www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Program za risanje elektronskih shem

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
71GA
Član
Član



Pridružen-a: Tor 16 Jun 2009 18:53
Prispevkov: 391
Aktiv.: 2.16
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2010 9:35 pm    Naslov sporočila:  Program za risanje elektronskih shem Odgovori s citatom

Živijo!

Me zanima, ali obstaja na Linuxu kak program za risanje elektronskih shem?
Mogoče kak z velikim naborom elektronskih elementov?



Hvala.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
NUFAN
Član
Član



Pridružen-a: Pon 05 Apr 2004 21:39
Prispevkov: 947
Aktiv.: 4.25
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 21, 2010 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja, obstaja.
_________________
Roke spadajo k telesu, ne k delu.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
666fts
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Pon 13 Jun 2011 22:02
Prispevkov: 1
Aktiv.: 0.01

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2011 10:11 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Odprtokodna alternativa pa je gEDA gschem. V knjižnici je veliko elementov, kakšnega bolj eksotičnega pa lahko narišeš sam ali pa najdeš kje drugje. Z gedo se lahko riše tudi PCB-je

Eagle ni za risanje shem ampak za risanje tiskanih vezij (PCB)
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 34.96
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 13, 2011 10:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

666fts je napisal/a:
Eagle ni za risanje shem ampak za risanje tiskanih vezij (PCB)

V Eaglu se ponavadi pred risanjem TIV nariše tudi shema. Wink

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
japina
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2011 15:30
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57
Kraj: Šentrupert na Dolenjskem

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 6:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanimivo je, da se druga odprtokodna alternativa (Kicad) nikakor ne prime pri nas oziroma se o njej malo govori.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sortaj
Član
Član



Pridružen-a: Sre 23 Jul 2008 21:51
Prispevkov: 812
Aktiv.: 4.24
Kraj: Med Vipavo in Štanjelom

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 9:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

666fts je napisal/a:
Odprtokodna alternativa pa je gEDA gschem. V knjižnici je veliko elementov, kakšnega bolj eksotičnega pa lahko narišeš sam ali pa najdeš kje drugje. Z gedo se lahko riše tudi PCB-je

Tega sedaj jaz uporabljam!
Meni je kar všeč. Precej podobno Eagle-u. Edino malce slabo je pokrit s knjižnicami (napram Eagle-u. Tam pa so večino knjižnic naredili uporabniki).

japina je napisal/a:
Zanimivo je, da se druga odprtokodna alternativa (Kicad) nikakor ne prime pri nas oziroma se o njej malo govori.

Zanimiva zadeva. Uporabljaš?
Kako je kaj pokritost z ohišji?
Vidim, da ima možnost tudi nekakšnega tri razsežnostnega pogleda.
Kako se kaj obnese?


lp, Jernej

_________________
Svet je bil analogen, dokler ni Planck vsega zafrknil...
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.36
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 10:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri Kicadu tudi imaš nekaj knjižnic med tem ko pri Desingspark sem to za manj iskal in sem moral sam čarati, pa še tekrat mi ni uspelo ščarati. Verjetno je najlažje uporabiti alternativno ohišje saj program nebo izvajal simulacije na tokokrogu.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
japina
Član
Član



Pridružen-a: Čet 02 Jun 2011 15:30
Prispevkov: 90
Aktiv.: 0.57
Kraj: Šentrupert na Dolenjskem

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 10:35 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Včasih sem uporabljal, ko sem risal na Macu. Potem pa počasi izgubil voljo, ker so knjižnice pomankljive.
Poleg tega je bilo vedno težje celo zadevo prevesti za Maca.

Glede na to, da je bilo potrebno kar nekaj elementov pripraviti za knjižnico, je bilo potrebno to narediti tudi za 3D pogled. Uporabljajo Wings3D.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.61

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Pri Kicadu tudi imaš nekaj knjižnic med tem ko pri Desingspark sem to za manj iskal in sem moral sam čarati...


A si poskusil z uvozom Eaglovih knjižnic v DesignSpark?

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.36
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 14, 2011 3:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ne nisem poskušal. Hotel sem napisati da sem poskusil skreirati element, katerega mi je do neke mere uspelo, vendar ne po mojih pričakovanjih.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RajzRado
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Avg 2011 19:31
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 23, 2011 2:20 pm    Naslov sporočila:  Eagle Odgovori s citatom

Zdravo!

Uporabljam ubuntu 10.10 in me zanima če si je že kdo zrihtal licenco od eagla, da nimaš triala?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Dexboy
Član
Član



Pridružen-a: Pon 01 Sep 2008 22:46
Prispevkov: 1116
Aktiv.: 5.87
Kraj: Horjul

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 23, 2011 6:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Obstaja free različica? Smile
_________________
Imagination is more important than knowledge.
-Albert Einstein-
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.36
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 23, 2011 7:10 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

@Dexboy, najbrže. V Linuxu jo boš skrekal. Shocked
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infernal
Član
Član



Pridružen-a: Pet 29 Jun 2007 0:46
Prispevkov: 239
Aktiv.: 1.17
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 24, 2011 12:06 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eagle je zastojn za neprofitne namene in omejen na delovno površino 100mm x 80mm. Tu vse piše.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
RajzRado
Neznanec
Neznanec



Pridružen-a: Čet 18 Avg 2011 19:31
Prispevkov: 4
Aktiv.: 0.03
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 24, 2011 7:11 pm    Naslov sporočila:  Linux Odgovori s citatom

Na linuxu definitivno eagle!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Linux, unix razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group