www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Izdelava tiskanega vezja ina po neustrezni predlogi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kemik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Avg 2003 1:35
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 1:27 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Še eno začetniško vprašanje.

Kako si pomagaš z sliko tiskanine, na kateri je tisti del, ki mora biti na bakru + narisani elementi. To je uredu da veš kam dati element, samo ploščico je pa težko naredit (po fotopostopku). Verjetno ta tukaj še ni dokončana, samo v zadnji (v resnici 1. ) številki Elektronike je bil objavljen načrt polnilca, ki ima tudi samo tako sliko, nima samo tiste ki označuje baker (za fotopostopek). Elektronika je revija, ki je šele začela izhajati, prvo številko so zastonj razdelili na sejmu elektronike, sedaj izhaja na 2 meseca (torej 12. meseca 2 številka). Po videnem, bo zdrava za izboljšanje SE.

Se opravičujem, ker je to vprašanje malo iz teme in upam da ne izgleda kot reklama.

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 7:13 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Citiram:
Kako si pomagaš z sliko tiskanine, na kateri je tisti del, ki mora biti na bakru + narisani elementi.

Težka bo Crying or Very sad Stvar preskenirat pa, sliko obdelat s kakim grafičnem programom nap. Paint shop pro -jem

Citiram:
Elektronika je revija, ki je šele začela izhajati, prvo številko so zastonj razdelili na sejmu elektronike, sedaj izhaja na 2 meseca (torej 12. meseca 2 številka). Po videnem, bo zdrava za izboljšanje SE.

Tudi samega me zanima izgled revije. Jo mogoče lahko preskeniraš ter pripneš. Mislim, da avtor ne bo imel nič proti v koliko je bil prvi izvod zastonj.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6553
Aktiv.: 29.43
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 8:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Eno varianto sem sam našel v SprintLayoutu. Tukaj imaš možnost postaviti gif predlogo in preko nje narišeš svojo tiskanino. Stvar je kar uporabna predvsem tam, kjer tiskanina v taki ali drugačni obliki obstaja, ni pa v taki obliki da bi bila primerna za izdelavo (slaba fotokopija, slika tiskanega vezja, ...).

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 10:46 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sem na Slo-tech-hu vprašal za revijo Elektronika. Brane je navedel povezavo A je datoteka kar "obilna" za tiste, ki nimate ADSL -ja Crying or Very sad

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
castro
Član
Član



Pridružen-a: Ned 21 Sep 2003 0:19
Prispevkov: 72
Aktiv.: 0.32

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 9:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Elektronika bo hudaaaaa konkurenca. Zadeva se na prvi pogled zdi zelo uredu.

Glede polnilca pa poglej na http://lea.hamradio.si/~s56kpn/

LP, Andrej
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 27, 2003 10:14 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Revija je zanimivo zasnovana - vsaj po mojem mnenju. V koliko bodo naslednje številke vsaj približno tako kvalitetne ima SE zelo zelo resno konkurenco. Vidi se, da urednik "ve" da tukaj gre za revijo ne pa za nekaj drugega. Če se še kdo spomni ožaljenosti urednika SE, ko sem takrat na EN napisal svoje mnenje o SE. Tudi v ELEKTRONIKI so oglasi ampak med članki jih nisem zasledil - so na svoji strani nič moteči, nič vsiljivi ... vzrok za takratno ožaljenost Jureta je bilo da sem mu očital "vsilejvanje" oglasov med članke.
To je vsaj zame podbno kot vsiljene TV reklame med filmom ali priljubljeno oddajo Sad Komu se to dopade ?



lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kemik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Avg 2003 1:35
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2003 12:33 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Ja hvala za povezavo (za tiskanino). Tam je lepo narisano in tako ne bo problema narediti vezja (upam da v doglednem času Very Happy ).

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2003 10:31 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo je napisal/a:
Revija je zanimivo zasnovana - vsaj po mojem mnenju. V koliko bodo naslednje številke vsaj približno tako kvalitetne ima SE zelo zelo resno konkurenco. Vidi se, da urednik "ve" da tukaj gre za revijo ne pa za nekaj drugega. Če se še kdo spomni ožaljenosti urednika SE, ko sem takrat na EN napisal svoje mnenje o SE. Tudi v ELEKTRONIKI so oglasi ampak med članki jih nisem zasledil - so na svoji strani nič moteči, nič vsiljivi ... vzrok za takratno ožaljenost Jureta je bilo da sem mu očital "vsilejvanje" oglasov med članke.
To je vsaj zame podbno kot vsiljene TV reklame med filmom ali priljubljeno oddajo Sad Komu se to dopade ?



lp
Silvo

Niti najmanjši namen nimam braniti Jureta , ampak dolgo časa je edini uspeval z revijo v Sloveniji. (mislim , da revija AVTOMATIKA ni namenjena neprofesionalnim elektronikom ) Zato mislim , da ga je k temu prisilil TRG. Se pravi dandanes EDINI zveličaven smisel ŽIVLJENA >> P R O F I T >> Vse ostalo ne šteje , oziroma kot bi amerikanci rekli , nekaj tisoč mrtvih , saj to je samo smet, koleteralna škoda. Ali kako že rečejo takim nedolžnim nesrečnikom.
Obe reviji spremljam že od začetka in poznam njihovo zgodovino in bi bil zaskrbljen , da bosta na tako majhnem trgu obe "zmrznile" če nebi iz podobnega spora , kot je bil v AX.....firmi in na EN forumu nastal tako dober forum , kot je ta. Very Happy Zato je prihod nove revije za pozdraviti. Wink
Če se pa na področju internetnih povezav , kaj spremeni na bolje, potem pa bo obema silno težko tekmovati s takimi forumi kot je naš.
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14555
Aktiv.: 65.36
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2003 11:26 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

infrared,

S tistim rdeče napisanim apsolutno strinjam. A vedi, če ni "kvalitete" tudi tega ni. Trženje, če govoriva o reviji mora biti tako, da sta obe strani zadovolni. Torej kot urednik ter tudi kot bralci. Če spremljaš obe reviji od začetka - torej sam imam do lanskega letnika vse revije SE potem prelistej eno iz med prvih številk le te preštej oglase oceni vsebino ... Sam imam vse izvode Elektotrja (nekaj v papirni -nekaj v plastični obliki - redno ga tudi kupujem) -kvaliteta je po moji oceni skozi enaka.
Citiram:
Obe reviji spremljam že od začetka in poznam njihovo zgodovino in bi bil zaskrbljen , da bosta na tako majhnem trgu obe "zmrznile"

Če pogledaš goro raznih "moških" ter "ženskih" revij v trafikah ne vrjamem. Z drugega konca pa mi je žal revij še s časa YU, ki so bile zelo dobre ter so "crknile" SAM, ERWO, pri nas je že bila tudi Elektronika, pa "splošna" revija Hobi.

lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
infrared
Član
Član



Pridružen-a: Pet 25 Jul 2003 14:54
Prispevkov: 179
Aktiv.: 0.80

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 29, 2003 12:57 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Popolnoma se strinjava , skrbi me samo to , da so si nekateri priskrbeli v tej državi nekakšna bolj kvalitetna finančna sredstva , ki pa niso odvisna od kvalitete revije, ampak recimo bolj od " namenov " revije. K sreči pa se je Mikeln sedaj zopet vrnil v reviji k elektroniki, saj je že izgledalo da bo revija podobna rumenim stranem. Imajo pa vsi izdavatelji iste probleme >>< NI DOVOLJ KVALITETNIH AVTORJEV<< Embarassed
Mnogo lažje je tu na forumu oddati prispevek ( Embarassed Embarassed že 3 tedne iščem tisti načrt za PWM pretvornik-samo načrt- Confused koliko vode bi preteklo , da bi ga še moral prirediti za revijo Shocked ), kot pa v revijo. Tako da kljub vsemu zelo občudujem neskončno energijo izdavateljev in jim marsikatero reklamo oprostim. Je pa prav , da slišijo tudi predloge za izboljšanje revije( naj tega ne vzamejo kot kritizerstvo) in se nanje odzovejo.
L.P. infrared
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kemik
Član
Član



Pridružen-a: Pet 01 Avg 2003 1:35
Prispevkov: 128
Aktiv.: 0.57
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2004 12:09 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kar se tiče revije Elektronika. Ker naj bi zadeva izhajala na 2 meseca, od prvega izvoda pa je minil že kar lep čas, sem poklical na uredništvo revije kako je kaj s tem. Razložili so mi, da bo revija izšla šele ko bodo imeli dovolj kvalitetnih člankov. Hočejo pokriti 100 strani in to kvalitetno. Pričakujejo težave pri izidu prvih nekaj(5) številk, nato pa naj bi izhajala redno.

Človek bi pohvalil, da hočejo obdržati nivo 1 številke, ne pa , da revija izide samo zato da izide.

Lp Boštjan
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Elektronika Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 67 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group