www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIC Gamepad analogni vhodi delajo težave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 6:09 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz vem da morem met VIAS za prehod med top in bottom layerjem. Zgoraj sem ga pozabil narisat, ampak tudi z VIASOM dobim tole Smile Če imaš 5 elementov bi tudi jaz ročno delal povezave. V mojem primeru bi si pa preveč živcev uniču, če bi sam delal povezave.


Screen 00135.png
 Opis:
Napaka
 Velikost datoteke:  29.02 KB
 Pogledana:  4 krat

Screen 00135.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.64
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 6:27 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Verjetno si vio naredil tako, da si v levem meniju kliknil na VIA ter jo nekam postavil potem pa povezal. Če pogledaš NAME za vio ter povezavo (rdečo ali modro) lahko vidiš da imata različno ime. Popravi na isto ime.

ALI pa,ko že rišeš povezavo iz zelenega pad-a klikneš z levo, kjer želiš imeti vijo nato s sredinsko zamenjaš layer in vlečeš naprej na rdeč pad.

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 6:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja mislim da je bil tu problem. Ampak mene bolj moti to, da mi autorouter štrajka. Ker sam res ne mislim delat vseh teh povezav. Do zdaj sem vedno vse naredu z autorouterjem in nisem mel nikoli težav. Neka finta je s temi SMD komponentami, sem prepričan. Ker sem imel še veliko bolj kompleksna TH vezja in je vse zrutalo brez problema. Je blo veliko več VIASOV kot jih pa zdaj naredi. Kot da se jih boji delat al kaj. Če bom delal na roke, dvomim da bom v enem tednu spacal skup
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mkosmac
Član
Član



Pridružen-a: Čet 26 Mar 2009 22:18
Prispevkov: 301
Aktiv.: 1.64
Kraj: Limbarska Gora

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 7:43 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

xpolhecx je napisal/a:
Je blo veliko več VIASOV kot jih pa zdaj naredi. Kot da se jih boji delat al kaj.


A ne obstaja pri avtoroute tudi parameter, ki določa maksimalno število vij?

_________________
LP Matej
if(?) ask_google();
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 17, 2011 7:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tud to sem že nastavu. Mam občutek da ne zna delat povezav med TH in SMD elementi pa ne vem zakaj Smile Še raziskujem...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.63
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 2:51 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če želiš lahko pod ZS pošlješ SCH/BRD komplet, pa ti poskusim zrutat oziroma ti bom lahko povedal kaj te pravzaprav muči Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 3:18 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

A se ne boš ustrašu tele sheme? Tam ko je PIC18F4550 je ful grdo ker sem zamenjal TH in SMD in ker v načrtu nimata enakih pinov sem mogu naokrog vozit povezave. Danes se bom še malo zabaval z risanjem. Če obupam, pa ti pošljem SCH in BRD pod ZS pa lahko pogledaš kje je problem. Ko ti pošljem zadeve, bom pozicioniral in zaklenu določene komponente, ker morajo biti na točno določenem mestu.

Pa hvala za pomoč



Screen 00140.png
 Opis:
Problematična shema
 Velikost datoteke:  21.47 KB
 Pogledana:  22 krat

Screen 00140.png



Screen 00138.png
 Opis:
4 pini na SMD verziji so lahko v zraku? Al kaj naj bi pomenli ti no connect pini?
 Velikost datoteke:  53.58 KB
 Pogledana:  13 krat

Screen 00138.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.63
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 6:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja ne se bat, sem že kakšne hujše delal. Če boš imel že pozicioniran brd ga bom samo porutal in ne bom premikal komponent.
Seveda če pa ne bo šlo ti bom pa poizkusil pozicionirat tisto kar se da drugače. Wink

NC- so pini, ki jih ni nujno priklučit. Pri tem ohišju so alternativni port za programiranje.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Aja primarni pini za programirat so pa isti kot na DIL verziji? RB7 pa RB6? Ker imam že tam gor zvezan konektor za programator.

Nazadnje urejal/a xpolhecx Ned Dec 18, 2011 8:14 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 18, 2011 8:13 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tole me še zanima preden grem dokončno rutat povezave:

1) Vezje bom dal najbrž delat v iteadstudio. Na njihovi strani sem našu design rule file (DRU) po njihovih standardih. Se pravi da če uporabim njihov DRU mora vse štimat ko bom poslal vezje v izdelavo? Spremenil bom samo clearance in minimum width iz 6mil na 8mil za vsak slučaj.

2) Zanima me, če se da softwersko ugotovit če ima uporabnik priključene potenciometre na čipu. Ker če ne priklopim vseh treh potenciometrov mi pod game controllers skačejo analogni indikatorji ker je pin v "zraku". Ena možnost je tudi da uporabim jumper na vezju, samo to mi ne diši preveč.

3) Se da popravit širino povezav potem ko imaš že vse zrutano. Ker če grem spreminjat design rules potem ko že imam narisane povezave, jih ne posodobi in razširi. Vem da se da vsako linijo posebaj spreminjat. Kaj pa vse hkrati?

4) Ali so lahko VIE pod SMD elementi (npr pod čipom).

5) Recimo da imam na vezju ledice. Ko delam povezave imam recimo anodo na top layerju, katodo pa na bottom layerju. Zanima me, ali bom potem mogu tud tak spajkat (eno nogico na spodnji strani, drugo pa na zgornji). Ker če je tak, potem morem met na TH elemntih povsod povezave na spodnji strani?


EDIT: Končno mi je uspelo ugotovit, zakaj ni delal autorouter. Spremenil sem mrežo iz 1mm na 0.1mm in routing grid tudi na 0.1 in zdaj mi zruta brez problema
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.63
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 10:55 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

1. Če je njihov DRC in ga poženeš in ni napak, potem je to načeloma to.
2. Če ne boš imel potenciometra na vezju lahko še vedno na njegovo mesto prilotaš pull-down/up upor in ne bo težav.
3. Seveda. Izbereš vse in nastawiš width.
4. Odvisno od elementa. Pod nekatere se to lahko postavi pod nekatere pa seveda ne.

5. Ne razumem povsem tvojega vprašanja. Bom pa vseeno poskusil odgovorit, morda je to tisto kar sprašuješ. Če imaš TH potem načeloma ni važno skozi katero stran vtakneš element in tudi ni važno s katere strani pride povezava do elementa saj so luknje metalizirane. Če pa imaš SMD element, potem moraš pa pripeljat pade z iste strani. Edina izjema temu bi bili elementi, ki so postavljeni na rob vezja, potem ima načeloma en pad spodaj in drugega zgoraj, ampak kot sem rekel to je druga zgodba.

Aja pa še namig: NE uporabljaj mm grida ampak uporabljaj mils grid (12.5 je dobra izbira). Elementi namreč (večina) niso v metričnem rastru ampak v imperial, kar potem kasneje povzroča težave. Če moraš določene elemente pozicionirati na točno določeno mesto za tiste preklopiš na metrični grid, jih postaviš, potem pa takoj nazaj na mils. Življenje ti bo lažje Wink

xpolhecx je napisal/a:
Aja primarni pini za programirat so pa isti kot na DIL verziji? RB7 pa RB6? Ker imam že tam gor zvezan konektor za programator.

Datasheet je tvoj prijatelj! Resno, preberi datasheet tam je cel kup podatkov.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 1:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Super zdaj mi je vse jasno razen 5 vprašanje. Če "metalizirane" pomeni, da luknje prevajajo iz obeh strani potem mislim da je to to kar me je zanimalo. Bom drugače vprašal

Recimo doma sem nekaj časa delal dvostranska vezja (brez SMD komponent). In ker mi je na ledici narisalo povezavo iz zgornje strani sem moral spajkat na zgornji strani in ne na spodnji. Posledično nisem mogel ledice stisnat čisto k vezju (je bila malo dvignjena da sem lahko prišel s spajkalnikom zraven). Pa vsako luknjo sem mogu spajkat iz obeh strani, da je bil stik med top in bottom layerjem. Sem zdaj vredu razložu? Torej se mi ni treba s tem obremenjevat, če bom dal vezje v izdelavo?



1.png
 Opis:
Primer kjer sem moral upor spajkati tudi iz zgornje strani, ker je bila povezava v eaglu narisana na zgornji strani
 Velikost datoteke:  561.36 KB
 Pogledana:  0 krat

1.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.83
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 1:31 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

xpolhecx je napisal/a:
Torej se mi ni treba s tem obremenjevat, če bom dal vezje v izdelavo?

Ne ni treba! Industrijsko izdelana tiskana vezja imajo metalizirane luknje, ki odlično prevajajo.
Sam sem tudi že izdelal tako vezje v svoji garaži. Postopek sem razvil do te mere, da je ponovljiv. Žal vzame mnogo preveč časa, zato ni praktičen in se nekako ni prijel.
Ima pa LKPF baje neko rešitev v obliki paste, ki se jo nanese v luknjo, segreje in luknja postane prevodna.
Če bom tole stestiral poročam o tem koliko je rešitev uporabna.

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.71

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 1:35 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

No hvala bogu. Res vam hvala za vse informacije. Sem bolj nov na tem področju, pa se še malo lovim. Ti kar javi ko boš stestiral tisto pasto, če bo uporabna. Jaz pa se javim ko bo vezje končano in bom potreboval spet nekaj informacij o gerber datotekah.

Aja ko delam ground plane. Kolikšna naj bi bila vrednost isolate, ker nimam občutka pri 8mils povezavah in ne vem kak bo prišlo ven na koncu
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.63
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 2:06 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Isolate je odvisno od tega kakšno vezje delaš. Je ba najbolje, da ko boš enkrat imel vsaj približno verzijo, da si eno stran vezja natisneš, pa ti bo že na oko jasno ali je dobro ali ne.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 3 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 73 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group