www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

DS2430 za kartušo
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 10:49 am    Naslov sporočila:  DS2430 za kartušo Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Prosil bi za pomoč in sicer bi rad ponovno sprogramil omenjen čip. Čip služi za večji tiskalnik in ima funkcijo štetja strani, ko je kartuša prazna jo napolnim z novim prahom, vendar tiskalnik ne zazna da je kartuša polna, zato moram ob vsakem polnjenju kupit tudi ploščico ki je na sliki, seveda pa ni poceni pa še dolg nabavni rok je. Sem pa dobil informacijo da se da na nek način ta čip na ploščici sprogramirat zato prosim če bi mi kdo to pomagal naredit. Nekaj malega osnov imam z programiranjem v večini pa je to igranje z ledicami na 16F84.

Hvala za vsakršno pomoč.



DS2430.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  14.32 KB
 Pogledana:  28906 krat

DS2430.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
a.vidmar
Član
Član



Pridružen-a: Ned 08 Jul 2007 11:03
Prispevkov: 1135
Aktiv.: 5.58
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 1:46 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napiši za kateri tiskalnik gre, bo šlo lažje naprej.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 2:04 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Gre za MIMAKI JV3
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.14

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 2:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

DS2430 je navaden 1-wire eeprom. Rabiš novo ploščico, da z nje prebereš program, oziroma informacijo o polni kartuši.
Tiskalnik potem vsakič prebere stanje kartuše in vpisuje podatke o izpraznjenosti.
Ko bo kartuša prazna, v eeprom spet vpišeš informacijo o polni kartuši.

Zadeva je dejansko na ravni 1-wire branja/pisanja in 16F84.

Sam sem to napravil za CYMK kartuše na tiskalniku za tiskanje plakatov in sem dal kar 4 tipke, s katerimi izberem barvo, ki jo hočem vpisati. Barve se črpajo iz 10litrskih posod (prej drage 400ml kartuše s čipi), ko začivka, da je kartuša prazna, pa samo preprogramiram ploščico na ustrezno barvo in se tiska dalje.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LinuxFuter
Član
Član



Pridružen-a: Pon 18 Jun 2007 14:40
Prispevkov: 386
Aktiv.: 1.89
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 3:07 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Če si bolj vešč v linuxu kot pa v elektroniki ti lahko pomaga http://owfs.org/ projekt, ki ti omogoča dostop do česarkoli podprtega/standardnega na 1Wire vodilu, kjer je vsebina dostopna preko datotečnega sistema (tako kot sicer na linuxu kjer je vse datoteka... ). Edino kar še rabiš je vmesnik za povezavo PC <-> 1Wire vodilo.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.14

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2012 9:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
Pozdravljen!
Upam da ne zameriš ker ti pišem kr na ZS.

Bi mi prosim poomagal tole rešit?
Najprej me zanima kako si prebral podatke iz čipa, mislim z katerim programom in kako si povezal ploščico z PC?
Ne zamerim, samo gre za sestavljen projekt, ki se ga ne da v celoti rešiti na daljavo.
Piši tu na forumu, ker lahko pomagam samo glede PIC programčka, glede ostalega pa ne.

Moj programček za 1-wire branje in pisanje imam drugje in ga lahko med vikendom pripnem sem. Je za 16F628A, a se ga zlahka prevede, da bo ustrezal PIC-u, ki ga boš ti uporabil.

Najprej moraš izdelati mini tiskanino in stvar sestaviti. Poleg osnovnih elementov okrog PIC-a rabiš še eno tipko in dve izpostavljeni ostri konici ali dva mini krokodilčka za povezavo na tiskanino od DS2430.

Če si že programiral 16F84, potem verjetno imaš nek PIC programator. Lahko z zmožnostjo ICSP, ali programiranja po starem s prestavljanjem čipov.
Z Microchipovim brezplačnim programom MPLAB napišeš programček za branje 1-wire in ga vpišeš v PIC.

Potem poskrbiš za dober spoj na 1-wire kontaktih in prebereš vsebino DS2430.

Ta vsebina se bo shranila v RAM in prepisala v notranji eeprom od PIC-a.
Del programčka za vpisovanje v DS2430 bo pa to vsebino prebral iz eeproma od PIC-a in jo shranil v DS2430. Samo za to nalogo 16F84 povsem zadostuje.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 9:52 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Torej če sem prav razumel, moram naredit vezje za 16F84, na katerega bom iz novega DS2430 kopiral vsebino in jo potem kopiral na rabljene DS2430?
Jas imam PIC kit 2 in testno ploščo z PIC 16F887 ( kupil sem to skupaj) in me zanima ali bi šlo z tem kar imam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.14

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 10:49 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
Torej če sem prav razumel, moram naredit vezje za 16F84, na katerega bom iz novega DS2430 kopiral vsebino in jo potem kopiral na rabljene DS2430?
Jaz imam PIC kit 2 in testno ploščo z PIC 16F887 ( kupil sem to skupaj) in me zanima ali bi šlo z tem kar imam.
Ja, tako je. Ni treba ravno s 16f84, omenjam ga, ker si ga omenjal ti. Tudi z 16f887 bi šlo in ga lahko uporabiš, da ne kupuješ drugega, čeprav je za tako enostavno nalogo dovolj zmogljiv vsak PIC z vsaj 32byti eeproma in 1kB programskega prostora.

Kot začasno lahko kar iz testne ploščice povlečeš dve žici. Eno za GND in drugo iz prostega pina, ki mu dodaš 4,7k pull-up upor, tipke pa verjetno že imaš. Vpišeš programček in je to to.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 11:53 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja tipko ima samo eno, me pa zanima na kateri pin je najbolje priključit? Prilagam pa načrt moje testne ploščice.


načrt.JPG
 Opis:
 Velikost datoteke:  278.39 KB
 Pogledana:  55 krat

načrt.JPG


Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igo
Član
Član



Pridružen-a: Sre 11 Okt 2006 19:11
Prispevkov: 3638
Aktiv.: 17.14

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 05, 2012 2:30 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Napravi en mini vmesnik, ki se natakne na ICSP konektor.

Na vmesniku bo ženska letvica za na ICSP, 4k7 upor med Vdd in RB7 ter dve zadevici (mini krokodilčka, testna pada, ...) s katerima boš vzpostavil stik med vmesnikom in kontaktoma na DS2430 ploščici.

Pa tako moraš napraviti, da se ga ne bo dalo narobe natakniti na ICSP ali med seboj zamenjati priključkov do ploščice.

_________________
Teoretično je praksa posledica teorije, praktično je pa ravno obratno. (igo 2001)
LP, Igor
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 10:41 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Naredil sem ta mini vmesnek, če sem prav razumel potem bi to moglo bit prav. Prosim če pogledaš na sliki če je vezava prava.


Vezava.JPG
 Opis:

Download
 Ime datoteke:  Vezava.JPG
 Velikost datoteke:  15.05 KB
 Downloadano:  33 krat

Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Branez
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 14 Apr 2003 7:21
Prispevkov: 7768
Aktiv.: 35.03
Kraj: Koprivnica HR

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 11:20 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Meni se ne zdita ti ploščici isti, čeprav piše na sliki: spredaj - zadaj


_________________
The true sign of intelligence is not knowledge but imagination.
Creativity is intelligence having fun!

Albert Einstein
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 11:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

ja to sta isti, skenirana je iz obeh strani.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
red_mamba
Član
Član



Pridružen-a: Ned 20 Feb 2005 17:56
Prispevkov: 1486
Aktiv.: 6.70
Kraj: Yogyakarta

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 12:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

novinec26 je napisal/a:
ja to sta isti, skenirana je iz obeh strani.


se pravi ko jo i ene strani pogledas sta 2 okrogli izvrtini, ko jo pa obrnes rata pa ena podolgovata Mr. Green

_________________
Bad things happen to good people all the time for no reason!
Blog
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
novinec26
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Jan 2012 10:32
Prispevkov: 108
Aktiv.: 0.73
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 07, 2012 12:52 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sta dve isti ploščice skenirani skupaj vsaka iz svoje strani, razlikujeta se samo pri luknjah. Se oproščam.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 38 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group