www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

HM-TR in ENABLE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 7:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

www.hoperf.com
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor_k
Član
Član



Pridružen-a: Pon 19 Jul 2004 11:44
Prispevkov: 992
Aktiv.: 4.45
Kraj: Rače

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 8:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kitajc ti ga proda za 3$.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
int47
Član
Član



Pridružen-a: Pon 15 Dec 2003 0:10
Prispevkov: 2066
Aktiv.: 9.28
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 06, 2011 9:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

vilko je napisal/a:
Malo sem guglal in dobil prodajalno Futurlec . Tam prodajajo te module po cca 20 US$ . Verjetno tudi oni pribijjejo kake davke in poštnino.
Zame je ta trgovina nova, in ni mi všeč, ker se ne da plačati preko PayPall-a, ki ti daje neke vrste garancijo. Pa me zanima, ali ima kdo od vas dobre izkušnje s to trgovino.

Po e-mailu jim pošlji vsebino nakupovalne košarice in zahtevaj PayPal invoice. Cenam v trgovini je potrebno prišteti še poštnino in PayPal provizijo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joze
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jan 2007 10:27
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2011 8:45 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pošlje pa iz VB ali kitajske, kaj pa carina??
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vilko
Član
Član



Pridružen-a: Pet 13 Feb 2004 10:26
Prispevkov: 3351
Aktiv.: 15.05
Kraj: Dragomer

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2011 10:03 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

joze je napisal/a:
Pošlje pa iz VB ali kitajske, kaj pa carina??


Ali lahko izbiram? Iz VB ne bi smelo biti carine..
Sicer pa carina pri takih zneskih ne bi smela biti relevantna..

Moduli, ki sem jih našel na HOPE Microelectronics niso enakovredni modulom HM-TR, temveč so le del modulov HM-TR, drugače povedano: Modul HM-TR ima vgrajen modul RFM12 ali podobno, poleg tega pa ima še mikroprocesor, ki naredi zadevo prijazno za uporabo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joze
Član
Član



Pridružen-a: Pet 26 Jan 2007 10:27
Prispevkov: 200
Aktiv.: 0.95

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2011 11:01 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Po mojih informacijah pošilja iz kitajske, zato sprašujem če ima kdo kakšne druge
izkušnje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 07, 2011 1:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vilko je napisal:

Citiram:
Moduli, ki sem jih našel na HOPE Microelectronics niso enakovredni modulom HM-TR, temveč so le del modulov HM-TR, drugače povedano: Modul HM-TR ima vgrajen modul RFM12 ali podobno, poleg tega pa ima še mikroprocesor, ki naredi zadevo prijazno za uporabo.


link do modulov:
http://www.hoperf.com/rf_fsk/app/
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2011 7:50 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ce bo kdo kaj delal s temi moduli naj uposteva, da se modul lahko obesi in naj bo vezje dizajnirano tako, da lahko modul resetiras. Kako sem prisel do te ideje?

Imam dva modula povezana direkt na PoUSB12. Na racunalniku sem pognal dve instanci bray++ terminala in vsakega posebej 'connectal' na svoj PoUSB12 torej tudi na HM-TR. Potem sem v prvem terminalu kliknil send file in poslal neko datoteko na drugo stran. Na enem modulu je rdeca ledica (tx) zacela besno utripat in po pricakovanjih na drugem modulu v istem ritmu tudi zelena (rx). Po kaksni minuti je na sprejemni strani nehala utripat zelena in ravno tako na terminalu ni bilo vec izpisa vse dokler nisem temu modulu za trenutek odvzel napajanje. Po tem je zadeva spet sprejemala. Toliko v vednost.

Torej se enkrat, ce imate ta modul kje v vezju s uC naj ima ta moznost resetirati HM-TR. Kako boste zaznavali neodzivnost modula pa prepuscam posamezniku.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2011 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ali si prebral in upošteval omejitve pri oddajanju, koliko se spomnem je nekaj omejitev pri oddajanju ( enkratno št. bajtov) če je hitrost enaka ali večja od 9600bps.
Ali sta oba modula konfigurirana enako?
LP
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2011 7:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Vlado je napisal/a:
Ali si prebral in upošteval omejitve pri oddajanju, koliko se spomnem je nekaj omejitev pri oddajanju ( enkratno št. bajtov) če je hitrost enaka ali večja od 9600bps.
Ali sta oba modula konfigurirana enako?
LP


V datasheetu nisem zasledil podatka o omejitvi st. bajtov. Oba modula sta nastavljena na 9600,8,n,1.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vlado
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Mar 2004 21:35
Prispevkov: 561
Aktiv.: 2.52
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2011 8:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, Hoppe ima zelo malo podatkov o svojih izdelkih.
Tole sem zasledil na nekem pdf-u.

LP



hm-tr.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  39.78 KB
 Pogledana:  12 krat

hm-tr.jpg


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sundancer
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Avg 2004 22:30
Prispevkov: 374
Aktiv.: 1.68
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2011 10:08 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala Vlado, sem nasel v dokumentaciji za HM-TRS (jaz imam pa HM-TR kjer tega ne pise). Ceprav si ne znam razloziti kaj pomeni 1,000,000 bytes at a time. Kaksen time? Smile
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
airwolf
Član
Član



Pridružen-a: Sre 28 Maj 2008 17:17
Prispevkov: 2058
Aktiv.: 10.64

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 14, 2011 10:57 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1,000,000 bytes at a time pomeni toliko 1,000,000 bitov naenkrat
_________________
LP Gašper
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Periferija Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 66 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group