www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

PIC Gamepad analogni vhodi delajo težave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 2:40 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bom ja. Kakšno se vam pa zdi vezje na oko? Po moje bo kr vredu


Screen 00144.png
 Opis:
 Velikost datoteke:  95.48 KB
 Pogledana:  30 krat

Screen 00144.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
VolkD
Član
Član



Pridružen-a: Pet 24 Sep 2004 21:58
Prispevkov: 14228
Aktiv.: 63.87
Kraj: Divača (Kačiče)

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 3:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Bo v redu, bo.
No jaz med maso in ostalimi linijami pustim nekaj več zjedkanega. Če ti ni pretežko...

_________________
Dokler bodo ljudje mislili, da živali ne čutijo, bodo živali čutile, da ljudje ne mislijo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 5:19 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Se pravi maš večji isolation če prav razumem? A samo med maso in linijami al med vsako linijo? Kako pa se nastavi ta razmik med maso? Zanima me tudi, kako spremenim pad size samo za določeni element. Ker imajo eni že po defaultu velik pad, drugi pa bolj mali
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 19, 2011 8:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zanima me, kako vi delate ground plane? Tiste povezave ki so na GND imajo thermals ON ali OFF. Ali je prednost samo v tem da lažje spajkaš elemente?


s1.png
 Opis:
Thermals OFF
 Velikost datoteke:  38.51 KB
 Pogledana:  5 krat

s1.png



s2.png
 Opis:
Thermals ON
 Velikost datoteke:  36.51 KB
 Pogledana:  7 krat

s2.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Peter123
Član
Član



Pridružen-a: Tor 13 Jan 2009 15:34
Prispevkov: 1366
Aktiv.: 7.35
Kraj: Lj.

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2011 8:21 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Predlagam thermals on ker drugače je lotanje kar zahtevno preden res pogreješ površino da nimaš hladnega lota.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2011 10:39 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Jaz dam thermals na off ponavadi. Ker boš dal vezje delati, bo stoplak gor in potem itak veš kje pride kakšen pad. Kar se pa lotanja tiče, pa ponavadi ni težav (vsaj jaz jih nisem imel).

Isolate daj malo večji, tam nekje 32 mils. S tem boš "umaknil" maso od ostalih vezic. Če ti DRC ne javi težav zaradi bližine ostalih, potem je OK.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2011 11:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem povečal isolate na 30mils, samo zdaj nimam mase čisto na robu vezja al s tem ni nič narobe? Pa na sliki sem označil layer tStop pa bStop, če je to ta stoplak o katerem govoriš? Se pravi da bo celo vezje zaščiteno, samo padi bodo ven gledal za lotat?


Screen 00150.png
 Opis:
Isolate 30mils
 Velikost datoteke:  77.79 KB
 Pogledana:  2 krat

Screen 00150.png



Screen 00151.png
 Opis:
Pa še ena težava. Če imam prižgan tStop layer in tPlace layer, dobim ogromno napak, ker se stoplak dotika elementa. S tem najbrž ni nič narobe?
 Velikost datoteke:  210.74 KB
 Pogledana:  10 krat

Screen 00151.png


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
bungee
Član
Član



Pridružen-a: Pon 07 Mar 2005 18:49
Prispevkov: 1479
Aktiv.: 6.64
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2011 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napako ti javlja zaradi TPLACE layerja in sicer zato, ker gre bol placement lak čez pade. To ni najbolj dobro. Popravi element v knjižnici tako, da ne bo šlo čez pade. Wink
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 20, 2011 11:48 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala, sem uspel odpravit vse napake in dokončat vezje. Gerberje sem že tud ustvaru, zdaj pa je treba sam še poslat v izdelavo.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 8:05 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ena težava. Na protobordu sem delal z 74HC595 (DIP) kjer je delalo brez težav. Ko sem ga zamenjal z SMD verzijo, na izhodih ne dobim nobene napetosti, pa ne vem kje bi lahka bla težava (v datasheetu sem gledal, pa je razporeditev pinov enaka).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.67
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 10:25 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

xpolhecx je napisal/a:
Ena težava. Na protobordu sem delal z 74HC595 (DIP) kjer je delalo brez težav. Ko sem ga zamenjal z SMD verzijo, na izhodih ne dobim nobene napetosti, pa ne vem kje bi lahka bla težava (v datasheetu sem gledal, pa je razporeditev pinov enaka).


Preveri PCB potem Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
matjazkariz
Član
Član



Pridružen-a: Sre 03 Nov 2004 18:09
Prispevkov: 1026
Aktiv.: 4.61

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 10:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mogoče najprej dve banalni:
Si prav zalotal? Da nisi obrnil čipov narobe?
Preveri ali so čipi napajani.

Če to štima, poglej z osciloskopom ali je prisotna serijska komunikacija.
Če do tu gre vse skozi, poveži DIP namesto SMD.

Povej rezultat.

_________________
LP, Matjaž
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 12:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Preveru PCB (kontakti so povsod, vse štima). Čip ma vredu napetost, samo na output izhodih ni nič takrat ko bi moglo bit Very Happy Joj kak naj odlotam ta SMD čip dol brez solder wicka, kaka ideja? Al pa bom vzel novo ploščico pa DIP gor namontiral pa javim rezultate
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
xpolhecx
Član
Član



Pridružen-a: Sre 02 Feb 2011 3:06
Prispevkov: 276
Aktiv.: 1.72

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 6:25 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem šou spajkat novo ploščico in dela brez problema. Na prvi ploščici pa ena nogica od čipa ni bla dobro stisnjena k padu in zato ni blo kontakta Very Happy
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
surla
Član
Član



Pridružen-a: Ned 14 Dec 2003 15:22
Prispevkov: 716
Aktiv.: 3.21
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 08, 2012 10:54 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja a nisi rekel , da si vse pregledal?
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Microchip PIC Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 69 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group