www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

SG3525

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2004 8:10 pm    Naslov sporočila:  SG3525 Odgovori s citatom

Živjo!
Zanima me ali se pri čipu SG3525 z obremenitvijo izhoda na sponkah 11 in 14 poveča:
a) število impulzov na izhodu ali
b) širina impulza?

Namreč sestavljam switch ac/dc usmernik (iz 220~ na 320= na +/-40V=), pa nevem kakšne tranzistorje naj uporabim (NPN ali MOSFET). Če je že kdo to sestavljal bi še prosil za kakšen nasvet glede povratne zanke in navijanju transformatorja.

LP Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gavran
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:16
Prispevkov: 415
Aktiv.: 1.86
Kraj: Posavje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2004 8:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

3525 je namenjen za pogon MOSFET transistorjev. Obremenitev njegovih izhodov ne vpliva na frekvenco ali širino impulza.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2004 10:54 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pa kaj ni to čip za pulzno širinsko modulacijo?
Kako potem dosežemo, da je izhodna napetost konstantna, neglede na obremenitev?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ule
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2004 20:32
Prispevkov: 1561
Aktiv.: 7.01
Kraj: Babno Polje

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 01, 2004 11:22 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz sem naredil ta dc/ac pretvornik in deluje odlično. Delal sem po načrtu ki je pripet spodaj, brez sprememb. Uporabljam pa transformator 2x11V/330V/300W.


dc_ac.gif
 Opis:
DC/AC
 Velikost datoteke:  27.55 KB
 Pogledana:  271 krat

dc_ac.gif


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2321
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2004 12:44 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Da je izhodna napetost konstantna ne glede na obremenitev uporabimo povratno vezavo. na sliki ki je pripeta zgoraj je to izvedeno direktno iz sekundarja preko usmernika (GR1) na čip. Nekatere sheme imajo to izvedeno s pomočjo opto sklopnika zaradi galvanske ločitve, ampak funkcija je ista.

Drugače je v zadnjem Elektorju objavljen tudi en članek v zvezi z tem čipom.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2004 10:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Najprej hvala za odgovore.

Ta razsmernik sem tudi jaz sestavil in prav tako deluje brez problema. Tudi shemo oziroma princip delovanja poznam. Problem je pa v tem, da jaz potrebujem ravno nasprotno stvar (iz 320V enosmerne napetosti na +/-40V enosmerne).
Zanima pa me tudi, če je mogoče predelat PC napajalnik za takšno napetost (previt VN transfornator, in katere elemente bi bilo potrebno zamenjati).

LP Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PPG78
Član
Član



Pridružen-a: Ned 27 Jul 2003 14:09
Prispevkov: 2321
Aktiv.: 10.42
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2004 10:55 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jani_ sem šele sedaj dobro prebral vprašanje Confused Za step-down prevornik bi bilo mogoče smiselno razmisliti o predelavi PC napajalnika. Tudi tu ti lahko priporočim ogled ene od zadnjih številk Elektorja, kjer je bil objavljen članek o predelavah PC napajalnikov. Številke ne vem na pamet, lahko pa jutri pogledam in jo po potrebi poskeniram.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 02, 2004 11:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče malo izven konteksta v zvezi z omenjenim čipom, mogoče bo pa tole vseeno koga zanimalo. Prilagam kar obširen dokument na temo stikalnih napajalnikov.


Switchmode_Power_Supply.pdf
 Opis:
SWITCHMODE Power Supplies Reference Manual and Design Guide

Download
 Ime datoteke:  Switchmode_Power_Supply.pdf
 Velikost datoteke:  578 KB
 Downloadano:  219 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2004 6:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki hvala za dokumentacijo! Very Happy

PPG78 ja bi te lepo prosil, če lahko poskeniraš tisti članek, saj ja lektorja praktično nimam kje dobit.
Je pa res, da naj bi bil ta izdelek kot 4. predmet na maturi, tako da prosim vse za pomoč, ki karkoli vedo na to temo.


Hvala Jani!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2004 9:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jani_ škoda ker takoj ne poveš v katerem grmu tiči zajec. Bila bi večja možnost, da prideš do primernega odgovora. Glede na opisane potrebe te bo mogoče zanimal še projekt izdelave switcher napajalnika. Na omenjeni strani je razloženega kar nekaj na temo stikalnih napajalnikov.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 03, 2004 10:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Very Happy Frenki HVAAAALAAAA!!!!

Res najlepša hvala za dokumentacijo. Very Happy


LP Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2004 10:47 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!
Frenki spet prosim za pomoč! Sad

Mi lahko poveš, kakšen je tisti procesorski del v tisti dokumentaciji, še bolj bi bil pa vesel, če imaš še kakšen bolj preprost načrt za izdelavo switchinga.

Hvala!

LP Jani
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.42
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 04, 2004 11:15 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jani_ celotne dokumentacije na omenjenem naslovu sam nisem predeloval. Zanimal me je segment dimenzioniranja in izračuna transformatorja. Glede na to, da gre v danem primeru za naročeni projekt, ki naj bi prinašal cekine, predpostavljam, da ni objavljen v celoti. Link na stran sem podal, ker mislim, da lahko dobiš zelo primerno osnovo za izdelavo svojega projekta oziroma zaključne naloge. Na tvojem mestu bi se obrnil na njegove avtorje, verjamem da ti bodo ob primernem pristopu pomagali po svojih močeh.

Kar pa se načrtov tiče - zelo enostavne izvedbe stikalnih napajalnikov so podane v pripetih Motorolinih application note-ih, pa tudi z materialom ne bi smel biti problem. Kolikor sem uspel videti, najdeš na cenikih tukaj na forumu večino bistvenih komponent.

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Jani
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 22:48
Prispevkov: 460
Aktiv.: 2.07
Kraj: Bela krajina

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2004 7:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Živjo!

Frenki pomoč Embarassed
Nastal je majhen problem: sestavil sem switching, po sreči ali pa nerodi stvar deluje. Je pa en VELIK problem!!??!! Kako lahko galvansko ločim povratno zanko (čipa in sekundarja)? Stvar je v tem da te lahko ubije, če se dotakneš izhoda +/-40V

V priponki je podobna shema (svoje še nisem narisal), le da moj napajalnik deluje na 320V



Podobna shema.gif
 Opis:
 Velikost datoteke:  24.51 KB
 Pogledana:  257 krat

Podobna shema.gif


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group