www.elektronik.si Seznam forumov www.elektronik.si
Forum o elektrotehniki in računalništvu
 
 PomočPomoč  IščiIšči  Seznam članovSeznam članov  SkupineSkupine  StatisticsStatistika  AlbumAlbum  DatotekeFilemanager DokumentacijaDocDB LinksPovezave   Registriraj seRegistriraj se 
  PravilaPravila  LinksBolha  PriponkePriponke  KoledarKoledar  ZapiskiZapiski Tvoj profilTvoj profil Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil PrijavaPrijava 

Tablica, poceni, kako izbrat - nasvet
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ignis
Član
Član



Pridružen-a: Pon 21 Feb 2011 10:38
Prispevkov: 456
Aktiv.: 2.86
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 14, 2012 5:48 pm    Naslov sporočila:  Tablica, poceni, kako izbrat - nasvet Odgovori s citatom

Zdravo!
V poplavi tablic sem čisto Shocked zmeden (3x razlika v ceni), ker ne vem kaj naj vzamem, da bo še vredu delovalo, odzivnost v "normalnem" času (3-5 sec). Uporabljal bi ga za internet - forum, PDF dokumenti, mogoče muziko ...
Kaj bolj vpliva na hitrost delovanja, procesor - RAM -...?
Prilagam slike iz enega letaka, upam da ni proti pravilom foruma, če je - brisati.

Hvala za mnenja in nasvete.
Lp



2012-08-13_033350.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  50.91 KB
 Pogledana:  90 krat

2012-08-13_033350.jpg



_________________
Znanje se množi, če ga delimo!
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pirpy
Član
Član



Pridružen-a: Ned 30 Maj 2004 21:57
Prispevkov: 770
Aktiv.: 3.47
Kraj: Topolšica

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2012 8:40 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz sem pred enim letom kupil 10 palčnega kitajca epad-apad firme mid 8Gb 1 giga procesor cortex ...512 ram in dodatno 16 Gb kartico za 180 € na ebay ,modelu se reče disco 10 .
Tablica je dobra za vse drugo razen za to kar bi ti imel ,imam jo da otroci gledajo risanke v avtu,igrajo igre,na njej deluje tudi navigacija, PSH remote... ko pa hocem surfat pa pogrne na celi črti. V originalu sem jo hotel imeti v kuhinji za recepte a preden na www.kulinarikaslovenije.si najdeš recept mine 10 minut zaradi zelooooo počasnega odziva, saj je na sedanjih straneh preveč reklam jave in flasha ter slikic ki jih ta tablica ne zmore, na kakšnem čisto navadnem forumu brez vsakih reklam še gre za silo vendar tudi tu šepa.
pozdrav
B
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
kobranka
Član
Član



Pridružen-a: Sob 24 Jul 2010 19:37
Prispevkov: 3403
Aktiv.: 20.43
Kraj: nekje v zgornjem posočju

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2012 10:30 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Drug iskalnik si naloži, npr. Opera za Android deluje kar vredu.

@ignis, mogoče dva nasveta glej kakšno strojno opremo vsebuje se pravi vsebovati mora ARMCortex in sedaj dobiva na veljavi tudi Tegra.
Če kupič Googlov Nexus tablico neboš kaj dosti zgrešil. Cenovno zelo ugodno glede na performens.

Drugo je sveda polek čim močnejšega in ustreznega procesorja skoraj obvezno 512 MB RAMa ali več.

Vprašanje je še kakšne priključke potrebuješ. Pri temu je Googlova tablica precej skopa, medtem ko npr. Nova 7 ima več pritiklin.

PS: Imaš tudi že odprto temo, na to debato
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Umnik
Član
Član



Pridružen-a: Čet 16 Sep 2004 17:52
Prispevkov: 958
Aktiv.: 4.31
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2012 11:15 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
... vsebovati mora ARM Cortex in sedaj dobiva na veljavi tudi Tegra. ...

Tegra 2, 3 sta Cortex A9 dual/quad core
Boxchip A10, A13 je Cortex A8

V glavnem, ne kupuj tablic, ki imajo ARM11 procesorje (nizkocenovne), Cortex is a must. Za vse ostalo... Na pamet nočem svetovat.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bolha95
Član
Član



Pridružen-a: Pet 14 Dec 2007 21:33
Prispevkov: 296
Aktiv.: 1.49
Kraj: Križe / Tržič

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 15, 2012 1:23 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

kobranka je napisal/a:
Pri temu je Googlova tablica precej skopa, medtem ko npr. Nova 7 ima več pritiklin.


Ko sem jaz za brata iskal tablico, sem se pri Novo 7 spotaknil ob procesor. To naj ne bi bil klasičen ARM procesor ampak MIPS. Deluje pa drugače kot ARM in je zato veliko programov prevedenih na novo za MIPS. Iz Android marketa tako kar nekaj programov ne bo delovalo.

Tole sem potem naročil
http://www.merimobiles.com/Cube_U9GT2_1GB_RAM_8GB_IPS_Screen_1024_768_1_2GHz_p/meri0731.htm

Imajo pa na tej spletni strani za večino tablic video review, tako da že prej vidiš kaj zmore. Serija CUBE mislim da so kar dobre in tudi cenovno ugodne tablice.

_________________
LP,
Robi
Kjer se znanje konča, se domišljija začne
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primozsu
Član
Član



Pridružen-a: Sre 16 Feb 2005 9:11
Prispevkov: 411
Aktiv.: 1.85
Kraj: MB - Šentjur

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 10, 2012 7:36 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Kako si zadovoljen s to tablico?

Sam sem pred nakupom in se ne morem odločiti med nexus 7 ali tem.
Pri nexus 7 me moti majhnost zaslona a mu je v prid to, da bi naj delal tako kot mora z razliko od ostalih kitajskih tablic, ki so lahko rizične in nikoli ne doživijo posodobitve.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
damo
Član
Član



Pridružen-a: Čet 31 Jul 2003 13:45
Prispevkov: 2008
Aktiv.: 9.04
Kraj: Krško

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2012 8:37 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Tudi jaz išćem tablico, pogoj je 10-12 col, dobra avtonomija baterije, hdmi priključek, wifi, cena do cca 200 eur. Kaj predlagate?

Uporaba za surfanje, email, skajp, kak sudoku, risanke, kak film....

_________________
Dobrga štromarja samo slab šnops strese!
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sscott
Član
Član



Pridružen-a: Pet 10 Jul 2009 12:11
Prispevkov: 1133
Aktiv.: 6.32
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 13, 2012 8:42 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

jaz sem kupil tole (predvsem zaradi bluetooth-a)

http://www.pandawill.com/ampe-a85-deluxe-edition-tablet-pc-8-inch-android-403-16gb-camera-2160p-hdmi-silver-p66104.html

dobim čez par dni


Obstaja tudi večja od istega proizvajalca

http://www.pandawill.com/ampe-a90-deluxe-edition-tablet-pc-97-inch-android-40-ips-screen-16gb-bluetooth-hdmi-silver-aluminum-shell-p63887.html
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lucca brassi
Član
Član



Pridružen-a: Ned 01 Feb 2004 12:46
Prispevkov: 4045
Aktiv.: 18.22
Kraj: KOČEVJE

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 8:28 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

v DZS je akcija te dni

Specifications


Citiram:
- Android 4.0
- Capacitive screen with a diagonal 7 "(16:9) and 800x480 resolution; 5 point multi-touch
- Boxchip A13; Cortex A8 CPU clocked at 1.2GHz
- Mali-400 graphics chipset
- 512MB RAM DDR3
- 4GB Flash Memory
- Internet connectivity via built-in Wi-Fi (802.11 b / g / n) or an external 3G modem
- Front camera 0.3MP
- Flash Player 11 support
- Decode Full HD 2160P, 1080P, support all popular video formats
- Connectors: MiniUSB, microSD card slot (supports cards up to 32GB), 3.5mm audio jack, power
- Battery capacity of 2800mAh



tablica.jpg
 Opis:
 Velikost datoteke:  241.61 KB
 Pogledana:  42 krat

tablica.jpg



_________________
Moments before detonation ,....... TT
Nazaj na vrh
Skrit Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 9:42 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Hčerka si je zamislila tablico Rolling Eyes denar je našparala sama, sedaj pa ne vemo, kaj kupiti. Mene te stvari niti ne zanimajo in nimam pojma, tamala pa še manj.
Za kaj se bo zadeva uporabljala? seveda za igračo, ker pa je punca stara 14 let, bo navadna igrača premalo, tako da mislim, da mora biti tablica uporabna in mora omogočati odpiranje raznoraznih dokumentov, brskanje po internetu mora delovati hitro in brez nekega zatikanja tudi na zahtevnih straneh, tako da tukaj ne bo šlo ravno za najbolj poceni varianto.
Gledali smo v Big Bang tablico samsung galaxy tab ali kaj je že, mislim da v beli barvi (všečno za punce) in pa en ACER, pa take zadeve, vse je seveda preko 300€, tja do 400€ in to se mi nekako zdi sprejemljivo, ker vse, kar je pod 300€ ali pod 250€ je verjetno premalo zmogljivo, tako da bi res prosil za predloge, ki bi nam olajšali nakup. Sem ljubitelj partisa in ponujenih vsebin, nimam pomislekov, tako da tablica mora omogočati razne nadgradnje in uporabo takih vsebin, menda je "jabolčnik" precej zaprt glede tega, verjetno še kateri, torej tablica mora omogočati modanje za uporabo... ja Smile

Ali ima katera tablica "normalen" USB, da bi gor lahko priključil USB ključek ali katero drugo USB napravo, disk, tipkovnico, ... pa ne sedaj o tem, da je touch tipkovnica že na tablici... ja, res je ampak če bi recimo kaj želel napisat, bi bila pa klasična tipkovnica fajn ane Wink seveda mora tablica to podpirat, nekatere imajo možnost dokupa originalne tipkovnice, ampak... bolje bi bilo, če bi bilo univerzalno.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Dorijan
Član
Član



Pridružen-a: Ned 22 Jun 2008 10:48
Prispevkov: 2481
Aktiv.: 12.93
Kraj: južnoprimorska

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 10:02 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim, da ti potem najbolj odgovarja kak Asus transformer, ki ima zraven še fizično tipkovnico, ki za povrh vsebuje še dodatno baterijo.
_________________
Če nekaj deluje, razstavi in ugotovi zakaj.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
webmartin
Član
Član



Pridružen-a: Sre 04 Feb 2004 16:19
Prispevkov: 375
Aktiv.: 1.69
Kraj: Zg. Polskava

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 11:14 am    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Pri tablicah MPMAN (a.k.a. COBY) ne dela/ ni instaliran GooglePlay (ex. AndroidMarket). namesto tega imajo neko neuporabno Kitajsko sr....GetJar

Za AndroidMarket sicer vem, da ga z malo "telovadbe" namestiš...
Iz GooglePlaya se namreč prenaša večina Android programčkov....

_________________
Lep pozdrav,
webmartin
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
mucek
Član
Član



Pridružen-a: Tor 01 Avg 2006 10:47
Prispevkov: 5327
Aktiv.: 24.78
Kraj: Domzale

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 12:18 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Poglej Asus transformer 1, ki je cenovno nekje okrog 400 EUR in še vedno špica. OK, naslednik je še boljši (full HD zaslon, dober GPS ...), ampak tudi enka je vredna svojega denarja. Izdelava je vrhunska, dela odlično.

Lp, g

_________________
...lahko pa se tudi motim ...
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anze90
Član
Član



Pridružen-a: Sob 06 Nov 2010 3:06
Prispevkov: 334
Aktiv.: 2.05
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 12:26 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

reber je napisal/a:
Hčerka si je zamislila tablico Rolling Eyes denar je našparala sama, sedaj pa ne vemo, kaj kupiti. Mene te stvari niti ne zanimajo in nimam pojma, tamala pa še manj.
Za kaj se bo zadeva uporabljala? seveda za igračo, ker pa je punca stara 14 let, bo navadna igrača premalo, tako da mislim, da mora biti tablica uporabna in mora omogočati odpiranje raznoraznih dokumentov, brskanje po internetu mora delovati hitro in brez nekega zatikanja tudi na zahtevnih straneh, tako da tukaj ne bo šlo ravno za najbolj poceni varianto.
Gledali smo v Big Bang tablico samsung galaxy tab ali kaj je že, mislim da v beli barvi (všečno za punce) in pa en ACER, pa take zadeve, vse je seveda preko 300€, tja do 400€ in to se mi nekako zdi sprejemljivo, ker vse, kar je pod 300€ ali pod 250€ je verjetno premalo zmogljivo, tako da bi res prosil za predloge, ki bi nam olajšali nakup. Sem ljubitelj partisa in ponujenih vsebin, nimam pomislekov, tako da tablica mora omogočati razne nadgradnje in uporabo takih vsebin, menda je "jabolčnik" precej zaprt glede tega, verjetno še kateri, torej tablica mora omogočati modanje za uporabo... ja Smile

Ali ima katera tablica "normalen" USB, da bi gor lahko priključil USB ključek ali katero drugo USB napravo, disk, tipkovnico, ... pa ne sedaj o tem, da je touch tipkovnica že na tablici... ja, res je ampak če bi recimo kaj želel napisat, bi bila pa klasična tipkovnica fajn ane Wink seveda mora tablica to podpirat, nekatere imajo možnost dokupa originalne tipkovnice, ampak... bolje bi bilo, če bi bilo univerzalno.


S samsungovo tablico vaša hčerka nikakor ne bo zgrešila. Dandanes pa že skoraj vse novejše tablice podpirajo OTG, kar pomeni da se da na usb priklopiti miško, tipkovnico, ključ, trdi disk. Če se bo odločila za samsung, naj vzame galaxy tab 2.
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
reber
Član
Član



Pridružen-a: Pon 26 Maj 2003 12:20
Prispevkov: 2279
Aktiv.: 10.26
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 19, 2012 1:12 pm    Naslov sporočila:   Odgovori s citatom

Mislim da je pred 2 ali 3 dnevi prišla papirnata reklama od Big Bang, notri je samsung Galaxy TAB 2 P5110 za 350€, pa na internetni strani je enaka ponudba.

Če je tukaj kdo lastnik omenjene tablice, bi bil vesel informacije iz prve roke, pa tudi sicer, če je še kakšen poznavalec teh zadev.

Za asus transformer bom pa predlagal hčerki, da si ga ogleda.

_________________
Obiščite me na www.reber.si ali www.elektron.si
Nazaj na vrh
Odsoten Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo   Printer-friendly version    www.elektronik.si Seznam forumov -> Strojna oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu
Ne, ne moreš pripeti datotek v tem forumu
Ne, ne moreš povleči datotek v tem forumu

Uptime: 48 dni


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group