www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

simulator

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
upor_nik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Jan 2009 13:00
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.43
Kraj: vipavska dolina

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 09, 2012 9:16 pm    Naslov sporočila:  simulator Odgovori s citatom

Pozdrav, ..

Res je, da sem nov na tem področju, programiranja picev, vendar, imam kar nekaj podobnih izkušenj iz družine st62..
Torej, zanima me, s katerim programom simulirate delovanje programa, mogoče tudi vizuelni prikaz stanja pinov. pa mogoče še watch okno z nastavljivimi podatki.

Sam sem preizkusil re*l pi* simulato*, ki pa se je po enem mesecu " ugasnil".

Rad bi dobil kaj enakega, ali podobnega, pa da je free. tako, da bi vedel kaj delam in čim manj tukaj spraševal.

Hvala Silvotu za prve poste o programiranju, so zelo uporabni, štartam od tam, ..

Lep dan, ..

5er

_________________
Sanja svinja o koruzi, ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Azrael
Član
Član



Pridružen-a: Čet 29 Jan 2009 19:46
Prispevkov: 4432
Aktiv.: 24.01
Kraj: Gorje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 12:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Samo v vednost. Simulatorji niso vsemogočni. Pred časom sem pisal nekaj za LCD ekranček in sem preizkusil Pic Simulator IDE od oshonsoft.

Kodo za pica sem napisal v treh različnih okoljih (GCBasic, Basic vgrajen v sam simulator in Mikro Basic). Vse 3 kode + koda, ki jo je spisal Silvo so delale brez težav v simulatorju.

Na realni strojni opremi pa samo koda, ki jo je spisal Silvo in koda zgenerirana z Mikro Basic.
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Silvo
Moderator
Moderator



Pridružen-a: Pon 24 Feb 2003 17:09
Prispevkov: 14551
Aktiv.: 65.53
Kraj: Koroška-okolica Dravograda

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 3:21 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kot je napisal Azrael - simulatorji niso vsemogoči. Siimulatorji, ki so vgrajeni v orodja kot so MPLAB (pic) ter AvrStudio (avr) so prvenstveno namenjeni iskanju napak v kodi, računanje časa izvajanja rutin, spremljanje stanja registrov, rama, statusnih bitov, ... Najbolj pridejo do izraza v assemblerju, manj pa v višjenivojskih jezikih. Sam se ga največkrat posužim za "merjenje" časa od ene do druge "braak" točke. Precejkrat pa mi je pomagal locirati napako v kodi.
_________________
lp
Silvo
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MarkoM
Član
Član



Pridružen-a: Tor 12 Sep 2006 15:29
Prispevkov: 2825
Aktiv.: 13.23
Kraj: Lovrenc na P.

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 3:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Sam sem nazadnje uporabljal simulator v mplabu. Kolega je naštudiral simulator od uvisiona (keil) in pravi, da je zelo dober (pa ni mišljeno prižiganje ledic).
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PZUFIC
Vseved



Pridružen-a: Sob 17 Nov 2007 19:06
Prispevkov: 6987
Aktiv.: 35.07
Kraj: Rakek

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 3:49 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Uporabljam tistega, ki ti je ugasnil in pa občasno PIC IDE.

Največkrat pa uporabim "simulator", ki se imenuje protoboard. Mr. Green

_________________
Ne čakaj, da se bo nekaj premaknilo pojdi in nekaj premakni.
Lp Primož
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
tonko
Član
Član



Pridružen-a: Sob 25 Jun 2005 13:45
Prispevkov: 541
Aktiv.: 2.44
Kraj: Črnomelj

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 10, 2012 4:44 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Proteus 7.9
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
upor_nik
Član
Član



Pridružen-a: Ned 11 Jan 2009 13:00
Prispevkov: 450
Aktiv.: 2.43
Kraj: vipavska dolina

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 11, 2012 8:03 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, ..

No, jaz se pa zaenkrat ne spuščam tako globoko, da bi znal lcd krmilit, še dva displeya ne znam. Preglodal sem mnogo programov ki to dela od st62, pa če nimaš razlage ( kmečke ) zakaj je to tako in ne more biti drugače, pač ne štekaš. Pa še kakšne podpore za te programatorje ne dobiš na netu, očitno so svoj čas preživeli. Ja, ko si ga enkrat zapekel, si ga imel pečenega, ali pa si bil sam opečen, z nakupom novega, razen če nisi imel " odprte " verzije, ki je bila dražja, vendar si jo lahko izbrisal z uv žarnico.

Hvala vsem za podporo in upam da bo to koristilo še drugim začetnikom.

Lp, 5er

_________________
Sanja svinja o koruzi, ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Osnove programiranja PIC-a v Assembler-ju Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group