi za tovrstne elemente kak standard označevanja ?

P.S.
VF mi ni nikoli dišal Sad

Priloga "žakelj" Wink



P1300047.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  407.92 KB
 Pogledana:  40 krat

P1300047.jpg



_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6540
Aktiv.: 29.45
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 11:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Podoben "žakelj" je tudi v mojem predalu. Enkrat sem v Conradu nabavil kot znižano, čeprav se tudi meni ne sanja kaj preveč o tem, kako je označeno. Mislim, da vsaj nekaj povejo barve feritnih lončkov, nisem pa prepričan Confused. Zanimivo bi bilo izbrskati sistem označevanja.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 30, 2004 11:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Idea Točno, tudi jaz sem tisto v BTC-ju v Conradu kupil. Mislim, da ni bilo niti 300 sit ...
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Traflc
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Dec 2003 21:48
Prispevkov: 365
Aktiv.: 1.64
Kraj: Javornik Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2004 12:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče bo tole kaj pomagalo : http://hem.passagen.se/communication/ifcan.html
_________________
Lp. Traflc
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
castro
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Sep 2003 0:19
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.32

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 31, 2004 1:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tisti lončki iz Conrada so naviti na frekvenco 455 kHz. S temi lončki je predvsem en velik križ. Delalo jih je veliko proizvajalcv, za različne frekvence in območja. Znani proizvajalec je bil npr. Toko (www.toko.com) in pa Murata. Sistem označevanja je bil več ali manj enotno neenoten. Danes je posamezne lončke v Sloveniji v redni prodaji zelo težko kupiti, razen mogoče na policah kakšnih razprodaj. Da pa se jih za določene frekvence izbrskati po on-line katalogih. Ustrezen vir so tudi stari radijski sprejemniki, kjer se lahko pobere lončke za 455 kHz in 10.7 Mhz, v starejših TV sprejemnikih pa dobiš tudi tiste, ki so naviti na medfrekvenco 36 Mhz.

Če hočeš mirno spati, je bolje da rf lončke potlačiš v nezavedno.

LP, Andrej

_________________
Homebrew For Ever!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 08, 2004 8:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

En PDF sem našel na f*p-ju ki ga je navedel PPG78 -v prilogi


10ez.pdf
 Opis:
TOKO Variable Coils

Download
 Ime datoteke:  10ez.pdf
 Velikost datoteke:  33.87 KB
 Downloadano:  27 krat


_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 47 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group