www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Kaj mi "koplje" po disku ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2004 3:25 pm    Naslov sporočila:  Kaj mi "koplje" po disku ? Odgovori s citatom

Zadeva je sledeča - par dni nazaj mi je crknil disk. Kupil sem novega. Naložil sem W98SE office ter še nekaj osnovnih stvari v glavnem za potrebe elektronike. (nič smeti, iger...) Dogaja se to da občasno tudi ko se z računalnikom nič ne dela postane disk zelo aktiven - lučka za disk nepretrgoma utripa. Ko v tem trenutku nap. poženem kak program "aktivnost" preneha - ni niti opazit, da bi kaj zaviralo zagon programa. Instaliran imam AVG, ki pa v tem trenutku ni aktiven. Imam tudi instaliran Norton ghost s katerim sem naredil backup. Ne vem sicer kaj "on" počne v ozadju- je tudi zagnan. Sicer pa ne kaže aktivnosti. Lahko s čim vidim, če v ozadju teče kak prekrit program ? Tudi adaware ni našel nič sumljivega.
Še to v računalniku sta dva diska na preklopniku z izbiro kabel select. Oba diska sta enaka. (isti proizvajalec ter velikost)

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cero
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 17:37
Prispevkov: 1179
Aktiv.: 5.28
Kraj: vipava

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2004 4:29 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

možno je tudi da imaš kakšno nastavitev vklopljeno
ko je računalnik v pripravljenosti si sam defragmentira disk
ali pa kaj podobnega
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2004 8:28 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kateri Office? Office XP (za 2000 nisem prepričan) ima avtomatski indexing service, ki dela točno tako. Izklopiš pa približno tako:
Datoteka -> išči -> možnosti iskanja (na desni strani ekrana), potem ti bo dalje že jasno ....

lp Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frenki
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Ned 23 Feb 2003 21:26
Prispevkov: 6556
Aktiv.: 29.39
Kraj: Ljubljana (JN76GB)

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2004 9:20 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Silvo poglej malo orodja na Sysinternals . S pomočjo omenjenih orodij boš verjetno najlažje ugotovil "krivca za kmetovanje" v prostem času Wink .

Lp, Frenki
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2004 9:38 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Frenki hvala za zanimivo povezavo.
Mhd tudi tebi hvala - tisto bom preveril morebiti je za nastali problem kriv prav Office kajti zdi se mi, da se je "kopanje" začelo ravno po tistem ko sem Word pognal.

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14557
Aktiv.: 65.25
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2004 12:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

mhd,
Izgleda, da so to "počeli" Office - tisto indeksiranje sem izključil - zdaj je že kar precej časa "mir" Wink

PS
Me prav zanima, zakaj je potrebno to indeksiranje, kje je ta indeks ter kaj je v njem nabasano Confused

_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mhd
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Sep 2003 20:51
Prispevkov: 127
Aktiv.: 0.57
Kraj: M. Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 25, 2004 6:33 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Zakaj je dobro tisto indeksiranje? Pojma nimam in me ne zanima. Embarassed Verjetno pri zelo, zelo veliki količini office dokumentov, da potem hitreje kaj najdeš. Poindeksira verjetno tudi vsebino dokumentov ne samo imena datotek. Jaz kar izklopim, če je slučajno vklopljeno. Mislim, da se to zgodi avtomatsko samo na win98 in office XP kombinaciji.

lp Mitja
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> MS Windows razprave Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 79 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group